«

Pro 10

Jeli jsme překvapit, odjížděli jsme překvapeni

HC Junior Mělník – SK SRŠNI Kutná Hora 7:0   třetiny (1:0,3:0,3:0)

Titulek článku je psaný s mírnou nadsázkou, není však daleko od reality. Naše výkony posledních zápasů byly dobré, přestože bodů jsme získali poskrovnu. I proto jsme jeli na led průběžného lídra do Mělníka s pocitem, že nemáme co ztratit, ale můžeme jen překvapit. Domácí, ale nedošli do finále posledních dvou ročníků náhodou, předvedli nám opravdu kvalitní hru. Jestliže jsem po zápase s Černošicemi vyzdvihl kvalitu jejich hry, musím to nyní udělat s Mělníkem a ještě trochu přidat. Ale popořadě…

Do Mělníka jsme odjížděli téměř kompletní, chyběl nám kapitán Jan Vaněk, který utrpěl svalové zranění na pátečním tréninku.

První třetinu jsme odehráli dobře. Dokázali jsme se dostávat do třetiny soupeře, byli jsme i poměrně aktivní ve střelbě, velký rozdíl mezi námi a soupeřem byl vidět od začátku v rychlosti a přesnosti provedení základních herních činností. My jsme aktivně bruslili, soupeř však dokázal tuto naší činnost velmi výrazně eliminovat rychlými a přesnými nahrávkami. Dvě maximálně tři nahrávky potřebovali domácí k postupu z vlastní třetiny před naší bránu. Tomu nedokáže vzdorovat ani to nejrychlejší bruslení, pokud není doplněno důraznou a účinnou hrou tělem.
Měli jsme i několik dobrých šancí, překonat ale domácího Vokurku se nám nepodařilo. Naopak jsme inkasovali z hole Verneka, jednoho z nejlépe hrajících domácích hráčů.
Skóre po 1. třetině 1:0 ve prospěch domácích nám stále dávalo naději na dobrý výsledek.

Začátek druhé třetiny nám nevyšel, protože hned na začátku 3. minuty jsme dostali 2. gól. Opět nás překonal Vernek.
Hra se začala výrazně odehrávat jen na naší polovině, naše útoky nebyly tak časté, proto také ubyla naše střelba. Ve 33. minutě jsme měli výhodu přesilovky, naložili jsme s ním, ale velmi nešťastně. Druhé pětce ujel domácí Příhoda, který zvýšil na 3:0 pár sekund před skončením oslabení… Netrvalo to ani minutu, a soupeř nám dal čtvrtý gól.
Pak měla velmi dobrou šanci naše třetí pětka, když Jiří Tvrdík I. dostal puk až na brankovou čáru, kde ji zastavil domácí gólman. Puk ale nebyl stále krytý, Tvrdík proto pokračoval v dohrání, které však nečekaným hvizdem přerušil rozhodčí. I proto jsme šli do šaten bez vstřeleného gólu, za stavu 4:0.
Ještě před koncem třetiny se ve středním pásmu zranil po srážce Rudolfský, pro kterého to znamenalo konec zápasu.

Že bychom šli do třetí třetiny s přesvědčením na zvrat by bylo troufalé tvrdit, rozhodně jsme ale nenastupovali s poraženeckou náladou.
Ani soupeř nehodlal situaci podcenit, proto nás pořád držel co nejvíce na naší polovině a nedával nám příliš prostoru na útočení. Přesto jsme se několikrát dostali až před bránu domácích, ovšem k jeho překonání jsme nenašli žádný recept.
Finální rozhodnutí zápasu pak zajistili domácí mezi 45. a 49. minutou. Ve 45. jsme inkasovali po páté, ve 47., po šestém gólu opustil bránu D. Jelínek a nahradil ho Kunášek. Ten ve 49. minutě inkasoval po střele od modré, která byla tečována o výstroj jednoho z hráčů. Do konce utkání předvedl ještě několik dobrých zákroků, my jsme však nedokázali skórovat ani jednou. Zápas tak skončil se sedmičkou na straně domácích a nulou na naší straně.

Přestože jsme podali dobrý výkon, můžeme považovat výkon soupeře za možné měřítko kvality, na kterou bychom se postupně chtěli posunout. I přes velké nasazení našich hráčů a výborný výkon Davida Jelínka v naší bráně, není naše herní vyzrálost dostatečná, abychom soupeřům typu Černošic a Mělníka byli rovnocenným soupeřem. Ale i s tím jsme vstupovali do této sezóny a právě takovéto zápasy jsou pro nás cenným zdrojem opakovaně zmiňovaných zkušeností.
Sestavováním našeho týmu zejména z mladých hráčů a soustavný tlak trenéra Bednáře na kvalitnější zvládání všech herních činností, jsou však tou důležitou základnou, na které Sršni budují tým mužů.

Poslední zápas Sršňů před vánočními svátky bude také naším posledním domácím zápasem, na kterém přivítáme mladý tým PZ Kladno. Přijďte nás proto podpořit 16. prosince od 17:30 hodin na náš zimní stadion. Rozbruslení začíná v 16:50 hodin.