«

«

Čvn 29

Cyklovýlet 3.-4. třídy

20140628_101849

Na začátek prázdnin jsme připravili pro děti a rodiče společný cyklovýlet. V sobotu ráno jsme se sešli v hojném počtu 28 lidí na městském nádraží v Kutné Hoře. Kola jsme naložili do připravené dodávky a Láďa Franc nám je převezl na nádraží do Zbraslavic, kam jsme se my vydali vlakem. Podobný nápad měli i Skauti, kteří zaplnili svůj přiobjednaný vagón, takže po našem nástupu nebylo ve vlaku k hnutí. Na tento náklad zřejmě není motorová mašinka zvyklá, a tak v zastávce Bahno musel strojvedoucí ze svého řídícího místa ven a trochu svůj stroj „poladit“, abychom mohli zdárně dorazit do cíle.

Po příjezdu do Zbraslavic jsme se již na kolech přesunuli na letiště, po kterém nás s perfektním výkladem provedl Vladan Brunclík.  Následně jsme se přesunuli na Mlýn Pančava, kde jsme poobědvali a děti si pohráli na místním hřišti. Následoval výšlap do Rápošova a dále už celkem pohodová cesta přes Vidlák, Chlístovice a Malešov do Kutné Hory.

Během cesty došlo k několika karambolům, které si naštěstí nevyžádaly žádné vážnější zranění. Největší nepříjemnost musel řešit Miloš Hamsa, kdy jeho přehazovačka nevydržela jeho vražedné tempo a  odporoučela se ze svého místa do věčných lovišť. Z Chlistovic tedy Miloš musel vyrazit v nouzovém režimu na jednu rychlost s ručním přehazováním.

Závěrem chceme poděkovat Láďovi Francovi za odvoz kol a Vladanovi Brunclíkovi za umožnění prohlídky letiště. 

Výlet se vydařil a těšíme se na další.

-MaJa-