«

«

Říj 28

Chybělo tak málo ……. (PŘÍP.)

V sobotu 27.10. vyrazil tým nejmenších sršňů (r. 2005 a mladší) ke svému prvnímu mistrovskému turnaji do Benešova. Všichni nominovaní se dostavili včas a tak jsme v 6,45 hod. mohli vyrazit vstříc očekávanému turnaji. Nikdo si nedovolil, po předchozích přípravných zápasech, odhadovat výsledek turnaje a tak jsme jeli na turnaj se zdravým respektem k soupeřům : Spartak Vlašim, HC Podblanicko, SC Kolín.    K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti soupeři z Vlašimi. Po prohlédnutí soupisky soupeře, zjistili jsme, že využil výjimky a nominoval do svých řad tři hráče navštěvující 2.třídu (ročník 2004) – z toho byl jeden brankář. Toto nás utvrdilo, že jsme udělali správné rozhodnutí, když jsme si do svých řad půjčili z týmu 3.-4. třídy Lukáše Seckého (2004), Natálku Brichovou (2005) a do brány Jendu Kolečka (2005).

Malí sršni se od začátku zakousli do soupeře a měli slibných šancí. Do vedení 1:0 však šel v čase 8:16 soupeř. Na tento gól velice rychle zareagoval první útok, který v čase 11:26 Lukášem Seckým po nahrávce Natálky Brichové vyrovnal. Za 50 vteřin na to jsme šli do vedení kdy v čase 12:16 po přihrávce Tomáše Janaty skóroval Matěj Šváb. Bohužel jsme neudrželi tento stav do konce první třetiny a v čase 13:16 inkasovali vyrovnávací gól.

Prostřední třetina tohoto zápasu nám vůbec nevyšla. Po hrubých chybách, většinou rozehrávkou před vlastní bránu, jsme dovolili soupeři odskok na skóre 2:5. Koncem druhé třetiny (11:37) snižoval Ondra Veit po přihrávce Lukáše Seckého. V poslední části zápasu (5:03) jsme se dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu zásluhou Lukáše Seckého po nahrávce Natálky Brichové. Zbývalo ještě dost času a tak jsme doufali, že bychom mohli zápas minimálně vyrovnat. Šance byly, ale za záda vlašimského gólmana jsme již žádný kotouč nedostali.

Do brány se v  první a třetí třetině postavil Jenda Koleček, ve druhé Tomáš Platonov.

SK Sršni – Spartak Vlašim 4:5 (2:2;1:3;1:0)

G.   Koleček, Platonov

Po těsné prohře v prvním zápase došlo od trenéra k hráčům k zopakování teorie práce s pukem v obraném pásmu, aby se neopakovaly chyby, které nás stály výhru v prvním zápase. V té době jsme nevěděli, že nás to stálo i výhru v turnaji. Ale postupně.

Do druhého zápasu jsme vstoupili s potřebou bodovat, abychom skončili na turnaji se vztyčenými hlavami. Trochu nám k tomu dával naději i výsledek prvního zápasu SC Kolín s HC Podblanicko, kde Kolín výrazně zvítězil.

Velice vyrovnaný zápas, pro nás začal nešťastně a v čase 8:13 jsme prohrávali 0:1. Stejně jako v prvním zápase jsme do konce první třetiny obrátili stav na 2:1 – branky Lukáš Secký (as. Honza Kašpar) a Natálka Brichová (as. Lukáš Secký), abychom v čase 14:46 inkasovali na 2:2, což byl i konečný stav po první třetině. Ani vstup do druhé třetiny nám nevyšel. Inkasovali jsme v čase 9:44 a nedokázali nijak kontrovat. Počátkem třetí třetiny, a to v časech v časech 2:53 a 6:12 narostlo skóre na hrozivých 2:5 pro domácí mužstvo. V tuto chvíli trenér stáhl sestavu na dva útoky. Jsme rádi, že i v tento nepříznivý stav to hráči „nezabalili“ a snažili se výsledek zápasu zvrátit. To se jim vyplatilo a k famóznímu obratu v utkání zavelel první útok. Postupně skórovali v časech 6:45 Lukáš Secký, 9:07 a 11:27 Natálka Brichová a v čase 13:07 Honza Kašpar (asistence Ondra Veit).

SK Sršni – HC Podblanicko 6:5 (2:2;0:1;4:2)

(střely na bránu 21:17)

Branky: 3x Brichová, 2x Secký, Kašpar

Sestava :

Do posledního zápasu jsme šli proti tradičnímu rivalovi z Kolína, se kterým jsme odehráli tři přípravná utkání. Navíc se celý turnaj „zamotal“ prohrou Kolína s Vlašimí.

