«

«

Říj 14

Junioři se konečně dočkali

Neděle 14.10.2018 SK Tygři Černošice – SK Sršni Kutná Hora 1:2 (0:1,1:1,0:0) Teprve až v devátém kole své soutěže se junioři Sršňů mohli radovat z bodového zisku, když v neděli porazili v Černošicích domácí Tygry nejtěsnějším rozdílem 1:2.

Sršni mají stále problémy s obránci a tak za jednoho z nich opět zaskakoval Ondra Macháček. Proti předchozímu zápasu už ale mohl trenér postavit tři kompletní útoky. Naše hra od úvodu zápasu potvrzovala mírný vzestup a nad Tygry jsme si vytvořili optickou převahu, kterou jsme ale nedokázali brankově využít. Ve 13. minutě nás rozhodčí poslal za údajný faul do oslabení, které o minutu později zvýraznil Honza Hniička, když puk vyhodil až na tribunu a nás čekalo skoro minutové oslabení 5 ku 3. To jsme ale sehráli velice dobře a oslabení jsme tak ubránili. Naopak v 17. minutě se Ondra Plíhal dostal ve středním pásmu k puku a svůj únik proměnil pěknou střelou v naše vedení 0:1. Tento  stav vydržel až do konce první třetiny. Ve 22. minutě jsem šli opět do oslabení, které jsme sice přestáli, ale tři sekundy po návratu Ondry Macháčka z trestné lavice na led jsme nedokázali na brankovišti pokrýt soupeře a ten z opakované dorážky vyrovnal na 1:1. Možnost poslat Sršně znovu do vedení měla dvojice Klazar a Fišar, když v úniku 2 na 1 první výborně přihrával a druhý střílel, ale domácí brankař se prezentoval skvělým zákrokem a udržel tak vyrovnaný stav. Sršni byli znovu o malinko lepší, ale rozhodčí se s tím nespokojil a tak jsme poměrně často hráli v oslabení. Největší příležitost k vstřelení branky měli domácí ve 35. minutě, když trefili tyč naší branky a následně nařídil rozhodčí trestné střílení, které však Tomáš Pekař v brance skvěle kryl. Ve 38. minutě se nám při jedné z mále přesilovek, které jsme hráli, podařilo dobře zakombinovat a Dominik Bachtík střelou do růžku branky poslal Sršně opět do vedení. S jednobrankovým vedením tak nastupovali Sršni do posledního dějství. To mohl navýšit Tomáš Fišar, když tečoval střelu Dominika Bachtíka, ale puk skončil pouze na tyči domácí branky. Domácí se snažili pálit ze všech pozic a odražené puky pak dorážet, ale Tomáš Pekař v brance nás podržel. Půl minuty před koncem utkání byl opět na trestnou lavici odeslán Ondra Macháček a domácí tak přistoupili ke hře bez brankaře a i když se nám prázdnou branku soupeře ohrozit nepodařilo, podstatné bylo, že domácí neohrozili tu naši a Sršni se tak poprvé v sezoně mohli radovat z výhry…

Vyloučení: 3 – 9 (1 xTS)

Využití: 0 – 1

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Pekař (Wagenknecht), Koubský – Plíhal – Hobza, Klazar – Fišar – Bartoš, Mikeška – Hladík – Hnilička, Kopecký – Brich, Macháček – Bachtík

Trenér: Stanislav Bednář