«

«

Bře 17

Přátelská utkání s BLYTH ACADEMY PREP HOCKEY

V sobotu 15.3.2015 sehrály výběry Sršňů do 16 a do 18 let přátelská utkání proti stejně starým výběrům BLYTH ACADEMY (Kanada).

Blyth Academy je soukromá střední škola, třebaže anglicky nazývaná „high school“, s devíti areály po celém Ontariu: Yorkville, Lawrence Park, Thornhill, Port Credit, Burlington, Barrie, Whitby, Ottawa, a London. Provozuje U16 a U18 přípravné hokejové programy, které umožňují hráčům z některého z míst Blyth Academy Ontario účast v elitním hokejové programu. V současné době provozuje dvě přípravné hokejové školy, jednou je Blyth South Prep Team ve „Wawe Twin Rinks“ Burlington Ontario a druhou Blyth Central Prep Team ve „Westwood Arena“ Etobicoke Ontario.

V prvním utkání se představily výběry do šestnácti let. Za Sršně nastoupili hráči dorostu, doplnění o některé starší žáky a hráče, kteří v minulosti v Kutné Hoře hráli.

SK Sršni Kutná Hora – BLYTH ACADEMY (U 16) 2:7 (0:2,2:3,0:2)

Na první pohled bylo zřejmé, že hosté ze zámoří mají výškovou převahu a jen málo našich hráčů se jim pohlo svými fyzickými parametry rovnat. Přesto se první branková příležitost zrodila až v 6. minutě, ale hosté ji nedokázali využít. Stejně jako domácí o minutu později. Hosté hráli do těla, dohrávali souboje i po odehrání puku a s tím se Sršni jen těžko srovnávali. V 10. minutě jsme ztratili puk na modré a soupeř využil svého důrazu a doraženou střelou otevřel skóre. Domácí se také několikrát dostali do zakončení, ale soupeřova brankaře překonat nedokázali. V 16. minutě hosté opět svým důrazem u mantinelu v našem pásmu vybojovali puk a proti střele vyslané z mezikruží byl Tomáš Pekař bezmocný. První třetinu předčasně ukončil výpadek časomíry a do kabin jsme odcházeli za stavu 0:2.

Přestávku trenéři využili k tomu, aby naše hráče uklidnili a povzbudili, současně také udělali změny v sestavě. Možná i to mělo vliv na to, že se první útok při přesilovce vyrovnal v tvrdosti kanadským hráčům a Ondra Plíhal v 21. minutě snížil na 1:2. Ve 25. minutě opět při přesilové hře domácích se nejmenší hráč zápasu Robin Míšek rozhodl jít do mlýnice před branku a ikdyž si ho dva kanadští obránci „vzali do práce“, jejich snaha přišla pozdě, protože Robin mezitím stihl posunout puk za brankovou čáru a vyrovnat na 2:2. Za tři minuty se ale skóre opět překlopilo na stranu hostů, když Tomáš Pekař nezareagoval na střelu zpoza vlastního obránce. To možná naše hráče trochu nahlodalo, protože vzápětí se náš tým dostal pod velký tlak, který vyústil ve vlastní branku, když se Štěpánovi Havránkovi puk několikrát odrazil od bruslí a skončil v naší síti. K výměně brankařů tak došlo o minutu dřív, než bylo v plánu, bohužel Filip Wagenkecht si ani nestačil sáhnou pořádně na puk a inkasoval na 2:5, když propadla naše obrana a hosté během dvou minut vedli o tři branky. Na některých našich hráčích bylo už trochu znát, že jim po náročném víkendu docházejí síly. Do konce třetiny již ale branka nepadla.

