«

«

Led 21

Dětinské chyby Sršňů probudili po šesti zápasech vlašimské rytíře

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Vlašim 2:5   třetiny (1:0,1:2,0:3)

 Soutěž se chýlí ke konci základní části, a náš bodový zisk nám nedává žádnou jistotu zachování příslušnosti ke Krajské lize mužů. Každý zápas je proto pro nás velmi důležitý, důležité jsou body, které potřebujeme získávat. Přestože jsou tyto skutečnosti naprosto jasné, výkon tomu neodpovídá!
Zápas s Vlašimí pro nás měl být velkou šancí na body. Rytíři byli v tabulce těsně nad námi, nehrají příliš koncentrovaně, posledních šest zápasů v řadě nebodovali…

 Začátek zápasu byl v našich rukách. Od prvního střídání jsme byli hodně aktivní, byla vidět snaha hrát na polovině soupeře, byli jsme aktivní ve střelbě i napadání. Určitě nám v tom pomohla i přesilovka hned z úvodní minuty zápasu, přestože jsme ji nevyužili.
Velmi pěknou akci předvedla ve 13. minutě naše 2. pětka a dokázala ji navíc ozdobit vedoucím gólem. Puk poslal Jan Tvrdík na kruhy na Matouše Jelínka, který našel rychlou nahrávkou zcela volného Švejdu, který se nemýlil, tak jako v několika předchozích zápasech.
Nehrálo se, ale zdaleka jen na jednu bránu, i soupeř měl několik slibných šancí, David Jelínek v naší brance, ale dokázal všechny pokrýt.
Odchod do kabin s jednogólovým náskokem sice nedával velký klid, naše hra, ale byla v 1. třetina dobrá, trenér proto hráčům v kabině zopakoval jejich úkoly a povzbudil je před odchodem na led.

Ovšem do 2. třetiny jsme vstoupili tak zoufale špatně, že toho soupeř nemohl nevyužít. Naše první pětka byla asi myšlenkami ještě v kabině, soupeři proto stačilo jen 33. sekund na vyrovnání! V dobře rozehraném zápase jsme soupeře doslova nakopli. Ne že by nás zasypal střelami, na to byla 2. třetina spíše chudá, ale obraz hry se začal měnit.
Světlým okamžikem a možná naším posledním, pak byl rychlý brejk Matouše Jelínka, který z pravé strany prostřelil vlašimského Holánka a vrátil nám vedení.
Měli jsme další dvě přesilovky, nedokázali jsme ale opět využít ani jednu. I několik slibných akcí, asi největší byla Javůrkova se Siváčkem, kteří měli před sebou jediného obránce soupeře. Výhodu 2-1, ale nevyužili a střela Javůrka skončila jen na tyči.
Na začátku 38. minuty šli oba týmy do čtyř, po drobné potyčce v obranném pásmu Vlašimi. Po minutě byl vyloučen Matouš Jelínek a výhodu 4 na 3 proměnili hosté ve srovnávací gól minutu před koncem třetiny.
Z dobře rozjetého zápasu jsme udělali bitvu o záchranu výsledku. Těsně před koncem třetiny dostal Rudolfský sekeru přes nohy od hostujícího Veselého, rozhodčí ji však nezaregistrovali a proto Rudolfský vystartoval na hlavního. Výsledek se dal očekávat. Rudolfský dostal osobní, 10 minutový trest… a pro nás znatelné oslabení.

