«

«

Říj 27

Jednoznačné vítězství dorostu

25.10.2015 SK Sršni Kutná Hora – SK Černošice 8:0 (3:0,2:0,3:0) Druhý zápas v řadě hráli dorostenci na domácím ledě, tentokrát v neděli přivítali Tygry z Černošic. Hosté byli zatím bez bodu na poslední příčce tabulky, což mohlo u někoho vzbuzovat optimizmus, ale v loňské sezoně jsme v podobné situaci prohráli doma se Žebrákem a bylo třeba dát si pozor na podcenění soupeře.Sestava proti minulému zápasu opět doznala změny, po dvou zápasech se vrátil Fíša, naopak Dominika Bachtíka musela nahradit Lenka Macháčková. Na střídačce také chyběl Michal Charvát, kterého ale zdárně zastoupili jeho „asistenti“. Začátek třetiny byl opatrný z obou stran, domácí se pokoušeli o kombinace a hosty nepouštěli do žádných vážnějších situací, se kterými by si Peky v brance nedokázal poradit. Bohužel zdravotní problémy Tomáše, donutili trenéry k výměně brankařů již ve 13. minutě a do branky se tak dostal Fífa. Ve stejné minutě sršni poprvé udeřili, když Dýťa uvolnil na křídle Fíšu a ten střelou k tyči poslal domácí do vedení. Za půl minuty to bylo již 2:0, když Machajda našel na modré rozjetého Vaška Kadlečka, který vymetl pavučinu soupeřovy branky. Od toho okamžiku jsme již byli lepší, připravovali jsme si brankové příležitosti a v 16. minutě Dýťa znovu nabíjel Fíšovi, který zvýšil na 3:0.

Do druhé třetiny jsme nastupovali s myšlenkou, že stav 3:0 je velice pěkný a je třeba neinkasovat. To se nám dařilo, a ve 27. minutě Dýťa ukázal svůj přehled, když přihrál Machajdovi, který pohodlně do odkryté brány zvýšil na 4:0. Vývoj skóre začali někteří hráči (a hráčka) hostů těžce nést a na jejich trestné lavici to chvílemi vypadalo jako v čekárně u doktora. Ve 32. minutě dokázal Dýťa využít jednu z přesilovek a stanovil skóre po dvou třetinách na 5:0.

Úvod třetí třetiny opět patřil nám, protože Machajda znovu po přihrávce Dýti a znovu do téměř prázdné brány zvyšoval již na 6:0. O vítězi zápasu tak již bylo téměř rozhodnuto. Zápas ještě nebyl u konce a přišli hvězdné chvíle Michala Adamce, který ve 43. minutě (jak sám později přiznal, tak poprvé od 5. třídy) vstřelil branku, kterou i patřičně oslavil a jako by to nestačilo, přesně za dvě minuty přidal ještě jednu a stanovil tak konečné skóre zápasu na 8:0. Domácí si ještě vytvořili několik slibných příležitostí, které ale nedokázali proměnit a bude třeba na produktivitě zapracovat, protože jsme nedokázali využít několik přesilovek 5:3.

Na závěr jedna perlička, při rvačce dvou soupeřů uklidňovala situaci i rozhodčí Kateřina Pipková, která neohroženě odtáhla Fíšu od jeho protivníka a v ten moment ho skoro o půl hlavy převyšovala (i když to možná bylo tím, že klečel…).

Branky a nahrávky: 13. Fišar (Dytrych, Brich), 14. Kadleček (Macháček), 16. Fišar (Dytrych, Macháček), 26. Macháček (Dytrych Fišar), 32. Dytrych (Fišar), 41. Macháček (Dytrych), 43. Adamec (Koubský), 45. Adamec (Kratochvíl)
Vyloučení: 9 :15 (1xOT)