Do třetí třetina jsem vstoupili opět brankovou šancí, kterou jsme nedokázali využít. Ve 47. minutě si Filip v brance srazil za vlastní záda puk nahozený od zadního mantinelu a hosté již vedli o čtyři branky. Šance si vytvářely oba týmy, ale víc a nebepečnějších jich bylo na straně hráčů z Kanady. V 55. minutě měl velkou příležitost na snížení Štěpán Havránek, ale přihrávku od Tomáše Fišara sám před brankou nezužitkoval. Při následné souboji o puk byl jasně podražen, rozhodčí však nepískal a hosté tak využili tuto situaci k rychlému protiútoku, ze kterého stanovili konečné skóre na 2:7.

Branky a nahrávky: 21. Plíhal (Fišar ml., Dytrych), 25. Míšek (Macháček, Koubský)

Brankaři: Pekař, Wagenknecht

Obránci: Brich, Grauer, Bachtík, Zíka, Hladík, Havránek

Útočníci: Dytrych, Fišar ml., Kadleček, Koubský, Macháček, Míšek, Kratochvíl, Plíhal, Jestříbek

SK Sršni Kutná Hora – BLYTH ACADEMY (U 18) 4:1 (1:0,1:0,2:1)

Ve druhém utkání nastoupili hráči ročníku 1998, 1997 a 1996, opět doplnění o některé hráče, kteří dříve v sršním dresu nastupovali.

Druhé utkání bylo ještě urputnější než úvodní. Oba týmy byly ale na srovnatelné fyzické úrovni a co se týče tvrdosti, domácí si se soupeřem v ničem nezadali. Hosté však byli častěji vylučování než domácí (celkový počet dvouminutových trestů 9:16) a to rozhodlo o vítězi utkání. První branku vstřelil bombou od modré Láďa Šváb právě v přesilové hře v 11. minutě. Oba týmy si vytvořili několik dobrých střeleckých příležitostí ale oba brankaři již byli do konce třetiny bezchybní a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina začala situací, kterou jsem snad viděl jenom ve wrestlingu, nebo americkém fotbalu – kanadský hráč si na červené čáře nabral na rameno Páju Švejdu a odvezl ho až do své obranné třetiny. To samozřejmě vyvolalo velké ovace na střídačce hostů, ovšem ještě větší ovace, ale tentokrát na domácí střídačce vyvolal Dominik Jiráň, který z blízka překonal hostujícího brankaře a ve 21. minutě tak Sršni vedli 2:0. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, mantinely doslova duněly, ale stejně jako v první třetině, tak i ve druhé padla pouze jedna branka a po dvou třetinách drželi Sršni dvoubrankový náskok.

Třetí třetinu jsme začali v oslabení 4 na 5 a vzápětí dokonce 3 na 5 a hosté měli několik slibných příležitostí na snížení, které však promarnili. Naopak v 51. minutě Dominik Jiráň v přesilové hře po spolupráci s Matoušem Jelínkem a Pavlem Švejdou zvýšil na 3:0. V 54. minutě při přesilovce 4 na 3 trefil Miloš Konečný protihráče stojícího ve svém pásmu na bodu pro vhazování, ten zapnul „nitro“ a než se naši obránci stačili vzpamatovat měl před nimi pohodlný náskok a naprosto s klidem vymetl pavučinu naší branky a snížil na 3:1. Radost hostů však trvala jenom půl minuty, protože stále ještě v přesilové hře překvapil Láďa Šváb kanadského brankaře střelou z ostrého úhlu a stanovil tak konečné skóre na 4:1.

Branky a nahrávky: 11. Šváb (Švejda Pavel), 21. Jiráň (Jelínek), 51 Jiráň (Jelínek, Švejda Pavel), 55. Šváb (Málek)

Brankaři: Kunášek

Obránci: Švejda ml., Šváb st., Fišar st., Konečný

Útočníci: Jelínek, Jiráň, Tvrdík, Šváb ml., Beran, Jestříbek st., Málek, Hríbik, Grauer

Pro Sršně byly tyto zápasy (i přes prohru mladšího výběru) vydařenou tečkou za hokejovou sezonou 2014/2015 a všem zůčastněným patří dík za velmi vydařenou akci.