 Přesto začínat 3. třetinu za nerozhodného stavu není nic, s čím by si nemělo poradit i to nejslabší mužstvo. My jsme si s tím, ale neporadili. Neuběhlo ani půl minuty, když Křeček místo klidné rozehrávky z našeho pásma doslova dětinsky přišel o puk a rázem bylo z našeho vedení a herní převahy tahání za kratší část provazu. Soupeř tuto chybu využil a zvýšil na 2:3. Od tohoto okamžiku byla naše hra tak zoufale špatná a výkony některých hráčů ještě horší, že ztrácí smysl o nich psát. Výmluvy na rozhodčí nebo nedostatek štěstí výkon hráče nezlepší, jsou to jen výmluvy, které ničí koncentraci hráče. Nejspíš i proto poměrně lehká, ale tečovaná střela z hokejky Soukupa propadla do naší brány.
Stav 2:4 dal soupeři lehkost a klid, které nejspíš už dlouho ve své hře nepocítili a naopak na nás padala deka. Přes několik šancí jsme už nevykouzlili nic. V 51. minutě jsme měli další přesilovku, velká šance na snížení a navíc dostatek času naši první pětku asi natolik ukolébali, že soupeř nás přečíslil (!) a po krásné akci Soukupa s Kakosem, vstřelil do prázdné brány druhý jmenovaný pátý gól.
Tím posledním světlým okamžikem našeho týmu byl zákrok Davida Jelínka proti rozjetému Kucharčíkovi, který dokázal mazácky zlikvidovat.

 Osobně hodnotím naši hru v tomto zápase jako nejhorší v dosavadním průběhu, zejména ve třetí třetině jsme předváděli něco, co nemá s hokejem nic společného.

Po minulém zápase, po dvou tvrdých zákrocích, měl Jan Tvrdík problémy s ramenem a s krkem, vynechal proto trénink, aby se dal do pořádku na zápas. I s tímto výrazným hendikepem odehrál celý zápas a zase patřil mezi naše nejlepší hráče. V poslední minutě ho navíc úplně nesmyslně srazil vlašimský Čtvrtečka, nyní proto čekáme, jestli bude Jenda zdravotně v pořádku.
Ovšem v týmu máme i hráče, kteří jsou úplně zdraví, ale jejich výkon se dá jen stěží označit za dobrý. Vymlouvat se na rozhodčí v tomto zápase určitě nemůžeme a zmíněnému štěstí jsme nešli dostatečně naproti 100% nasazením.
Příště bychom mohli přidat výmluvy na špatné počasí nebo na jiný nesmysl. Ale jen plná koncentrace na zápas a maximální snaha odehrát zápas s plusovými body ve statistice „plus/mínut“ je jedinou cestou na zlepšení.
Změna myšlení a zvýšení výkonu jednotlivců je proto naprosto zásadní k tomu, abychom jako tým obstáli v tvrdé konkurenci KLM.
Do posledních zápasů základní části proto máme před sebou změny, po kterých se musíme zlepšit. Každý z týmu musí hledat chyby v sobě, najít je a neopakovat je. Mužstvo máme sice velmi mladé, to ale nemůže být výmluva. Nemáme ho zase tak mladé, aby naši hráči nebyli schopni přijmout osobní odpovědnost za svůj výkon, za společný týmový a klubový cíl, kterým je uhájení účasti v soutěži.

Za sebe cítím potřebu, omluvit se našim fanouškům, kteří nás přišli podpořit, za výkon na který se museli koukat.

 Další zápas odehrajeme s  HC Příbram v sobotu 27. ledna od 17:00 hodin na jejich ledě.
V dalším domácím zápase pak přivítáme silný HC Rakovník v sobotu 3. února od 17:30 hodin.

Statistiky SRŠNI – Vlašim:
– celkem střelba po třetinách 10:11, 7:9, 7:8 celkem 24:28
– úspěšnost gólmanů             82,1% : 91,7%
– počty trestných minut         18:16
– využití přesilovek                  0:1 +ve vlastním oslabení
– úspěšnost vhazování                  57% : 43%

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Šváb Ladislav
Siváček, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Sádlo, Dytrych, Šváb M., Adam
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:               Švejda, Matouš Jelínek
Asistence:          Matouš Jelínek, Tvrdík Jan
Vyloučení:          1x 10 minut + 4x 2 minuty : 8x 2 minuty

 

-ZJel-