«

Říj 29

Junioři Sršňů sesadili z 1. místa dosud dominantní Zbraslav

HC Slavoj Zbraslav – SK SRŠNI Kutná Hora 4:7 (0:2, 2:4, 2:1)

Po odložení zápasu se Žebrákem, z důvodu velké marodky, jsme až ve středu dali dohromady mužstvo pro sobotní zápas s průběžně vedoucím týmem soutěže, HC Zbraslav.
Protože s tímto týmem máme již několik let velmi blízký vztah, jsou vzájemné zápasy vždycky speciální a motivace po vítězství je ještě vyšší.

V počtu hráčů nás soupeř převýšil počtem třech kompletních pětek, vč. dvou dorostenců a posilami pro tuto sezónu. Sršni nastoupili s 12 hráči, z nichž byli tři dorostenci. Zbraslav v předchozích zápasech pálila o sto šest, s průměrem více než 10 vstřelených branek na zápas, zatímco my stále hledáme optimální výkon a herní pohodu. A také střeleckou úspěšnost.

Zápas začal svižně, hra nebyla ani příliš přerušována, sledovali jsme proto rychle plynoucí hru, která se odehrávala po celé ploše. Rozhodně se nejednalo o jednostrannou záležitost jednoho z týmů. První, kdo se prosadil gólově byli Sršni. V útočné třetině si s pukem nejlépe poradil David Jestříbek, když propálil domácího gólmana z pravého kruhu.
Vylučovaných hráčů bylo velmi málo, oba týmy se soustředili hru a proto během první části seděl z každého týmu jediný hráč. Obě přesilovky zůstali bez potrestání. Až v 19. minutě projel kolem levého mantinelu Jelínek, puk zatáhl až za bránu a nahrávkou kolem bližší tyče vyzval Aleše Sádla k ukázkové dělovce, kterou navýšil skóre na 2:0 ve prospěch Sršňů.
Druhou třetinu jsme otevřeli skvěle. Mates Jelínek aktivně napadal rozehrávku domácích za jejich bránou, překvapenému obránci sebral puk a vyjetím před bránu a rychlou střelou navýšil skóre na 3:0. To všechno 19 sekund od začátku třetiny! Za dvě minuty zavezl puk do útočné třetiny Jenda Tvrdík, rychlou nahrávkou našel Vojtu Dytrycha a ten přesnou střelou propálil domácího gólmana po čtvrté. A protože náš tým šlapal skvěle, přidal za 4 minuty další gól Petr Švejda, když si sjel z postu beka až hluboko před bránu a zasadil zbraslavským pátý zásah.
Nejspíš uspokojení z tak vysokého vedení nás na několik minut dostalo z tempa a soustředění. Soupeř nás několik minut tlačil v našem pásmu, hráli jsme chaoticky, jezdili jsme ze strany na stranu, proto přišel trest v podobě gólu. Ten pochopitelně soupeře udržel v tlaku, který dokázal rychle proměnit ve druhý gól.
Naštěstí jsme se, ale nesložili a v poslední minutě třetiny nahrál Jelínek Fišarovi a ten zajistil šestý zářez na zbraslavské bráně. Na gólmana domácích to už bylo hodně, proto málem přerazil hokejku o bránu. Nadšení našich fanoušků neunesl i domácí hráč Strauch a vypálil mezi ně puk!!! Nepochopitelné jednání naštěstí nezpůsobilo žádné zranění, ale frustrace byla odměněna osobním desetiminutovým trestem.

Do třetí třetiny domácí vyměnili gólmany a my šli s odhodláním neztratit pohodlné vedení o čtyři góly.
Začátek vyšel opět na jedničku. Jedna Tvrdík rozehrál z rohu puk na Matesa Jelínka, který z první propálil gólmana. Ten si tak poprvé šáhl na puk až za svými zády.
V 51. minutě jsme inkasovali potřetí. Vzápětí byl na každé straně vyloučen jeden hráč po menší strkanici.
Při hře 4 na 4 jsme inkasovali po čtvrté, ale žádné drama se už nekonalo.

Až na krátké zaváhání ve druhé třetině byl výkon Sršňů velmi dobrý. Pokud budeme hrát i nadále tak jako proti Zbraslavi, dokážeme hrát vítězné, případně vyrovnané zápasy s každým ze soupeřů.
Protože kromě 1. Zbraslavi prohrála i dosud 2. Vlašim, je prvních pět týmů v soutěži poskládáno v rozpětí 2 bodů
a my máme k dobru neodehraný zápas se Žebrákem.

Sestava: Kunášek Michal