«

«

Pro 11

Druháci obsadili na domácím turnaji 3. místo

V sobotu jsme na svém ledě v Kutné Hoře pořádali třetí mistrovský turnaj hráčů druhých tříd. Na turnaji jsme přivítali týmy HC Rakovník, BK Mladá Boleslav, HK Kralupy. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti hráčům HC Rakovník.

 2. třída –  1. utkání     SK Sršni – HC Rakovník    3 : 4         (2:2, 0:2, 1:0)

Branky:  1 x Trnka, 1 x Hynek, 1 x Brichová,

Asistence:  Bohužel nemám zaznamenány – všem se omlouvám.
Střely na branku:     34 : 17

Sestava:  Koleček – Zvěřina, Secký, Brichová, Kašpar – Trnka, Knížek, Hynek, Franc, Šváb

      Těžko se mi toto utkání ještě dnes hodnotí, jelikož jsme byli od začátku lepší, o čemž hovoří i poměr střel na branku v zápase, kdy soupeře jsme dokázali dvakrát přestřílet. Náš tlak v průběhu zápasu neustále narůstal  a v poslední třetině jsme soupeři nedovolili na naší branku ani jednou vystřelit. Bohužel naše šance končili na skoro bezchybném gólmanovi soupeře (ročník narození 2003). Nutno podotknout, že náš tým byl v celém turnaji nejmladší, kdy naši hráči byli poskládáni z poloviny z ročníků 2005 a jednoho hráče ročníků 2006, což ani jeden soupeř neměl.

     Do první třetiny jsme šli s odhodláním vyhrát a na soupeře jsme ihned vlétli a po minutě jsme byli odměněni prvním gólem v síti soupeře. Za Sršně skóroval David Trnka. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a v čase 09.40 dokázal soupeř vyrovnat. Další zkáza pro naší branku přišla o necelé dvě minuty později, kdy soupeř strhl vedení na svou stranu. Sršni se nepříznivého stavu nezalekli a začali o to víc bojovat. Odměna přišla po minutě, kdy v čase 12.53 Mikuláš Hynek srovnal skóre na 2:2. Do konce třetiny pak gól již nepadl.

     Druhá třetina byla z našeho pohledu nejhorší, ale i tuto třetinu jsme vyhráli na střely v poměru 9:6. Bohužel na střely se nehraje a soupeř nás poučil o produktivitě, kdy nejprve v čase 20:40 strhl vedení na svou stranu a posléze v čase 25:50 zvýšil na 4:2 pro Rakovník.

     Ve třetí třetině jsme pak hru úplně ovládli a soupeře jsme nepustili k jediné střele na naší branku. Bohužel gól se nám nedařilo pořád vstřelit. Teprve v čase 41:30 se prosadila před brankou Natálie Brichová, která snížila na rozdíl jediného gólu. Vytoužené vyrovnání ale již nepřišlo.

2. utkání    SK Sršni – BK Mladá Boleslav    5 : 7    (1:3, 4:3, 0:1)

Branky:   2 x Hynek, 2 x Secký, 1 x Brichová

Střely na branku:     22 : 28

K druhému utkání jsme pak po pěti minutách nastoupili proti hráčům z Boleslavi. Jednalo se o poměrně vyrovnané utkání.

     Vstup do první třetiny nám vyšel, kdy opět jako v prvním utkání jsme se ujali vedení v čase 03:40 skóroval  Mikuláš Hynek. Soupeř však v zápětí vyrovnal. V čase 10:20 a  11:40 pak strhl vedení na svou stranu.

     Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej a poměr střel na branku byl vyrovnaný.  Po 90 vteřinách se nejprve podařilo Lukášovi Seckému snížit na rozdíl jediného gólu. Soupeř dokázal na náš gól opět odpovědět a nejprve v čase 18:20 zvýšil na rozdíl dvou gólů a pak o necelé tři minuty zvýšil na rozdíl již tří gólů. Pak teprve hráči Sršňů zařadili o jeden stupeň výš o po důrazu před brankou v čase 23:30 nejprve Natálka Brichová snížila na rozdíl dvou gólů. V čase 26.22 pak po hezké kombinaci přesnou střelou snížil na rozdíl jediného gólu Lukáš Secký a o minutu později Mikuláš Hynek vyrovnal na 5:5. Škoda jen neproměněných šancí za nerozhodného stavu, kdy soupeř byl v úplném útlumu. Opět platilo pravidlo nedáš – dostaneš a minutu před koncem druhé třetiny jsme obdrželi nešťastný gól.

     Ve třetí třetině pak kralovali gólmani. Nám se opět nedařilo střelit gól. Soupeř se pak ještě jednou dokázal prosadit v čase 35:10, kdy upravil skóre na konečných 5:7 z pohledu Sršňů.

3. utkání    SK Sršni – HK Kralupu    7 : 1   (3:0, 4:1, 0:0)

Branky:   3 x Secký, 2 x Zvěřina, 2 Brichová

Střely na branku:     36 : 23

     K poslednímu utkání jsem šli s vědomím, že musíme vyhrát, abychom nezůstali poslední. Na hráčích bylo vidět, že se chtějí o třetí místo poprat a soupeře od začátku přehrávali. Naštěstí se nám podařilo prolomit i střeleckou smůlu a góly nám začaly padat jak jsme zvyklí. V polovině sedmé minuty nejprve David Zveřina otevřel skóre zápasu, druhý gól pak přidala Natálka Brichová v čase 13:40 a o minutu později uzavřel skóre první třetiny Lukáš Secký, který zvýšil již na tři nula.

     Druhá třetina probíhala v podobném duchu, kdy v čase 19:42 přidala další gól Natálka Brichová a o tři minuty později David Zvěřina. Soupeř dokázal vstřelit čestný gól v čase 24:15. Poté se však prosadili ještě dvakrát Sršni, respektive svůj hattrick završil Lukáš Secký a to v čase 26:11 vstřelil svůj druhý gól a v čase 28:15 přidal třetí.

     Třetí třetina se hrála již bez gólů, kdy Sršni přestávali hrát a několikrát soupeře pustili do šance, kterou ovšem zneškodnil v tomto zápase bezchybný Honza Koleček.

       Hráčům za předvedenou bojovnou hru děkuji a doufám, že příště to bude už jenom lepší.

–  Tomáš Brich –