«

«

Pro 03

Uf, to byly nervy!

Neděle 30.11.2014 SK Černošice – SK Sršni Kutná Hora 2:4 (0:0,2:0,0:4) Ve třináctém kole KLD jeli Sršni do Černošic s cílem bodovat, po dvou prohraných posledních utkáních.Úvodní třetina se odvíjela v podobném duchu, jako poslední domácí zápas proti Žebráku. Sršni byli lepší, vytvářeli si brankové příležitosti, které však končili na brankové konstrukci, nebo na výstoji domácího brankaře. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Rozdíl proti utkání se Žebrákem byl v tom, že se nám nepodařilo vsítit ani jednu branku. Po prvním dějství odstoupil ze hry Vojta Dytrych, jehož návrat po zranění se ukázal jako předčasný.

Před začátkem druhé třetiny se prokázalo, jak dobře již náš tým znám, protože na moje přání „hlavně abychom nedostali gól v prvních dvou minutách“, hostující hráči vůbec nereagovali a v podstatě jen přihlíželi, jak si ve 43. sekundě II. třetiny hráči soupeře v našem pásmu vyměnili puk a jistě ne nechytatelnou střelou z bodu pro vhazování vstřelili úvodní branku zápasu. Časomíra ukrojila z druhé třetiny 2:10 a v naší brance skončil další puk, který snad ani nebyl vystřelen, soupeř v podstaě jenom „plácl“ do puku a ten bohužel skončil v naší síti. Inkasované branky nás dostaly do kolen. Naše přihrávky, které ani v první třetině nebyly nijak oslnivě přesné, končili v lepším případě na bruslích spoluhráčů, byly krátké, nebo dlouhé, v horším případě skončili na hokejce soupeře, zpravidla rozjetého směrem na naší branku. Letos poprvé (možná je to způsobené tím, že jsme byli na „tribuně“ umístěné nad střídačkami) jsem slyšel trenéry zvýšit hlas i v průběhu utkání a mohu tedy potvrdit, že nejvíce hráčům vytýkali nedostatek bruslení a bojovnosti. Ve druhé třetině to stačilo pouze k tomu, abychom už víc neinkasovali. Ve druhé přestávce došlo k dvěma zásadním událostem, jednak trenéři „vysvětlili“ hráčům v kabině, že se musí změnit jejich přístup k zápasu a většině přítomných fanoušků prorokoval v místní restauraci pan Dytrych, že v 10. minutě třetí třetiny dojde ke zvratu v zápasu.

Ve třetí třetině jsme se vrátili ke hře, jakou jsme hráli v první třetině a odměnou pro nás byla branka Michala Švába (čas 10:22), za další dvě minuty srovnal stav utkání Venca Kadleček na 2:2, za dvě a půl minuty znovu Michal zvyšoval na 3:2 a jeden a půl minuty po něm, také svou druhou brankou v zápase Vašek završil stav utkání na 2:4. Soupeř se ještě odhodlal ke hře bez brankaře a obě strany měli ještě šanci skórovat, ale ani jedna možnost nebyla využita.