«

«

Zář 11

Na závěr přípravy prohra

HC Žabonosy – SK Sršni Kutná Hora 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) Posledním utkání před ostrým startem sezony sehráli Sršni na domácím ledě, ale oficiálně jako hosté proti „domácím“ Žabonosům. Zranění, nemoci, pracovní i studijní povinnosti zasáhly poměrně významně do sestavy, především v obranných řadách. Také Žabonosy nastoupili proti poslednímu vzájemnému zápasu v pozměněné sestavě.

První třetina se odvíjela podle podobných pravidel, jako ta nedělní proti Kolínu. Sršni si vytvořili řadu střeleckých příležitostí, které nedokázali proměnit s výjimkou střely Lukáše Berana v 9. minutě. Tou však Sršni pouze srovnali skóre, protože od druhé minuty již prohrávali, když za záda brankaře Pekaře zapadl odražený puk po nahození od zadního mantinelu.

Do druhé třetiny naskočil do branky místo indisponovaného Pekaře Jakub Kočí. Vstup do utkání pro něj nebyl právě šťastný, z prvních dvou střel dvakrát inkasoval a Sršni ve 23. minutě prohrávali 3:1. Sršni jako by byli vývojem utkání zaskočeni, jejich hra byla plná nepřesností a bez nápadu. Nedobrý výkon vyvrcholil v 35. minutě kdy Žabonosy zvýšili už na 4:1. Zpět do hry vrátil Sršně ve 37. minutě Javůrek, který v přesilovce lehce tečoval Bašusovu střelu od modré. V závěru třetiny mohli Sršni několikrát skórovat do prázdné branky, to se jim ale nepodařilo.

Ve 42. minutě se pěkně individuálně prosadil Jan Tvrdík a snížil na rozdíl jediné branky. Sršni v posledním dějství vstřelili i vyrovnávací branku. Bohužel jediní, kdo puk za brankovou čarou neviděli, byli oba rozhodčí, což bylo pro výsledek rozhodující. Sršni tak v posledním přípravném utkání prohráli o jednu branku a v sobotu je čeká první ligové kolo, které zahajují v Mladé Boleslavi.

-oldaf-