«

«

Říj 01

Boleslav byla aktivnější, po zásluze brala všechny body

BK Mladá Boleslav „B“ – SK SRŠNI Kutná Hora   5:2     třetiny (2:0, 0:1, 3:1)   

 

Další venkovní zápas jsme jeli sehrát do Mladé Boleslavi. V loňském roce jsme měli s tímto týmem kladnou bilanci a chtěli jsme ji zachovat. Škoenergo aréna nás přivítala zářivým ledem, ale i velkou teplotou 21°C, která byla vyšší než venku!
V sestavě nám chyběli Rudolfský, Vaněk a Beran, trenér proto musel upravit složení 1. a 3. pětky a mohli jsme začít. Od prvních okamžiků bylo patrné, že tým domácích se proti loňsku výrazně proměnil a nutno říct, že k lepšímu. Jejich hra byla nejen hodně aktivní, ale i přesná a důrazná. V první třetině jsme dokázali jejich tempu stačit, a zblokovat střelecké pokusy. Ty které se dostali až ke gólmanovi Jelínkovi zase bezpečně pokryl před brankovou čarou.


Přesto se soupeř prosadil ještě do konce třetiny, když v 16. minutě přehrál 2. pětku a otevřel skóre. Přestože jsme hráli dobře a sledovali jsme hokej se vším všudy, po gólu jsme viditelně ochabli. I proto v poslední minutě změnil trenér střídání lajn, aby se pokusil o snížení stavu, bohužel jsme však inkasovali po druhé jen pár vteřin před koncem. Gólový stav tak sice neodpovídal průběhu první třetiny, ale byl to pro naše mladé hráče další zdvižený prst, že není možné polevit ani na vteřinu, protože momentální nasazení tvoří obraz hry, nikoliv dobře odehraných, předchozích 16 minut.
Do šatny jsme odcházeli se zcela zbytečným 2 gólovým mankem a trenér hledal recept na změnu v našem přístupu.

Nástup do 2. třetiny jsme měli o něco horší než do první, byli jsme těžkopádnější a pomalejší. Aktivitou neoplýval ani soupeř. Šance měli oba týmy, stejně staří Davidové v bránách obou týmů byly proti. Domácí střežil David Kořínek, tu naši David Jelínek. Třetina se opět blížila ke konci bez gólu, když si vynutil Dytrych aktivním průnikem do obranné třetiny domácích přesilovku. Trenér nechal na ledě první pětku, na buly, ale poslal Siváčka. Ten vyhrál vhazování, Javůrek poslal puk na Suchého, který se opřel na modré do střely a před gólmanem tečoval Siváček. Za pouhých 7 sekund přesilovky jsme krásnou a rychlou akcí snížili na rozdíl gólu. Premiérový bod si připsal v dresu Sršňů Vašek Suchý, který si ho nadělil k včerejšímu svátku.
Několika akcemi se předvedli do konce třetiny oba týmy, ale žádný ze střelců se neprosadil.
Nástup do 3. třetiny za stavu 2:1 nám dával dost prostoru na korekci výsledku. Ale asi jsme ji chtěli málo.
Nejprve si vybral slabší chvilku Chmelař, který špatně rozehrál v hloubi naší třetiny a domácí Christov potrestal chybu zvýšením na 3:1. Následně jsme ubránili teprve druhé oslabení v zápase, ale krátce po jeho skončení jsme inkasovali po čtvrté…  4:1.
V 53. minutě jsme měli další přesilovku, tentokrát 4 na 3. Nejprve si vyměnili puk beci na modré, když Chmelař poslal puk na Suchého, ten našel střílenou nahrávkou Jiráně nedaleko pravé tyče gólmana, a ten tečí za jeho záda vykřesal šanci na dotažení soupeře.
Času zbývalo relativně dost, vytvořili jsme si i tlak, který ještě narostl po dalším faulu domácích na začátku 59. minuty. Místo gólmana jsme šli do pole se šesti hráči, překonat Kořínka se nám však nepodařilo. Naopak domácím se podařilo odpálit puk přes celé hřiště, vedle naší prázdné brány a po odrazu od mantinelu zpět před ní, ho pohodlně uklidil na 5:2 domácí Trégl.

Domácí odehráli zápas velmi dobře po většinu času, náš výkon byl velmi dobrý skoro celou 1. třetinu, pak jsme už měli spíše jen světlé chvilky. Přes velké nasazení jsme tentokrát jako tým nefungovali dobře.

Na příští zápas jedeme na led nepříjemného Rakovníka, je proto třeba soustředit se právě na tento zápas a z těch předchozích se poučit z chyb. Tím hlavním, co musíme dostat bezpodmínečně do hlav, je týmový duch, plné nasazení a nezmatkování. Jsme pořád velmi mladý tým, hráči ale už mají řadu zkušeností, které musí více využít ve hře. Počínaje přesným založením útoku, konče střelou na bránu. Protože prokličkování do třetiny soupeře se sice efektní, ale vstřelení gólů je efektivní. To první je pro oko, to druhé přináší body. A to ty tu jde.

 

V Rakovníku začínáme zápas v 17:30 hodin.
sestava:  Jelínek David, Kunášek
Chmelař, Siváček, Křeček, Švejda Pavel, Havelka, Suchý, Švejda Petr
Javůrek, Plíhal, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Socha, Sádlo, Šváb Michal, Tvrdík Jiří
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:                Siváček, Jiráň
Asistence:           Suchý 2x, Javůrek, Chmelař
Vyloučení:           5x 2 minuty : 3 x 2 minuty

Fotky jsou na webu https://srsni96.rajce.idnes.cz/2018-09-29_-_Mistrak_-_Ml._Boleslav-Srsni_A_5_2%2C_0_bodu/

 

-ZdeněkJelínek-