«

Říj 25

Promarněná šance dorostu

HC Lev Benešov – SK Sršni Kutná Hora 6:4 (1:2, 4:2, 1:0)

V sobotu 22. 10. náš sršní dorost odjel odehrát další mistrovské utkání tentokrát na led Benešova. Přestože nás hráči soupeře od úvodního hvizdu zatlačili do našeho obranného pásma, tak jsme to byli my, kdo se ujal vedení v zápase. Stalo se tak na začátku druhé minuty, když soupeř fauloval ve vyložené šanci Vaška Kadlečka. Bylo nařízeno trestné střílení, které Vašek zkušeně proměnil a našim zajistil vedení v zápase 1 : 0. Soupeř nás opět dostal v následujících minutách pod tlak a dokonce zazvonila tyč za našim gólmanem Petrem Gygalem. Přesto jsme to opět byli my a ne soupeř, kdo opět skóroval. Po akci a nahrávce Matěje Kratochvíla zakončoval pěknou střelou Patrik Hladík, který nedal brankaři soupeře žádnou šanci. Tímto nečekaným dvoubrankovým vedením se nám podařilo hráče Benešova přibrzdit na několik minut v jejich tlaku. Postupně však soupeř přidával na tempu a dostával se stále častěji do šancí. Jedna z nich skončila ve dvanácté minutě gólem a Benešov snížil stav utkání na 1 : 2. Našim se podařilo do konce první třetiny ubránit těsné vedení i díky tomu, že jsme poměrně rychle přistupovali k soupeřovým hráčům a svižně jsme bruslili. To se ale po první pauze rapidně změnilo a našim jakoby ztěžkly nohy. Soupeř nás od prvních minut zatlačil do našeho obranného pásma a jen s velkou dávkou štěstí jsme neinkasovali v prvních pěti minutách druhé třetiny gól, naopak jsme  to překvapivě byli my, kdo po krásné nahrávce z póza brány od Vaška Kadlečka nádherně skórovala Lenka Macháčková. Vedli jsme 1 : 3, ale tento stav příliš neodpovídal rozložení sil na ledě. Ve směs se stále hrálo před naší brankou. Ve dvacátédeváté minutě soupeř využil svůj tlak a snížil po pěkné akci na 2 : 3. Naši nevěděli jak si se soupeřovým tlakem poradit a postupně i nedostatečně rychle přistupovali k hráčům Benešova a ten se stále dostával do vyložených šancí. Ve třicátédruhé minutě se podařilo soupeři srovnat na 3 : 3 a ve třicátéčtvrté minutě otočit skóre poprvé v zápase ve svůj prospěch na 4 : 3. Ve třicátépáté minutě jsme se dostali do jedné z mála šancí kterou bezchybně zakončil výborně hrající Vašek Kadleček. Tímto gólem jsme srovnali na 4 : 4. To bylo, ale naposledy kdy jsme rozvlnili soupeřovu síť. Ve třicátéšesté minutě se ujal vedení v zápase opět Benešov a to 5 : 4. Tímto stavem druhá třetina skončila. Do té třetí jsme nastoupili o něco lépe než to druhé třetiny,  ale jak už jsem zmínil tak se nám nepodařilo skórovat. Naopak soupeř s přehledem udržoval svojí převahu na ledě a v padesáté první minutě pojistil gólem svoje vedení na 6 : 4. Do konce utkání už jsme se další branky nedočkali. Soupeř uhájil na svém ledě plný bodový zisk. Nutno podotknout, že přes množství šancí Benešova, kdy několikrát zazvonila tyč za našim gólmanem je prohra 6:4 ještě přijatelná. Rád bych vyzdvihl výkon Vaška Kadlečka, který během celého utkání bojoval jak lev a to taky zúročil dvěma góly a jednou přihrávkou na gól. Díky i za spoustu pěkných zákroků Petra Gygala v naší brance, bez kterých by počet obdržených branek rapidně stoupl. Poděkování i ostatním hráčům, trenérům  a fanouškům v hledišti. Příští týden nás čekají na našem ledě Černošice tak doufejme, že se bodově prosadíme.

Soupiska: Gygal Petr, Onderko Filip