«

«

Lis 28

Dáváme inzerát „Hledá se kanonýr“

Neděle 24.11.2013 byl datum našeho dalšího vystoupení v rámci série turnajů pořádaných Krajským hokejovým svazem, tentokrát v domácím prostředí v Kutné Hoře.

SK Sršni Kutná Hora „A“  :  HK Kralupy „A“   1   :   6   (0:2; 1:1; 0:3)

Trenér: Michal Procházka

Utkání začalo svižně a s šancemi na obou stranách. Z počátku utkání se hrál v celku pěkný a vyrovnaný hokej. Oba gólmani si připsali své úvodní úspěšné zákroky a jen se čekalo, kdo první padne. Bohužel opět došlo na nás. V čase 08:10 šel soupeř do vedení. Tato branka nikoho výrazně neposadila do sedla a nadále vyrovnané utkání v poli pokračovalo. Nedá se říci, že by kluci nemakali, až tak tragické to nebylo, ale v posledních turnajích máme žalostnou koncovku. Proto nedokážeme zastavit soupeře, který nám odskakuje ve skóre. V čase 13:20 hráči Kralup zvýšili na 0:2 a to je již stav pro nás kritický, protože dřina na jeden upachtěný gól je z naší strany úmorná. Poměr střel sice v první třetině vyzněl pro soupeře v poměru 9:14, ale bohužel nula na našem kontě je prostě výmluvná. Ve druhé části pokračoval obraz hry ze třetiny první. Hra vyrovnaná, ale skóre se mění v čase 23:10 (vzhledem k tomu, že třetinu hrajeme 15’ branka padla v čase 08:10 druhé třetiny, kdy doporučuji srovnat s časem třetiny první). Pokládám se do otázky kdo asi tuto branku vstřelil? Sám si odpovídám samozřejmě, že soupeř. Utkání však pokračuje a bitva je v plném proudu. My, ale bojujeme především sami se sebou a gólmanem soupeře (nutno dodat, že výborným gólmanem soupeře). To ale neomlouvá naše „špílmachry“, kteří nedokážou vystřelit více než 1, či 2 cm nad ledem. Naděje přichází na konci první třetiny, kdy v čase 29:50 proměňuje po faulu na svojí osobu Naty Brichová trestné střílení a je o malinko veseleji. Ve třetí třetině soupeř dokonává, co započal již na začátku. V čase 31:20 odskakuje na stav 1:4 a 34:08 už na 1:5. K tomu přidává precizní obranu v čele s bezchybným brankářem a naši střelci prakticky jako kdyby neexistovali.  Soupeř se před naší svatyní objevuje v samostatném provedení někdy v jednom exempláři jindy zase ve dvojím. Naši na druhé straně nemají ani piko sekundu klidu a tak také vypadá i naše zakončení. V čase 38:20 soupeř dokonává dílo zkázy zvyšuje na 1:6 a bere nám naději na přijatelný výsledek. Výmluvným statistickým údajem je jedno naše proměněné trestné střílení oproti dalším třem neproměněným (2xŠimon Pokorný, 1xPavel Ježek) v každé třetině jednou.

SK Sršni Kutná Hora „A“   :   HC Berounští Medvědi „A“   4   :  11   (3:3; 0:4; 1:4)

Branky:   2 x Secký, 1 x Brichová, 1 x Pokorný,

Asistence: 1 x Pokorný

Střely na branku:  23 : 41

Statistika plus mínus:  Secký,Pokorný,Zvěřina             plus 3     mínus 5

Brichová,Šváb,Hájek                 plus 1    mínus 5

Natálie Brichová – Matěj Šváb – Matěj Hájek

Do druhého utkání jsme vstoupili s jednou změnou v sestavě. Pavla Ježka nahradil ve druhé formaci Matěj Hájek. Utkání jsme začali v pro nás již zaběhnutém rytmu a v čase 03:50 dostáváme úvodní branku utkání a tak pokračujeme s jednobrankovým handicapem. Jak pro nás typické. Pak ale přichází časový úsek mezi 05:30 a 06:10 a stane se věc nevídaná. Nejprve v prvním případě proměňuje Lukyn Secký trestné střílení (opět neposlechl trenéra Michala Procházku, který před absolvováním této disciplíny hlesl na Lukyna „hlavně to dej nahoru“) umístěným zakončením mezi betony soupeřova gólmana (samozřejmě dole) a vyrovnává. Dále Naty Brichová po samostatné akci dokonce dostává Sršně do vedení 2:1. Soupeř následně odpovídá zdařilou akcí a srovnává 2:2. V čase 10:17 to vypadá, že se již blýská na lepší časy a Lukyn Secký po přihrávce Šímy Pokorného opět dostává Sršně do vedení tentokrát 3:2. Do konce první třetiny zbývá 8 sekund a opět jsme spadli prdelí na zem. Medvědi vyrovnali na 3:3 a tím i skončila veškerá radost z utkání. Druhá třetina skončila 0:4 ve prospěch našeho soupeře a skoro stejným poměrem i poslední třetí třetina. Nakonec nejen, že jsme prohráli takto utkání, ale i poměr střel je varující. Jak jsme super začali tak jsme tragicky skončili.

Opět bohužel zjišťujeme, že sice hokejově by to možná i místy šlo, ale to by se museli probudit naši střelci a museli by jsme si odpustit až někdy fatální chyby v naší obranné hře. Naše první formace už nehrála tak tragicky jako ve svých předchozích vystoupeních, ale do pohody je ještě daleko. Také byla znát absence Toma Knížka a tak doufáme, že se po volném víkendu, jež nás čeká, opět zapojí do zápasového maratonu.

LiKol

SK Sršni Kutná Hora „B“   :   Spartak Vlašim    3   :   13   (0:4; 0:8; 3:1)

Vojtěch Matějka – Vojtěch Hamsa

První zápas domácího turnaje nezačal pro béčko vůbec špatně. Do šesté minuty Vlašim dokonce ani neohrozila naší bránu. Pak přišly dvě střely a dva góly. Do přestávky skórovali hosté ještě dvakrát, i když počet střel vyzněl pro nás 8 : 7. Ve druhé třetině se Spartak rozehrál a zasypal Tomáše 25ti střelami proti naším 7 a výsledkem bylo dalších 8 gólů. V poslední části hry už soupeř trochu polevil a tak se podařilo korigovat výsledek třemi brankami a třetí třetinu dokonce vyhrát. Škoda, že se tentokrát k Nicolasovi žádný další střelec nepřidal, nasazení a bojovnost v tomto zápase nechyběly, překvapil velmi dobře hrající Vojta Matějka a rotace sestavy klukům také dobře sedla.

SK Sršni Kutná Hora „B“ : HC Berounští Medvědi „B“    2   :   28   (0:6; 0:7; 0:15)

Branky:  2 x Balvín

Střely na bránu: 11 : 71

Pavel Ježek – Ondřej Veit – Nicolas Balvín

Jáchym Pražák– Josef Komárek – Vojtěch Matějka

Petr Hrubý – Vojtěch Hamsa

Ke druhému zápasu se mi moc psát nechce. Výsledek hovoří za vše, i když herní projev Sršňů se oproti prvnímu zápasu nezměnil. Soupeř byl po všech stránkách lepší a tak za zmínku stojí snad pouze kuriózní situace na začátku třetí třetiny, kdy do kabiny z důvodu tělesné potřeby zmizel náš gólman a do brány se postavil Jáchym, který v hráčské výstroji odchytal skoro pět minut a i přes obdržené góly si nevedl vůbec špatně. Jediným naším úspěšným střelcem byl „pro změnu“ zase jen Nicolas.