«

«

Lis 27

II. Mistrovský turnaj druhých tříd

V sobotu jsme nastoupili ke druhému mistrovskému turnaji v této sezóně. Nutno podotknout, že naší hru silně ovlivnila marodka našeho týmu. Do torza základní sestavy jsme proto museli vzít hráče, kteří nastoupili vůbec poprvé. Bohužel ani to nestačilo a ráno před odjezdem na poslední chvíli vypadli ještě dva hráči.
K turnaji jsme proto odjeli pouze se sedmi hráči v poli. Do branky musel nastoupit poprvé ve svém životě Jan Kašpar. Musím říci, že se Honza na vlastní kůži přesvědčil, že v brance to není vůbec jednoduché, ale musím ho pochválit, že v brance vydržel až do konce turnaje a snažil se pochytat, co bylo v jeho silách.

Sestava
brankář – Jan Kašpar
hráči v poli – Tomáš Knížek, David Zvěřina, Tomáš Janata, Šváb Matěj, Lukáš Secký, Natálie Brichová, Šimon Pokorný.

K prvnímu utkání jsme nastoupili v 11.00 hod. proti hráčům z Kolína. Již ve třetí vteřině zápasu jsme inkasovali z první střely na bránu gól. Dál se hrálo celkem vyrovnané utkání, i když s narůstající únavou byl soupeř lepší. Bohužel nám se nedařilo prosadit a vstřelit gól. Naše pokusy dokázal brankář Kolína pochytat a proto narůstalo skóre pouze na naší straně. První třetinu jsme prohráli 4:0.
Druhá třetina probíhala v obdobném duchu, ale nám se podařil vstřelit alespoň čestný gól po střele Tomáše Knížka v první minutě druhé třetiny. Druhou třetinu jsme prohráli 3:1.
Třetí třetina byla z našeho pohledu nejhorší a tuto jsme prohráli 5:0.

Zápas č. 1 – SC Kolín – SK Sršni     12 : 1
(4:0, 3:1, 5:0)
Branky: 1x Knížek
Střely na branku: 27 : 14

Po kratičké pauze jsme nastoupili k druhému utkání proti domácím HC Lev Slaný. Co k tomuto utkání říci. Od začátku naprosto vyrovnané utkání. Bohužel skóre o tomto nemluví. Střely na branku 16:16. Skóre zápasu 2:9. Škoda jen dvou gólů v posledních vteřinách první a druhé třetiny, kdy oba góly padly se závěrečnou sirénou.

Zápas č. 2 – SK Sršni – Slaný   2 : 9
(2:3, 0:4, 0:2)
Branky: 2x Brichová

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti HC Poděbrady. Od začátku jsme byli rozhodně lepším týmem. I v sedmi jsme dokázali pořád lépe bruslit než soupeř. Bohužel již při prvním střídaní po odehraných 16 vteřinách jsme obdrželi gól. V sedmé minutě jel po faulu soupeře Lukáš samostatný nájezd, který se mu bohužel nepodařilo proměnit. Teprve v deváté minutě první třetiny se nám podařilo srovnat stav utkání, kdy po Lukášově nádherné nahrávce přímo na hůl, Natálka přesně zamířila a vstřelila gól. Bohužel minutu před koncem první třetiny se soupeř opět ujal vedení a stanovil skóre první třetiny na 2:1. Střely na branku 4:6.
Druhou třetinu jsme začali lépe my a po nahrávce od Natálky dokázal srovnat skóre přesnou střelou David. Bylo odehráno 40 vteřin ze druhé třetiny. Poté jsme měli ještě několik šancí, kdy kotouč několikrát projel brankovištěm soupeřovi branky, ale gól z toho nepadl. Jak se říká nedáš – dostaneš, tak toto pravidlo platilo i dnes a soupeř se opět ujal vedení po odehraných 4 minutách z druhé třetiny. V sedmé minutě jel Lukáš po faulu svůj druhý samostatný nájezd v zápase a v tomto se již nemýlil a srovnal skóre na 3:3. Bohužel poté se nám opět nedařilo proměňovat šance a v 11 a 12 minutě se soupeř ujal již dvoubrankového vedení. Střely na branku 5:9.
Ve třetí třetině se průběh zápasu opakoval, kdy Sršni neproměňovali své šance a soupeř byl skoro stoprocentní, kdy ze tří střel za celou třetinu dokázal dát dva góly. Sršňům se podařilo teprve v závěru třetí třetiny snížit po střele Davida, kterou gólman vyrazil před sebe dopravila puk za jeho záda Natálka a stanovila konečný stav zápasu na 7:4 pro Poděbrady. Střely na branku v této třetině 3:8.

Zápas č. 3 – HC Poděbrady – SK Sršni     7 : 4
(2:1, 3:2, 2:1)
Branky: 2x Brichová, 1x Secký, 1x Zvěřina
Asistence: 1x Secký, 1x Zvěřina, 1x Brichová
Střely na branku: 12 : 23

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za předvedenou hru, kdy všichni hráli na 100% svých možností a hlavně bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří byli nejlepší z celého turnaje a rozhodně byli slyšet.