«

«

Lis 02

Hvězda Kladno Sršňům vítěznou šňůru nepřetrhla

6. kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – Hvězda Kladno  4:0  (2:0, 1:0, 1:0)

První listopadovou neděli hostili Sršni na svém ledě Hvězdu Kladno. I když Stanislavu Bednářovi dělá vrásky na čele absence zraněných obránců, nechtěl proti tomuto soupeři z opačného konce tabulky připustit bodovou ztrátu.

První třetina přinesla vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách. Skóre otevřel ve druhé minutě Jelínek, kterého přihrávkou našel Tvrdík I. Sršni se tlačili do útoku, ale Hvězdě se dařilo otáčet hru a z rychlých protiútoků zaměstnávali Hermanna v bráně Sršňů. Ten byl však stoprocentní a vyrovnání nepřipustil. V deváté minutě při první přesilovce Sršňů Jiří Tvrdík I. téměř z nulového úhlu rozvlnil kladenskou síť podruhé. Tento stav se do první sirény nezměnil.

Ve druhé části byli aktivnějším týmem domácí. Vylepšili obranou hru a vytvářeli si lepší šance. Do utkání se premiérově zapojil mladičký útočník (r.1998) Michal Šváb a záhy o sobě dal vědět nastřelením horní tyče kladenské brány. Druhým faulem v utkání nabídla Hvězda Sršňům početní výhodu, kterou využil po přihrávkách Rudolfského a Javůrka od modré Siváček. Sršni si vytvořili ještě několik „tutovek“, hostující brankář však čaroval a skóre se již do sirény nezměnilo.

Třetí třetina již byla plně pod kontrolou Sršňů. Hosté se soustředili hlavně na obranu a spoléhali na svého brankáře. I když se snažili nefaulovat nabídli Sršňům další početní výhodu a tato disciplína šla domácím v tomto utkání skvěle. Kombinaci Michalů Charváta a Švába zakončil obránce Drahoňovský. Čtvrtým gólem zpečetil tříbodový zisk svého týmu. Denis Hermann již mnoho práce neměl a tak se mu povedlo vychytat první nulu v sezóně.

Páté vítězství v řadě drží Sršně ve hře o čelo tabulky a k dalšímu utkání odjedou v neděli 8.11. do Slaného, kde zkříží hole s HC Zlonice.

Branky Sršňů: Jelínek (Jiří Tvrdík I.), Jiří Tvrdík I. (Švejda), Siváček (Javůrek, Rudolfský), Drahoňovský (Michal Šváb, Charvát)

Sestava: Hermann (Březina) – Siváček, Švejda, Meloun, Tvrdík II., Drahoňovský, L. Šváb, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Sádlo, Hynek, Charvát, M. Šváb   Trenér: Stanislav Bednář

Vyloučení: 2/5    Střely na bránu: 28/19

STATISTIKY:

BODOVÁNÍ

STŘELBA

BRANKÁŘI