«

Zář 30

Hrůzný výsledek neodpovídá předvedené hře

ST.ŽÁCI: HC Junior Mělník – SK Sršni Kutná Hora: 11:2 (4:0,3:0,4:2)

V neděli sehráli starší žáci mistrovské utkání na ledě v Mělníku. V téměř plné sestavě tj. 10+1 šli kluci do zápasu s odhodláním se poprat o další body do tabulky. Soupeř nastoupil v podobném počtu 12+2, což nám dávalo naději na dobrý výsledek.  Utkání začalo ve velmi svižném tempu, kdy Sršni hned v první minutě orazítkovali břevno soupeřovi branky. Poté však již začali fungovat obrany na obou stranách a nikdo se nedostával do vyložených šancí. Bohužel slabší chvilky si v tomto utkání vybral Péťa v brance Sršňů, který jinak předvádí výborné zákroky. V první třetině ze sedmi ne zcela gólových střel soupeře prošli hned čtyři za jeho záda. Bohužel Péťu jsme nemohli vystřídat, aby si mohl orazit a musel se tímto utkáním prokousat až do konce.

Druhá třetina byla z pohledu Sršňů nejhorší, co se týče předvedené hry. Kluci se snažili vymýšlet neustále přihrávky před brankou soupeře, aby dopravili puk do prázdné branky místo, aby se pokusili o přesné zakončení střelou, přičemž k tomu postavení brankaře a hráčů před ním přímo vybízelo. Soupeřova obrana si s tímto stylem hry Sršňů bez větších potíží poradila. Na konci třetiny jsme tak mohli konstatovat, že na brankáře prošla pouze jediná střela. Soupeř pak ze svých osmi pokusů dokázal navýšit skóre již na hrozivých 7:0, kdy jeho zakončení nepostrádali lehkost.

Ve třetí třetině se styl hry Sršňů po několika rošádách v pětkách přeci jenom změnil. Bohužel skóre rostlo pouze na straně soupeře a Sršňům se nedařilo šance proměňovat. Teprve za stavu 10:0 se prosadil Robin Míšek přesnou střelou pod horní tyč a vstřelil čestný gól. Soupeř však ihned z protiútoku přidal svůj již 11 gól. O 50 vteřin později se zásluhou Vaška Kadlečka po nahrávce od Robina Míška podařilo ještě upravit kosmeticky skóre na hrozivých 11:2 z pohledu domácích.

Sestava: brankaři: Tomáš Pekař, Petr Gygal

obrana:  Jan Hnilička – Tomáš Brich, Robin Míšek – Pavel Bertoš

útok: Patrik Hladík – Vašek Kadleček – Kvido Šimáček, Jan Kopecký – Filip Onderko – Vojta Mašín.

———————————————————————————————————————

S omluvou Tomášovi Brichovi a všem čtenářům zveřejňuji s týdenním zpožděním článek k utkání starších žáků z minulého víkendu. (JM)

Náročný víkend pro žáky.

O víkendu odehráli SŽ dvě utkání nejprve v sobotu v Černošicích a v neděli doma s Kobrou Praha.

SK Černošice – SŽ: 1:7 (0:2,1:2,0:3)

V sobotu odjeli SŽ odehrát své druhé mistrovské utkání na led Černošic. Před zápasem mi dělala největší starost sestava, neboť jsme do poslední chvíle nevěděli, zda nás bude alespoň 10 hráčů do pole. Vše se nakonec povedlo s podporou Davida z mladších žáků a mohli jsme do utkání nastoupit.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Soupeř hrál od začátku velmi tvrdě. Několikrát jsme měli o naše hráče strach, zda se z ledu zvednou nezranění. Sršni se však nenechali zastrašit a na neodpískané fauly odpovídali vstřelenými góly. První gól vstřelil Filip po nahrávce od Barči na začátku čtrnácté minuty. O dvě a půl minuty později přidal druhý gól Sršňů Robin po nahrávce od Vaška a stanovil skóre po první třetině na 2:0 pro hosty.