Naší hráči (a hráčka) vstoupili do zápasu excelentně. V čase 1:40 bylo nařízeno trestné střílení za podražení Matěje Švába a ten se nemýlil a prostřelil gólmana na vyrážečku. V čase 3:10 po tlaku třetího útoku před kolínskou brankou si po střele Pepy Komárka kolínští kozlové puk srazili do branky. V čase 4:35 přihrával Tomáš Janata Matějovi Švábovi a ten byl opět neomylný. V době kdy světelný ukazatel zobrazoval čas 9:14 snížil soupeř na 4:1. To nás zase až tolik nemrzelo, protože do konce třetiny přidal ještě 2 branky Lukáš Secký (11:05 a 13:42) po nahrávkách Natálky Brichové. První třetina nakonec skončila  5:2.

Po konci třetiny byli všichni upozorněni, že ještě není nic vyhráno, přešlo došlo ke snížení tempa a k vyrovnání hry se strany Kozlů, což vyústilo v inkasovaný gól v čase 10:57. Ke konci třetiny se sršni opět „probrali“ a v čase 13:42 se trefil Tomáš Janata (as. Matěj Šváb) a v čase 14:23 Natálka Brichová (as. Honza Kašpar).

Ve třetí třetině jsme si už výsledek pohlídali a dokonali pověstnou „desítku“ po brankách v časech 0:47 Lukáš Secký (as. Natalka Brichová), 1:20 Dominik Franc (as. Tomáš Janata) a v čase 7:48 Lukáš Secký (as. Honza Kašpar). Ve třetí třetině jsme měli dva nájezdy – Lukáš Secký a Natálka Brichová, které nebyly proměněny. V tomto zápase nás to nemrzelo.

Zápas si Jenda Koleček a Tomáš Platonov rozdělili a chytali cca každý ½ zápasu.

Hodnocení turnaje z pohledu trenéra:

Turnaj se nám ve výsledku povedl, ale doteď mě straší darované vítězství hráčům Vlašimi, kteří rozhodně nebyli lepší než naši sršni.Velký rozdíl byl hlavně v bruslení. Vlašimáci působili těžkopádně a neohrabaně a nikdo z nich nedokázal udělat v naší obraně takový průvan jako Natálka, Lukáš a Matěj v jejich obranné části hřišti. Ale holt, když soupeři „namažete“ na 3 góly tak se pak těžko vyhrává (poměr střel 27:17). Doufám, že u kluků zafunguje výrok Chérie Carter-Scottové: Neexistují chyby, jen ponaučení.

Druhý zápas byl vyloženě vybojovaný. Soupeř působil přesně opačným dojmem než Vlašim – dobře bruslil a vypracovával si brankové příležitosti. Zápas byl naprosto vyrovnaný a sršni ho ve svém závěru čistokrevně vydřeli, kdy v obrácení skóre z 2:5 na 6:5 během 6 minut věřil asi málokdo. Za tohle patří celému týmu pochvala. K zápasu snad ještě dodám perličku, o kterou se postaral rozhodčí. Cca minutu před koncem, již za stavu 6:5, dal svým hvizdem pokyn ke střídání (nestřídalo se letmo, takže se vždy přerušovala hra). A jelikož se snažil hru urychlit, jaksi opomněl na svou povinnost, se před vhozením bully přesvědčit zda je na hřišti správný počet hráčů a zda jsou správně rozestaveni a vhodil bully v momentě, kdy naši ještě nedostřídali a bylo nás tak na ledě 8. V momentě, kdy si tohoto všimnul, hru přerušil a nařídil proti nám trestné střílení. A ač se považuji za relativně klidného tak toto dost mým klidem zacloumalo. I přesto, že byl upozorněn na to, že se jedná a jeho chybu, nechal trestné střílení proběhnout a po něm se přišel omluvit. Naštěstí Jenda Koleček si s nájezdem poradil bravurně a naše vítězství uhájil i proti nepřízni osudu 😉

Poslední zápas proti Kolínu si museli užít všichni, kteří zápas shlédli a jejichž srdce je žluto-černé s pořádným červeným žihadlem. Rychlé vedení, poměrně bezpečný náskok, pěkné akce, proměňování šancí, bojovnost, atmosféra derby, slyšitelná odezva od fanoušků – kéž by takový zápasů bylo co nejvíce …..

……. a ještě zde něco vzpomenu a to gól Lukyna po přihrávce Natky ….. Naty v rohu kluziště vybojovala kotouč udělala pár rychlých kroků, zvedla hlavu a poslal na Lukyna poměrně prudký, ale přesný pas, který Lukáš, ač zády k bráně kozlů, bravurně ztečoval přesně k zadní tyči bezmocného gólmana …. no nebyla to nádhera? 😉

Hráčům patří za předvedenou hru v turnaji pochvala. Jsem rád, že jste si kluci (a holko) hned při prvním turnaji nastavili laťku vysoko. Abychom jí příště dokázali překonat znamená to jediné – začít o trénincích makat ještě víc.

Na závěr gratulace Tomovi, Dominikovi, Ondrovi a Pepínovi k prvním soutěžním gólům!