«

Led 04

Herně slušná jen jedna třetina

SK Sršni Kutná Hora : HC Junior Mělník     1  :  7   (0:6; 0:0; 1:1)

Sobota 3.1.2015 9:00 byl datum a čas prvního utkání v novém roce Sršních mladších žáků. Nastoupili jsme proti týmu, se kterým jsme na podzim na jeho ledě 4:2 prohráli, ale na bodový zisk jsme v tomto utkání určitě měli. Soupeř nastoupil s týmem složený z hráčů převážně ročníků 2003, takže někteří naši borci hráli proti hráčům starším ve většině případů o dva roky. Teď se nechci na nic vymlouvat, jen konstatuji. K naší radosti se k týmu po zranění připojili dva hráči a to kapitán Dave Zvěřina a gólman Kuba Červinka.

Vzhledem k tomu, že zranění Kuby Červinky bylo dlouhodobějšího charakteru, tak se do branky od začátku postavil mladší z dvojice gólmanů Jenda Koleček. Soupeř nás od úvodní buly zamkl na vlastní polovině a jen stěží jsme se dostávali alespoň za svojí obrannou modrou. Jenda si v brance zapsal během první minuty dva úspěšné zákroky. Vypadalo to, že se zahřál do provozní teploty, ale pak přišla v čase 1:26 neslaná, nemastná střela od modré. Ač ji Jenda dobře viděl a nikdo mu nestínil, tak mu přes to propadla mezi betony a bylo to 1:0 (citace Jendy po utkání při výtce k této brance „Já vím, měl jsem špatně hokejku“). Bohužel se nic nového nestalo ani po této varující brance. Stále jsme hráli pasivně a chybovali. V osmé minutě před vlastní brankou při snaze odehrát puk namazal Šíma Pokorný přesnou přihrávkou soupeři přímo na hůl, jehož adresát se následně tváří v tvář Jendovi nemýlil. První desetiminutovku soupeř uzavřel po závaru před naší brankou gólovou tečí a bylo to 0:3. V tuto chvíli se v rychlosti rozcvičil Kuba Červinka a zhruba po třech měsících se postavil do branky v mistrovském utkání. Jeho premiéra však vzala také za své a ve 12 minutě po sérii pěti nezištných přihrávek soupeř opět skóroval a zvyšoval již na 0:4. Náš  výkon pokračoval ve stejném rytmu až do konce první třetiny, kdy se skóre rozrostlo ještě o dvě branky, bohužel jak jinak než v naší síti. Stav po první třetině 0:6 naháněl hrůzu a chmurné myšlenky. Poměr střel byl po této části více  než výmluvný 5:22.

Do druhého dějství trenér Michal Procházka poslal do branky zpět Jendu. Neměl moc na výběr, protože oba gólmani inkasovali třikrát a jejich psychický stav se dal jen těžko odhadnout. Tato volba se ukázala nakonec jako dobrá. Ve druhé třetině jsme pokračovali v hodně pasivní hře. Když se k tomu přidal i hodně přibržděný pohyb některých našich hráčů, byl z toho slušně řečeno velmi rozpačitý výkon. Propadali jsme ve středním pásmu a pokud se soupeři nedařilo, tak jsme mu vypomohli svojí přesnou přihrávkou přímo na hůl. V naší brance se však po střídání v první třetině chytil Jenda a nedopustil navyšování skóre na naší straně. Připsal si 17 úspěšných zákroků a v této části udržel čisté konto. Gólman hostí měl 4 úspěšné zákroky a tak se stav po první části neměnil.

Do třetí třetiny konečně vstoupilo mužstvo Sršňů tak, jak by jsme ho chtěli vidět v každém utkání a každou vteřinu. Bojovný výkon, zlepšení v rychlosti bruslení, dohrávání osobních soubojů a důraz nejen před soupeřovou brankou, ale zejména před svojí svatyní. Výsledkem těchto skutečností byla i branka kterou vsítil Lukyn Secký, jež se dostal ve 44 minutě na polovině hřiště k doraženému puku, ujel všemu co se nacházelo na hrací ploše a skvělou střelou do levého horního rohu překonal brankáře soupeře 1:6. Ve 46 minutě nám byla nabídnuta možnost přesilové hry. S touto výhodou jsme naložili tak, že nás soupeř zamkl v našem obranném pásmu a po obléhání naší svatyně si jedna střela našla mezírku pod Jendovým betonem 1:7.  V poslední části jsme ohrozili celkem 10x gólmana hostí. To je o jednu možnost více než za předešlé dvě třetiny. Vypracovali jsme si i pár nadějných šancí, ale skóre se již neměnilo. V 54 minutě, kdy měl Jenda na svém kontě dalších 10 úspěšných zákroků (ve třetí třetině) musel nuceně vystřídat. Jedna střela po závaru u naší branky zabloudila pod jeho beton a vybarvila mu koleno do nevídaných barevných kombinací. Do branky tedy opět putoval Kuba Červinka, který se příležitosti zhostil výborně a do konce utkání si připsal 5 úspěšných zákroků, přičemž nedovolil soupeři navýšit náskok.

Konečný stav 1:7 je důsledek tragické první třetiny. Nutno však dodat, že i druhá třetina se odehrála ve stejném duchu. Až třetí třetina opravdu snese nějaké herní měřítko. Bohužel proti soupeři, který je i přes věkový rozdíl na tom herně přibližně stejně jako my je to hodně málo. Děláme hrubé chyby, které soupeře posílají v zápasech dál. Za toto si můžeme, sle jen a jen sami. Je nutné zapracovat na nasazení během celého utkání, což se týká zejména starších hráčů, kteří by měli tým vést. Vyzdvihnout bych chtěl i přes mizérii Máťu Hájka, který jako jediný makal celé utkání jak vepředu tak i vzadu. Dále Daveho Zvěřinu, který měl herní i tréninkovou pauzu způsobenou zraněním, aleasi ze sebe vydal maximum.  Honza Kašpar sváděl někdy až nerovné souboje s o dvě hlavy většími hráči, ale bojoval. Nakonec i Lukyna Seckého, který má navíc, ale přes to se vždy dokáže nějakým způsobem prosadit.

Za týden hrajeme ve Zbraslavi, což je dle mého názoru opět hratelný tým. Tak se necháme překvapit, co naši Sršni v tomto utkání vymyslí.

Branka: Secký

Poměr střel:  19 : 55

Vyloučení: 2 : 2

Využití:  0 : 0

Branky v oslabení: 0 : 1