«

«

Úno 28

Hráli jsme tužku, soupeř dvě, takže jsme si nakreslili výsledek 9:3 a šli domu (dorost)

Sršni Kutná Hora – HK Kralupy nad Vlt. 9 : 3 ( 6:3, 3:0, 0:0 )

KLD mocně finišuje a v sobotu 25.2.2012 byl na programu zápas 20.kola. Tentokrát byl naším soupeřem tým HK Kralupy nad Vltavou. Není to sice soupeř, který by se vyhříval na předních příčkách průběžného pořadí, ale jak víme, dozajista umí potrápit a hokej náležitě znepříjemnit.

   V kabině před zápasem jsme si zopakovali několik tradičních frází, jak musíme být aktivní, bruslit, bránit i útočit v pěti lidech……a šli na led. Jak jsme si řekli, tak jsme taky neudělali. Začátek zápasu byl velmi ospalý, hra na obou stranách poněkud rozháraná a plná nepřesností. Situaci neulehčovaly ani nepochopitelné nářky soupeře, který si neustále stěžoval, jak je mu křivděno – vskutku, takhle rozzuřeného trenéra od první minuty, jsem dlouho neviděl. A tak jako první přepsal nulu na světelné tabuli v čase 5.08 Pája a do dvoubrankového náskoku nás za chvíli poslal Martin. Vedli jsme, ale stále hráli ve stoje a jakoby bez chuti. No, a jak jsem tak čučel na led, čelist mi padala čím dál tím níž a hlava se začínala samovolně vrtět, Jenda, snahou o křížnou nahrávku, ideálně namazal soupeři do brejku a rázem to bylo 2:1. V 15.min. si vzal slovo jeden z nejlepších střelců mezi Sršni Janek a svými dvěma zásahy v rozmezí 14 vteřin nás dostal do trháku 4:1. Za tři minuty se podařilo do detailu zopakovat situaci, která předcházela první inkasované brance, s tím že asistentem soupeřovi byl tentokrát Petr. Po dalším našem zaváhání hosté snížili dokonce na 4:3, což nás zamrazilo, protože jsme měli utkání plně ve svých rukách, ale jak to v hokeji bývá, v tomto sportu pravidla zákonitosti neplatí a vše může být rázem jinak. Tyto obavy ale rozehnala nevídaná gólová smršť v poslední minutě, kterou ukončil až rolbař, který nás vyhnal z kluziště za stavu 6:3. Nejprve nabral rychlost Jenda, po pár tempech již byl sám před brankařem a nezaváhal. No a naděje hostů v čase 19.59 uzemnil k ledu kutnohorského stadionu Mates.

   Do druhé třetiny jsme vstoupili s poněkud větším odhodláním a svižněji, které však bylo často utlumeno množícími se vyloučeními a hráč s číslem 11, o kterém nebudeme říkat, že to byl Petr, si pořád pletl střídačky a neustále si chodil sednout na druhou stranu k časomíře. Naštěstí jsme přeci jen začali předvádět něco, co se více podobalo hokeji, z čehož jsme vytěžili vedení 9:3. Nejprve se tribunám odvděčil Jenda s Honzovou asistencí, v 32.min. se prezentoval magickou střelou shooter Martin a účet této části (jak se později ukázalo i celého zápasu) uzavřel 4 vteřiny před jejím koncem Mates.
   Hra se na začátku poslední periody definitivně uklidnila a vypadalo to, že oba celky jsou s daným stavem tak nějak smířeny. Sršni, elegantně kroužili po svých nekonfliktních drahách, sice občas vystřelili a vytvořili si několik šancí, v koncovce ale chyběly milimetry, vteřiny i kus štestí…, zkrátka větší důraz a chtění. Za zmínku snad ještě stojí, že na konci druhé části Jendovi praskl nůž, a tak zkoušel vypůjčené brusle. Vypadal na nich, jako když jedete poprvé na kole z kopce. Frčíte sice poměrně rychle, ale rozhodně nejste pánem stroje. Přesto velký obdiv, že do toho vůbec šel a nevykašlal se na mančaft. Závěr utkání pak byl už jen z povinnosti a spíše o tom, zda pokoříme desítku v brance soupeře. No nepodařilo se, ale tolik to zas nevadilo.
   Je pravda, že včera to bylo díky nekonečným diskusím trochu více tržiště než hrací plocha. Zápas rozhodně neměl strhující tempo a solidní hokej aby člověk pohledal. Přesto se dá hovořit o tom, že jsme měli přesvědčivě více ze hry a nějakou tu šanci i hezkým gólem proměnili. Těžko se ale více pozastavovat nad naším výkonem. Nejspíš by měl tento článek udělat velkou černou tečku za nevydařeným sobotním dopolednem a doufat, že příští týden se budeme prezentovat lepším a kompaktnějším výkonem. Konečná výhra sice znamená potřebné tři body do tabulky KLD, ale podobný výkon by nám se silným Berounem rozhodně nestačil. Bez nasazení se s nejlepšími hrát prostě nedá. Chuť a pracovitost musí ale vzejít od Vás, nemůžu přikazovat šestnácti/sedmnáctiletým hráčům, aby bojovali a hráli na maximum a zároveň jim dělal roztleskávače. Ten impuls musí přijít od Vás samotných, sami si musíte utvořit bojovnou atmosféru a týmového ducha.
   Doufám, že jsem se nikoho nedotkl a zároveň věřím, že na ledě zase  brzy uvidím ten žlutočerný tým, který nosím zaháčkovaný na levé straně svého hrudního koše!
Sestava:
brankař: Jelínek David
obránci: Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb
útočníci: Kořistka, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Tomčík, Macháček, Prášek
branky: Pipek 2x, Kořistka 2x, Tvrdík 2x, Jelínek Mates 2x, Švejda Pavel
asistence: Kořistka 2x, Jiráň 2x, Pipek 2x, Sádlo 2x, Šváb, Prášek, Tomčík, Švejda Pavel
– Pavel Sirotek –