«

«

Lis 10

Kouzlo venkovních zápasů v Poděbradech nefungovalo

Sobota 8.11.2014 HC Poděbrady – SK Sršni Kutná Hora 4:2 (2:0,0:0,2:2) Až v pátém utkání hraném v letošní sezoně na ledě soupeře nedokázali Sršni zvítězit. Samozřejmě, že v drtivé většině případů o výsledku utkání rozhoduje výkon obou mužstev a nikoliv místo utkání a tak tomu bylo i v zápase v Poděbradech. Domácí v letošní sezoně dosud neztratili ani bod a Sršně tak čekalo těžké utkání.Ještě dopoledne před zápasem řešili trenéři Sršňů problém se složením obrany, který nakonec pomohl vyřešit Fíďa na úkor hodiny tance a společenského chování. Na zápas nakonec nepřijel ani Filip Wagenknecht a tak musel celý zápas odchytat Tomáš Pekař.

Domácí Sršně od začátku opticky přehrávali, ale prví šance jsme si vypracovali my, bohužel jsme je nedokázali proměnit. A proto šli do vedení domácí, když po 6. minutách hry dokázali zakončit rychlou kombinaci a poprvé překonali Tomáše v brance. Naše hra byla po celý zápas neurovnaná, zaostávali jsme především v obranné činosti, soupeř byl důraznější a nevyhýbal se fyzickému kontaktu. Z našeho nedůrazu vyplynula i druhá branka soupeře, který dokázal z dorážky zvýšit na 2:0.

I ve druhé třetině měl soupeř převahu, která ale plynula spíše z naší špatné hry, než z toho, že by domácí byli lepší. Bohužel se nám nepodařilo proměnit další šance, několikrát naše střely skončily na na brankové konstrukci, ale branku jsme nedokázali vstřelit, stejně se ale vedlo i domácím.

Nástup do poslední třetiny se nám podařil na výbornou, ve 30 sekundě posledního dějství se Fíša nenechal odstavit před brankou a snížil na 2:1 a za další dvě minuty Švábik nachytal domácího brankaře na švestkách a bekhendovou střelou vyrovnal na 2:2. Bohužel, opět po zmatcích a nedůrazu v našem obranném pásmu, dokázali domácí znovu z dorážky překonat Pekyho v brance a jít do vedení na 3:2. My jsme bohužel nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, například tu, kdy před Tomášem Zikou (v tomto zápase se z pozice obránce snažil o zakončení víckrát, než za celou dosavadní sezonu) zívala polovice prázdné brány, ale jeho střela přišla o zlomek sekundy později a skončila pod betony brankaře. Poslední šanci na zisk alespoň jednoho bodu nám nabídl domácí hráč, který byl necelé dvě minuty před koncem utkání vyloučen za zdržování hry. Při vhazování v útočném pásmu nasadili trenéři do pole šest hráčů, a byť jsme ještě zahrozili, když  Fíšova střela škrtla o soupeřovu lapačku a zamířila mimo branku, nedokázali jsme bohužel tuto možnost především díky vlastní zbrklosti využít a soupeři se pak na třetí pokus podařilo trefit naši prázdnou branku a stanovit konečné skóre na 4:2.

Branky a nahrávky: 41.Fišar ml. (Šváb, Jestříbek), 43. Šváb (Zika)
Brankáři: Pekař
Útočníci: Fišar ml., Manik, Šváb, Macháček, Hríbik, Jestříbek, Kratochvíl
Obránci: Fišar st., Bachtík, Červinka, Zika