«

«

Lis 30

Konec dobrý, všechno dobré

29.11.2015 SK Tygři Černošice – SK Sršni Kutná Hora 3:8 (1:1,1:5,1:2) V neděli hráli dorostenci na ledě posledního celku tabulky SK Černošice. Domácí v této sezoně ještě nevyhráli, ale dobře si pamatuji, z minulýchch sezon, že tato situace není pro náš tým nic, na čem by se dalo stavět. Do sestavy výrazně zasáhla nepřítomnost obranné dvojice Kopecký, Brich a tak se do obrany postavil navrátilec z marodky Patrik Hladík a Petr Koubský.V první třetině jsme se bohužel přizpůsobili hře domácích, měli jsme sice více za hry, ale naše hra byla špatná. Nicméně jako první se prosadili Sršni, když Robin Jestříbek ve 4. minutě dorazil Bachtíkovu střelu od modré. Domácí v 8. minutě vyrovnali ze sporné situace, když útočící hráči protlačili za brankovou čáru puk, který ale dávno před tím ukryl Peky v brance pod lapačkou. To poznamenalo nejen hráče a diváky, ale i některé členy realizačního týmu a Milan Pekař tak několikrát v průběhu zápasu ve snaze nepoškodit tým, opustil střídačku a vyběhl nahoru na ochoz, aby mohl rozhodčímu pěkně hlasitě sdělit, co si o jeho výkonu myslí. Hra tak upadla do průměru a někteří naši hráči se vyloženě trápili. V 19. minutě nás od další pohromy zachránila tyč a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně a ve 22. minutě Dytrych přesprintoval celé hřiště, povodil si několik protihráčů a naservíroval puk před branku, kde Macháček zvýšil na 1:2. Za další dvě minuty jsme již vedli o dvě branky, když Venca Kadleček vystihl ve vlastním oslabení rozehrávku soupeře a po samostatném úniku vystřelil nad golmanovu vyrážečku. To už jsme byli jednoznačně lepší a za další dvě minuty ujel tentokrát Tomáš Fišar, zakončil podobně jako Vašek a vedli jsme již 1:4. V polovině zápasu se ke slovu dostali také domácí, kteří dokázali využít přesilovku a snížit tak na 2:4. Hosté se však již nedali znervóznit a v 31. minutě předvedli Fišar s Dytrychem pohlednou akci a druhý jmenovaný dokázal, tentokrát při naší přesilovce, zvýšit na 2:5. Z celkem 11 branek, které padly během utkání do obou branek, jich při nerovnovážném stavu padlo hned 7. Tak tomu bylo i ve 36. minutě, kdy Tomáš Fišar po samostatné akci vstřelil naši druhou branku v oslabení a stanovil tak konečné skóre po dvou třetinách na 2:6.

Poslední třetina se již dohrávala v relativním klidu, který narušoval pouze jeden z rozhodčích svým neobvyklým posuzování  zákroků. Ve 44. minutě zkompletoval hattrick Tomáš Fišar, když ho od zadního mantinelu našel volného Vojta Dytrych. Ve 47. pak Tomáš vstřelil náš třetí gól v oslabení a rozsvítil tak na ukazateli na naší straně osmičku. Domácí pak ještě stihli snížit sekundu před skončením přesilové hry  5 na 3 na konečný stav 3:8.

Především díky výkonu ve druhé a třetí třetině jsme dosáhli jednoznačného vítězství a můžeme se těšit na sobotu 5.12.2015, kdy na domácím ledě přivítáme Amazonky Kladno

Branky a nahrávky:  4. Jestříbek (Bachtík), 22. Macháček (Dytrych, Fišar), 24. Kadleček, 26. Fišar (Dytrych), 31. Dytrych (Fišar, Bachtík), 36. Fišar 44. Fišar (Dytrych), 47 Fišar

Vyloučení: 5:9