«

«

Zář 29

Dvě třetiny plné energie, třetí na ručník

HC Benátky nad Jizerou – SK SRŠNI Kutná Hora 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

 Nová sezóna, nová sestava, nová očekávání. To všechno pod vedením nového trenéra. Otěže letošní juniorky převzal zkušený trenér a zkušený bývalý hráč Stanislav Bednář.
Do týmu se po letech vrátil gólman Michal Kunášek, na hostování přišel ze Světlé nad Sázavou Tomáš Böhm, bohužel stále je mimo hru, po operaci kolena Pavel Švejda. S „čerstvými“ juniory r.98 s námi budou nastupovat v sezóně i tři dorostenci, v kterých je potenciál i pro náš tým. Tolik v krátkosti k letošnímu týmu.

 K prvnímu kolu letošní sezóny jsme vyrazili do Benátek nad Jizerou, k jednomu z tradičních soupeřů.
Sršni nastoupili s 12 hráči proti třem kompletním pětkám domácích.
Zápas začal v dobrém tempu a hned první zajímavostí bylo první přerušení hry až po šesti minutách hry!
Přestože tým v této sestavě ještě neměl možnost spolu hrát, byl v úvodu výkon překvapivě dobrý. Přes občasné poskakování puku při zpracování, byla kombinace, nasazení i převaha nad soupeřem poměrně výrazná a více času probíhala hra na půlce domácích. Tento počáteční tlak přinesl první přesilovku a v ní první gól sezóny z hokejky Matesa Jelínka na konci 7. minuty.
Druhou gólovou střelu a svoji premiérovou za juniory umístil Vojta Hríbik v úvodu 17. minuty a poslal nás do dvoubrankového vedení. Necelou minutu po této brance byl opakovaně faulován u branky soupeře Jenda Tvrdík, ale až při druhém, velmi tvrdém krosčeku rozhodčí reagoval. I proto vystartoval na faulujícího hráče Mates Jelínek a aniž by soupeře atakoval, i on obdržel dvouminutový trest. Přišli jsme tak o výhodu přesilovky, ještě než mohla začít…
První třetinu prvního zápasu jsme tak uzavřeli za stavu 2:0 pro Sršně.

Druhá třetina byla herně pokračováním té první. Ve 22. minutě předvedl ukázkovou střelu od modré David Marvan, když po ledě, ke vzdálené tyči poslal puk, na který gólman nedosáhl. Zvýšili jsme tak už na 3:0.
Dařilo se nám tlačit soupeře na jeho polovinu hřiště, soupeř za to rozdával tvrdé zákroky a při hraní na jednoho vysunutého „bukaře“ občas více zahrozil.
Při jednom z útoků soupeře jsme propadli v obraně a od červené prchající soupeř, byl podražen. Jelikož už před ním byl jen náš gólman, bylo nařízeno trestné střílení. Dílem nepovedeným provedením útočníka, dílem zásahem Michala Kunáška v naší bráně nedošlo ke změně skóre.
Chyba v obraně tak nebyla potrestána, ať je ale varováním pro celý tým, hned v prvním zápase, že takovéto situace mohou být rozhodující v náš neprospěch a je proto třeba se jim vyvarovat a svým postavením eliminovat výpady soupeře. A tak jako útočíme v pěti, bránit musíme ve stejném počtu a s ještě větším nasazením.
Už do 9. minuty 2. třetiny jsme si ovšem „nadělili“ tři dvouminutové tresty, takže jsme zbytečně ztratili síly, které nám chyběly v minutě 31., kdy jsme umožnili soupeři snížit. Netrvalo to ovšem ani čtyři minuty, když rychlík Jenda Tvrdík ujel po pravém křídle a z kruhu propálil gólmana po čtvrté. V této fázi zápasu jsme stále hráli s územní převahou a v tomto duchu byl odehrán i zbytek třetiny.

V první polovině třetí třetiny došlo k několika vyloučením na obou stranách a obraz hry se změnil. Začali jsme více chybovat, chyběl nám pohyb, důraz soupeře v soubojích byl větší než náš, a proto se soupeř prosadil v 55. minutě a snížil na 2:4. Jelikož přitvrzení přineslo benáteckým ovoce, zůstali věrni tomuto pojetí i nadále. Na začátku 57. minuty to ovšem domácí hráč Šípek výrazně přehnal, když použil na Michala Švába spíše zápasnický chvat, který doplnil dvěma údery do hlavy! Michal to odnesl krvavým zraněním v obličeji, soupeř byl odeslán do sprchy.
Pětiminutový trest nám měl umožnit dohrát v relativním klidu konec zápasu, předváděli jsme ovšem tak zoufalý a takticky slabý výkon, že poslední minuty zápasu byly zcela pod taktovkou domácích. Přestože dohrávali ve čtyřech, dokázali snížit minutu před koncem třetí třetiny na rozdíl jediné branky!!!
Poslední minutu jsme přestáli i s tak špatným výkonem a jen velmi těsně jsme ubránili vítězství zápasu, který jsme měli s takovým přehledem a náskokem rozehraný.

A ponaučení?
Zápas trvá 60 minut, zvolnit tempo a vypustit soustředění na zápas, můžeme až při podávání rukou se soupeřem po jeho skončení. Kdykoliv před 60. minutou je to NEPŘIPUSTNÝ.
V Benátkách nás tento výpadek málem stál tři body, přestože jsme měli slušný náskok a v relativním klidu ho navyšovali!

 

 Sestava: G: Kunášek Michal
O: Marvan David, Šváb Ladislav, Švejda Petr, Bachtík Dominik
Ú: Hríbik Vojtěch, Jelínek Matouš, Jestříbek David, Sádlo Aleš, Šváb  Michal, Tvrdík Jan, Dytrych Vojtěch, Fišar Tomáš,

Branky: Jelínek, Hríbik, Marvan, Tvrdík
Asistence: Marvan
Vyloučení: 5 (1x OK) : 5

-Zdenek Jelínek-