«

«

Lis 10

Horor se nekonal

Trenér má být pozitivní. V sobotu 8.11. ráno jsem nebyl. Při pohledu na soupisky soupeřů s přihlédnutím na naše dosavadní výsledky a výkony jsem byl pln všeho jen ne pozitivismu. To vše ještě umocňovala naše herní kolize s mladšími žáky, čili nemožnost využít služeb „dvatisícepětek“, kteří nastupují za starší kategorii. Zpět jsem však odpoledne jel zklamán pouze sám sebou, protože jsem kluky dopředu podvědomě určil do role otloukánků. A ani naše dosavadní výsledky nejsou omluvou. Úplná hitparáda to ještě nebyla (hlavní první utkání jak áčka tak béčka), ale postupně jsme našli zpět bojovnost a snad i sebedůvěru.


Sršni A – SC Kolín A 1:19 (0:7;1:6;0:6)

střely 21-38

Sestava:

Knížek-Brichová-Šetina

Komárek-Balvín-Hamsa

G: Platonov

Branky: Brichová

Bodování +/- :

1.řada   -9 (1-10)

2.řada   -9 (0-9)

Do prvního zápasu jsme vsoupili dost vlažně a za naše chyby nás soupeř nekompromisně trestal. Postupem času se hra začala vyrovnávat, bohužel my jsme naše šance nevyužívali. Soupeř naopak ano  a tak skóre narůstalo jen na jeho straně. My jsme se často nedokázali  vyrovnat s naučenou rozehrávkou soupeře, který narozdíl od nás využívá i obránce k rozehrání gólových akcí.

-MaJa-


 

Sršni B – SC Kolín B 5:16 (0:7;4:4;1:5)

střely 26-31

Sestava:

Veit-Franc-Janata

Čížek-Hrubý-Janek-Litt

G: Balvín P.

Branky: Veit (as. Franc), Franc (as. Janata), Veit (as. Franc), Franc, Veit

Jak pro „áčko“ tak pro „béčko“ nejtěžší soupeř na turnaji. A k tomu ty naše pomalé rozjezdy, čili opět první třetina hrůzy. Po jejím konci bylo skóre 0:7 (stejně jako u áčka) – to hovoří za vše. Těžko se pak mění vývoj hry. Nám se to alespoň částečně podařilo. Prostřední část jsme odehráli úplně rovnocennou partii. V té závěrečné však Kozlíci potvrdili svou kvalitu a bezpečně dokráčeli k vítězství.

-JoMa-


 

Sršni A – Mladá Boleslav A 18:1 (4:0;7:0;7:1)

střely 56-13

Sestava:

Knížek-Brichová-Šetina

Komárek-Balvín-Hamsa

G: Platonov

Branky: Brichová, Brichová, Balvín, Brichová, Knížek, Komárek, Brichová, Knížek (as.  Brichová), Brichová (as. Knížek), Balvín (as. Hamsa, Komárek), Knížek, Balvín, Hamsa, Knížek, Brichová, Komárek, Balvín, Knížek

Bodování +/- :

1.řada   +10 (11-1)

2.řada   +7 (7-0)

 Druhý zápas „áčka“ proti  Mladé Boleslavi byl přesně tím, co by každý sršní fanoušek rád viděl pořád. Na začátku zápasu naši hráči ještě chvíli zkoušeli, co si mohou dovolit, po třetím gólu v boleslavské síti už si ale zápas začali užívat, s narůstajícím skóre  se uklidnili a předváděli opravdu pěkný hokej s množstvím kombinací i dobrého zakončení. Tomáš v bráně pochytal vše, včetně střely, po které mu puk nějak záhadně vypadl z výstroje za brankovou čáru a připravil ho tak až ke konci utkání o zaslouženou nulu. V obraně tradičně spolehlivý výkon Járy i Vojty, Natka s Honzíkem se předháněli, kdo dá víc gólů, Nicolas s Pepínem nezůstávali pozadu. Druhá řada nakonec předvedla i nejhezčí akci zápasu při kombinaci na jeden dotek. Potvrdilo se, že s jídlem roste chuť a i když nepadla vytoužená dvacítka, byl to opravdu kvalitní hokejový zážitek!

