«

Zář 09

„Začarované“ Černošice? (doplněno foto)

SK Tygři Černošce – SK Sršni 1 : 7 (0:3 ; 0:1 ; 1:3)

První utkání KLD ročníku 2014/15 sehráli Sršni v neděli 7.9.2014 na zimním stadionu v Černošcích. Podle výsledku by se mohlo zdát, že se jednalo o jednoznačnou záležitost, ale průběh zápasu výsledku neodpovídal…

Po krátkém úvodním tlaku, kdy jsme domácí přinutili k několika zakázaným uvolnění v řadě a nedovolili jim vystřídat první formaci, se domácí střelci osmělili a zákroky brankaře, štěstí a obětavost v obraně nás uchránili od inkasování.

V sedmé minutě po rychlé kombinaci v našem obranném pásmu vyslal Vojta Dytrych do brejku Michala Švába a ten poprvé (a ne naposled) ukázal, že rychlostně je na tom proti obraně soupeře mnohem lépe a vstřelil úvodní branku zápasu. První pětka zůstala na ledě a za 33 sekund, po tlaku v útočném pásmu vyškrábl Michal puk z klubka hráčů a z mezikruží zvýšil na 0:2. Na ledě se objevila naše druhá pětka, která měla problém dostat se z vlastního pásma, s tím si ale nelámal hlavu Petr Koubský a „číhal“ na soupeřově modré na případný rychlý protiútok a teprve hlasitý pokyn trenéra ho přiměl k návratu do obrany. Stihl se však vrátit jen na červenou, kde ho zastihla „cross“ přihrávka od Ondry Macháčka, která obránci přeskočila brusle a Petr se nemýlil a v průběhu 90 sekund jsme vedli 0:3!

V dalším průběhu třetina nás domácí tlačili, ale Filip Wagenknecht byl pro ně nepřekonatelný.

Ve druhé třetině se hra částečně vyrovnala a v polovině zápasu došlo k plánované výměně brankařů a Tomáš Pekař hned svým prvním zákrokem ukázal, že i on bude soupeři dělat problémy.

Ve 37. minutě Tomáš Fišar st. našel další „cross“ přihrávkou ve středním pásmu Petra Koubského, který „brilantním zpracováním“ a „periferním viděním“ vyslal do samostatného úniku Vojtu Hríbika, který prostřelil brankaře a zvýšil na 0:4.

Další branky padali až v poslední třetině, nejprve ve 46. minutě Michal Šváb projel jako nůž máslem obranou soupeře a svou typickou střelou zvýšil na 0:5, v 52. minutě Vojta Hríbik úspěšně zopakoval svůj nájezd ze druhé třetiny a zvýšil už na 0:6. V 55. minutě se i domácím se štěstím podařilo překonat našeho brankaře a zaznamenali tak alespoň čestný úspěch.

Brankový účet našeho týmu uzavřel 7 sekund před koncem zápasu svou druhou brankou v zápase Petr Koubský, když uplatnil svůj důraz před soupeřovou brankou…

A pro ty, kteří dočetli až sem, vysvětlení titulku: V Černošcích jsme samozřejmě odehráli již hodně utkání (tak jako na mnoha jiných stadionech), přesto je jen málo stadionů, ke kterým se mi ve vzpomínkách váže tolik „problémů“. Jednou cestou na zápas náš autobus nabourala jiná řidička, nebo Johanka musela třetinu hrát s hokejkou na „druhou“ ruku, pak jsme dohrávali v devíti, díky dvěma zraněním v průběhu zápasu. Tentokrát nedohrál Fíša díky prasklému „nerozbitnému“ plexi na helmě. Naštěstí proti loňské sezoně početně posílený tým hrál od začátku na tři kompletní pětky a tento výpadek za rozhodnutého stavu hru týmu nijak nepoznamenal.

Branky a nahrávky: 7. Šváb (Dytrych, Fišar st.), 8. Šváb, 9. Koubský (Macháček), 37. Hríbik (Koubský, Fišar st.), 46. Šváb (Dytrych), 52. Hríbik (Šváb), 60. Koubský

Sestava: Wagenknecht (Pekař) – Šváb – Fišar ml. – Dytrych, Hríbik – Macháček – Koubský, Maník – Jestříbek – Kratochvíl, Fišar st.- Konečný, Bachtík – Červinka, Macháčková – Zika