«

Led 26

Výhra, ale toť vše …. (anketa v článku)

SK Sršni Kutná Hora – HC Vlašim 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

V sobotu 24.12015 dorazili pod Barboru Rytíři z Vlašimi. Schylovalo se k souboji. Ale ne na meče, ale na hokejky. Na programu bylo třetí mistrovské utkání 4. třídy „na celé hřiště“. Zápas, u kterého jsem otevřeně avizoval, že tentokrát neberu nic než výhru. Jasnou výhru!

Úkol byl splněn z 50%. Výhra byla, ale nikoliv jasná, nýbrž utrápená. Ale popořadě. Utkání začalo pozvolným oťukáním, které pomalu přešlo v naší herní převahu. Puk byl většinu času na holých Sršňů a soupeř hrozil jen z brejků a to převážně Anetou Dýckovou. Vše začínalo nasvědčovat, že by utkání opravdu mohlo být zakončeno naším vítězstvím. Jenže …… to by nesměla na našich hokejkách sedět již tolikrát zmiňovaná střelecká impotence. A jak už to bývá, pokud nedáš, dostaneš. V čase 8:15 udeřili Rytíři poprvé, kdy Tomáše Platonova překonal Pešta. Za 4 minuty udeřila zmiňovaná Aneta Dýcková. 2:0 pro Rytíře, kteří z minima vytěžili maximum. A jasný plán se začínal komplikovat.

O první přestávce tak došlo k důraznější promluvě směrem k hráčům, kteří během první třetiny neoplývali zrovna nadměrnou chutí do hry. Prostě jsme nehráli na 100%. Došlo i ke změně na brankářském postu a mezi tyče se postavil Jenda Koleček. Druhá třetiny začala opět naší převahou a vyústila v naší první přesilovou hru. Ta neměla dlouhého trvání. Vyhrané vhazování, posunutí puku na obránce, střela – 1:2 – Ondra Veit. Ukázkově zahrané. Naše převaha pokračovala a za dalších 5 minut jsme si vynutili u soupeře další faul. A přesilovou hru jsme opět využili. Prosadil se další obránce, Matěj Šváb, kterému asistoval Pepa Komárek. A začínalo se od nuly.

Obraz hry se však moc nezměnil. Naše jasná střelecká převaha (bez zásahu do černého) a ojedinělé střelecké pokusy hostí, které Jenda Koleček spolehlivě likvidoval. Tentokrát však naší předvedenou hru charakterizovalo (bohužel) ještě něco. Absence kloudné přihrávky.

To ještě více umocnila třetí třetina. Na klucích bylo vidět, že cítí velikou příležitost konečně zase okusit radost z vítězství a vypadalo to, že každý chce být tím, kdo o výhře rozhodne. Je super mít v týmu tři obránce, kteří nemají problém se soubojem 1-1 a většinu jich s přehledem vyhrají, ale až moc často se stávalo, že si obránce vzal puk u nás ve třetině „udělal“ jednoho soupeře, druhého, pak mu padly klapky a místo aby přihrál najetým útočníkům, tak je hrnul před sebou až na útočnou modrou čáru, kde je donutil zastavit a sám pak skončil osamocený v rohu hřiště. Kolikrát jsme takto zazdili dobře se rodící přečíslení!

Deset minut před koncem utkání se však z jedné obdobné akce zrodila naše vítězná branka. Pepa Komárek vybojoval ve středním pásmu puk, podél pravého mantinelu přešel přes dva bránící hráče (a teď následuje ten největší rozdíl) a v útočném pásmu se natlačil do prostoru mezi kruhy a povedenou střelou poslal Sršně poprvé do vedení.

Hosté se ještě snažili vyrovnat v závěrečné hře bez brankáře, kdy jejich početní výhodu násobila přesilová hra, ale k zakončení se již nedostali. Sršni tak mohli slavit svojí první výhru na „velké“. Příště to však takhle nepůjde!