«

«

Úno 16

Výsledky víkendu 50 na 50

Jakkoliv jsou výsledky ve sportu důležité, jdou vždy stranou, pokud se jedná o zdraví samotných sportovců. Bohužel, v nedělním zápase proti Černošicím se při nezaviněném pádu u hrazení vážně zranil Honza Červinka, který si zlomil stehenní kost. Všichni přejeme Honzovi co nejméně bolesti a brzké uzdravení!!!Sobota 14.2.2015 HC Poděbrady – SK Sršni Kutná Hora 4:1 (1:0,2:0,1:1) Ještě než začnu psát o sobotním zápasu v Poděbradech, chtěl bych se vrátit k předchozímu článku o domácím utkání se Zbraslaví. Trenér dorostu Michal Procházka nesouhlasí s jeho nadpisem, protože kluci odmakali celý zápas. S tím naprosto souhlasím, a protože moje články mají hlavně přispět k udržení informační úrovně webových stránek Sršňů a jsou dílem hokejového laika, budu rád, když svůj názor Michal příště vyjádří v diskuzi. Nyní mohu plynule navázat na zápas v Poděbradech, protože se domnívám, že i zde kluci zápas odmakali a moje slova potvrdí i citace z webových stránek HC Poděbrady: „Nechci nijak snižovat kvalitu hráčů Kutné Hory, kteří podali velmi sympatický a obětavý výkon…“. A byť i toto utkání jsme prohráli o tři branky, nikdy by mne v souvislosti s ním nenapadla slova o bídě a utrpení…

Většina našich týmů se s blížícím koncem sezony trápí s nedostatkem hráčů a i dorostence tak museli proti dosud neporaženým Poděbradům posílit starší žáci. Na naší hře se to ale neprojevilo nijak negativně a první třetinu jsme s domácími hráli vyrovnanou hru, vytvořili jsme si několik příležitostí, které jsme nedokázali proměnit (což se bohužel v poslední době stává až příliš často). Naopak domácí v polovině třetiny dokázali, těsně po skončení přesilové hry, vyrovnat dorážkou střely od modré. To však bylo z jejich strany vše a dojem z výsledku i hry našich hráčů byl pozitivní.

Bohužel se nám nepovedl vstup do následující třetiny a po našich chybách v obraně vedli domácí ve 24. minutě již 3:0. Domácí byli fyzicky lépe disponovaní a to nám bránilo prosadit se z předbrankového prostoru a se sporadickými střelami z dálky si strážce domácí branky dokázal poradit.

V poslední třetině šli domácí až do čtyřbrankového vedení, když dokázali využít dalšího zaváhání naší obrany. Nám se povedlo, po hezkém uvolnění na červené čáře, vstřelit z hokejky Petra Koubského alespoň čestný úspěch a snížit na konečných 4:1.

Sestava: Pekař (Wagenknecht) – Dytrych, Fišar ml., Kadleček – Koubský, Macháček, Kratochvíl – Fišar st., Brich – Konečný, Bachtík – Míšek.

Branky a nahrávky: 51. Koubský (Kratochvíl, Macháček).

Neděle 15.2.2015 SK Sršni Kutná Hora SK Tygři Černošice 8:2 (2:0,2:0,4:2) V neděli jsme na domácím ledě přivítali soupeře z opačného konce tabulky tým SK Černošice. Do sestavy se vrátili Švábik a Červajz a trenér znovu využil služeb starších žáků a mohl tak do pole postavit na naše poměry nebývalý počet čtrnácti hráčů.
Od úvodního vhazování jsme byli lepším týmem, ale do šancí se dostávali i hosté a nás podrželi brankaři. A protože jako v sobotním zápase v Poděbradech jsme nedokázali využít naše příležitosti, měnilo se skóre až v 7. minutě, kdy Dýťa střelou bez přípravy prostřelil hostujícího brankaře. V polovině třetiny se zranil Honza Červinka a možná i to mělo vliv na to, že další branku jsme vstřelili až v 19. minutě, když Švábik dokončil Fíšův průnik.
Ve 24. minutě se Michal znovu prosadil, tentokrát po samostatné akci přes celé hřiště. Ve 38. minutě Fíša vybruslil mezi kruhy a stnovil skóre po dvou třetinách na 4:0.
Ve 48. minutě Fíďa zasunul sice pohotově puk do branky, byla to však branka vlastní a aby toho nebylo málo, za necelou půlminutu naši obránci nechali za svými zády soupeřova útočníka, který se štěstím snížil na 4:2. V soupeřových silách naštěstí nebylo přivodit zvrat zápasu. V 52. minutě se za svoji bojovnost a nasazení dočkal odměny nejmladší hráč našeho týmu Robin Míšek, který dotáhl do brankového závěru akci Vaška Kadlečka. Tomu to nemuselo být líto, protože v 58. minutě dokázal sám skórovat, smutný nemusel být ani Fíďa, který v 59. minutě pěkně pod víko trefil tentokrát tu správnou branku a na střídačku se vrátil se slovy:“Tak je to jedna jedna…“. A účet utkání uzavřel půl minuty před sirénou Michal Šváb a stanovil tak konečné skóre na 8:2.
Sestava: Wagenknecht (Pekař) – Dytrych, Fišar ml., Šváb – Koubský, Macháček, Kratochvíl – Fišar st.,Konečný – Červnka, Bachtík – Míšek – Kadleček – Brich
Branky a nahrávky: 7. Dytrych (Fišar ml.), 19. Šváb (Fišar ml.), 24. Šváb, 38. Fišar ml., 52. Míšek (Kadleček, Macháček), 58. Kadleček (Macháček, Bachtík), 59. Fišar st., 60. Šváb (Fišar ml., Konečný)