-PeHr- 


 

Sršni B – Mladá Boleslav B 8:19 (3:6;3:7;2:6)

střely 37-60

Sestava:

Veit-Franc-Janata

Čížek-Hrubý-Janek-Litt

G: Balvín P.

Branky: Janata, Veit, Franc, Janata, Franc, Janata (as. Veit), Veit, Veit

Bodování +/- :

1.řada  +1 (8-7)

2.řada  -12 (0-12)

Pozitivum z tohoto utkání? Výkon první lajny, která svůj minizápas vyhrála 8:7. Tohle složení zafungovalo a přechod Ondry do obrany taky. Pokud ho kluci začnou víc využít a nahrávat mu na vrchol na střelu tak mohou být všichni tři hodně produktivní. Druhé lajně tento zápas moc nesednul a projevilo se, i že Patrik chytá proti klukům, kteří jsou o dva roky starší než on. To není jeho kritika, pouze konstatování faktu! Každopádně oproti prvnímu zápasu šel náš výkon nahoru.

-JoMa-


 

Sršni A  – Mělník A  6:13 (0:5;3:1;3:7)

střely 36-28

Sestava:

Knížek-Brichová-Šetina

Komárek-Balvín-Hamsa

G: Platonov

Branky: Balvín (as. Komárek), Hamsa (as.Balvín), Brichová (N), Balvín, Knížek, Balvín (as. Komárek)

Bodování +/- :

1.řada   -4 (2-6)

2.řada   -3 (4-7)

Ač tomu tak konečný výsledek neodpovídá, v posledním utkání jsme byli vyrovnaným soupeřem domácího týmu. Naše šance jsme si pravidelně připravovali celý zápas. Ve truhé třetině jsme je začali konečně proměňovat a výsledek korigovali. To už se nám však úplně nepovedlo v poslední části a soupeře nechali ve skóre odzkočit.

-MaJa-


Sršni B  – Mělník B 7:8 (4:3;1:0;2:5)

střely 19-18

Sestava:

Veit-Franc-Janata

Čížek-Hrubý-Janek-Litt

G: Balvín P.

 Branky: Hrubý, Čížek, Veit, Franc, Janata, Franc, Veit

Bodování +/- :

1.řada   +2 (5-3)

2.řada   -3 (2-5)

V posledním utkání se konečně gólově prosadila i druhá řada. Ve druhé třetině se nám podařilo odskočit o 2 branky, ale pak přišel faul, který svět neviděl (pouze rozhodčí). Jak je to se svědomím rozhodčího ví jen on sám, ale nikdy jsem neviděl písknout nájezd za něco takového. Domácí hráč jel s kotoučem, sklopená hlava, koukal pouze na led a narazil do našich 2 stojících hráčů. Nějak v tom ten faul nemohu pořád rozklíčovat. Asi se mu měli uhnout. V tu dobu jsme vedli o dva góly a zbývalo soupeře jen „dorazit“ o čemž jsem přesvědčený, že by se povedlo. Soupeř však z nařízeného trestného střílení snížil a dostal se zpět do hry a nakonec skóre velmi šťastně otočil. Normálně bych to moc neřešil, ale tedy mě mrzí, že to ovlivnilo zápas, který si kluci opravdu zasloužili vyhrát. 


 

 

Turnajová + : pohyb, vyšší produktivita než minulý turnaj, bojovnost

Turnajová – : nedůraz před svou bránou, neproměňování „tutovek“, nevyužívání obránců pro ofenzivu

 -JoMa-

Pozn.: foto se čase objeví na našem Flickrovém účtu.