Ve druhé třetině přeci jen rozhodčí začal některé fauly trestat. Sršni dokázali jednu z nabídnutých přesilových her využít v čase 25:17, kdy svůj druhý gól v zápase přidal Robin po nahrávce od Patrika. Černošicím se podařilo snížit v čase 32:40. Proti komplikacím se postavila Barča a střelou ze středního pásma prostřelila domácího brankaře, který předtím vystřídal svého předchůdce v brance.

Další góly přidali Sršni až ve třetí třetině v čase 40:14, kdy po vyhraném buly uprostřed hrací plochy Robin našel přesnou nahrávkou Vaška, který zvýšil již na 5:1 z pohledu hostů. Další góly pak přidal Robin po nahrávkách od Vaška v časech 46:30 a v čase 48:52. Další góly v zápase již nepadly, a proto Sršni na ledě Černošic zaslouženě vyhráli 7:1.

Setava: brankaři: Tomáš Pekař, Petr Gygal

útok: Patrik Hladík – Vašek Kadleček – David Trnka, Bára Vojáčková – Filip Onderko – Vojta Mašín.

SŽ – HC Kobra Praha 4:8 (2:1,2:2,0:5)

V neděli jsme na domácím ledě odehráli utkání s Kobrou Praha. Opět jsme šli do zápasu v 10 hráčích do pole a pouze jedním gólmanem. Zápas se hrál od začátku do konce ve velmi rychlém tempu. Sršni vstoupili do zápasu výborně a již na začátku osmé minuty první gól vstřelil Vašek po nahrávce od Robina. O minutu později přidal druhý gól Honza K.. Hráči Kobry se však nevzdali a na začátku dvanácté minuty po samostatné akci snížil nejlepší hráč Kobry č. 93 Jakub Altrichtr.

Ve druhé třetině se hrál opět vyrovnaný hokej, kdy nejprve se hráčům Kobry v časech 21:20 a 26:15 podařilo otočit skóre v jejich prospěch. Sršni však dál hráli svůj hokej a v čase 30:16 nejprve Honza K. po nahrávce od Vojty vyrovnal a poté v čase 36:22 opět vrátil vedení Sršňům Vašek, po nahrávce od Honzy K.. Další gól ve druhé třetině již nepadl.

Do třetí třetiny vstupovali Sršni v oslabení, kdy na trestnou lavici usedl Pavel Bartoš za držení na konci druhé třetiny. Bohužel zlomový okamžik zápasu přišel o chvilku později, kdy Patrik nešťastně vrazil do soupeře u hrazení, což bylo správně rozhodčím posouzeno jako vražení na hrazení. Patrik vyfasoval 2 minuty + 10 minut osobní trest. Kdybychom celý zápas nehráli v 10 lidech, nic strašného by se nedělo. Bohužel na trestnou lavici musela usednout ještě Barča Vojáčková, jelikož musela za Patrika odsedět dvouminutový trest. V tuto chvíli jsme měli na trestné lavici více hráčů než ke střídání. Oslabení 5:3 a následně 5:4 kluci zvládli na jedničku. Bohužel postupem času se ale projevovala značná únava na hráčích, kteří neměli s kým střídat a museli na ledě vydržet několikrát dvě střídání za sebou. Soupeř nastalou situaci dokázal využít ve svůj prospěch a během 10 minut vstřelil 5 gólů. Nás musí mrzet dvě nastřelené tyčky a další neproměněné šance za stavu 4:5 a 4:6, když ještě kluci z posledních sil se snažili o obrat. Na závěr bych jenom dodal, že na osmi brankách soupeře se podílel čtyřmi góly a čtyřmi asistencemi výše jmenovaný hráč č. 93 Jakub Altrichter.

Kluky s Barčou musím za předvedený výkon v obou víkendových zápasech jenom pochválit.

Setava: brankaři:  Petr Gygal

obrana:  Jan Hnilička – Tomáš Brich, Jan Kopecký – Pavel Bartoš

útok: Patrik Hladík – Vašek Kadleček – Robin Míšek, Bára Vojáčková – Filip Onderko  – Vojta Mašín.