«

Lis 19

Junioři vyhráli za 2 body. Ztratili bod s týmem z konce tabulky…!

TJ Spartak TOS Žebrák – SK SRŠNI Kutná Hora  7:8 po SN (2:2, 2:4, 3:1)

Do Hořovic jsme vyrazili ve stání svátek, v úterý 17. listopadu, abychom odehráli odložené utkání s týmem TJ Žebrák. Hráčů jsme měli 14 + 1, rodičů ještě víc, takže autobus byl plný. Možná i proto nám cestou vypověděl službu. Po krátké opravě jsme proto v Běchovicích „přepřáhli“ a pokračovali v cestě.
Tento drobný zádrhel, byl jen předzvěstí zádrhelů, které jsme si nadělali na ledě…

Jeli jsme do Hořovic jako tým z čela tabulky, proti týmu Žebráku, který je od začátku soutěže na opačném konci.
Tím ovšem končí povídání o papírových předpokladech. K těm totiž musí být vždycky ještě ten výkon odpovídající postavení v tabulce. A to byl tentokrát náš problém! Přes nepopiratelnou snahu většiny hráčů, dokázala přehrávat soupeře jen naše první lajna. A to opravdu nestačí.

Do zápasu jsme vstoupili s dobrou náladou, ovšem rychle nás z ní probrali domácí, když už v čase 2:10 vedli 1:0!
Na buly nastoupil první útok a po nahrávce Tvrdíka vyrovnal  Jelínek po pouhých 19 sekundách. Vypadalo to nadějně, ale očekávání bylo větší než náš výkon. V 9. minutě jsme opět prohrávali. Opět jsme byli neuvěřitelně nedůrazní  u vlastní brány a věnovali jsme aktivně hrajícímu soupeři druhý gól.
Za čtyři minuty stejná dvojice opět srovnala, tzn. Tvrdík nahrál Jelínkovi, stav byl 2:2. Následoval první trest v zápase pro domácí. Přesilovku jsme ovšem nedokázali využít. Na konci 18. minuty jsme hráli oslabení i my,
ani soupeř neuspěl, takže do kabin jsme odcházeli za smírného stavu 2:2.

Druhá třetina byla výsledkově i herně tím lepším, co jsme v zápase předvedli. Na samém začátku, po 36 sekundách jsme se dostali poprvé do vedení po gólu Tvrdíka. Soupeři, ale stačilo jen několik desítek vteřin na srovnání na 3:3. Netrvalo ale ani minutu, když završil hattrick Jelínek a opět nás poslal do vedení. Domácí jsme, ale opět svým nedůrazem udržovali v laufu, takže se za chvíli skóre opět měnilo, opět bylo srovnáno, už na 4:4.
V čase 33:23 se dokázal prosadit Jestříbek lehkou střelou backhandem z blízkosti brány a po minutě nahrál Bachtík Michalovi Švábovi, který nás poprvé poslal do dvoubrankového vedení.
Asi hokejově nejhezčí  část zápasu nám ukázala první lajna Sršňů při druhé a poslední naší přesilovce. Přestože z ní nepadl gól, byla radost se koukat na kombinaci všech pěti hráčů, jejich rotaci a několik ukázkových střel na bránu. První lajna ji odehrála téměř celou, během které se dostali z třetiny soupeře jen na několik okamžiků.

Nástup do třetí třetiny byl opět gólově velmi rychlý. Gól jsme dostali po 21 sekundách… Než abychom si hlídali vedení o 2 góly z druhé třetiny, opět jsme pustili soupeře před gólmana. Stav 5:6.
Pak jsme v 50 minutě ubránili oslabení, ale následovalo další, které si domácí doslova vybrečeli u hlavního rozhodčího. Ten vyloučil našeho hráče za údajně zraněného hráče po dohrání u mantinelu. Ošetřovaný hráč byl, ale v době uvedeného dohrání na druhé straně hřiště. Tím si vybrali slabší chvilku nesmyslným vyloučením rozhodčí.
Pro nás ovšem mělo vyloučení  negativní dopad v podobě vyrovnání. Nutno dodat, že jsme ho sehráli dost špatně. V 50.minutě tak bylo opět srovnáno, na 6:6.
A protože jsme opravdu předvedli hodně špatných věcí, po 45 sekundách od vyrovnávacího gólu jsme opět prohrávali a do konce zbývalo necelých 10 minut.
Dneska následovala většina gólů v těsném závěsu, naštěstí se tak stalo i v tomto případě. Role z úvodu zápasu si prohodili Jelínek s Tvrdíkem, kdy druhý jmenovaný vyrovnal po necelé minutě od sedmého gólu domácích.
Jelikož se do konce zápasu už skóre neměnilo, rozdělili jsme si se soupeřem po bodu a vítězný bod byl na šikovnosti hráčů připravených k nájezdům.
Jediným úspěšným střelcem byl Mates Jelínek, prudkou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.

Pro mě je nejsvětlejším okamžikem zápasu již zmíněná, skvěle sehraná přesilovka, výkon první lajny a výkon Matesa. Nejen kvůli jeho třem gólům a rozhodujícímu nájezdu, ale kvůli aktivní hře a hernímu přehledu, který využívá pro tým a nejenom k tomu, aby měl body za góly nebo nahrávky. Tento princip byl vidět u celé první lajny, proto se dokázala prosadit šesti góly z osmi.
Jako otec jsem byl proto se zápasem spokojený, jako vedoucí týmu jsem zklamaný. Máme na víc, ale nedokázali jsme to ze sebe vydat.
Přestože nemám příliš rád „papírová očekávání“, tak dneska jsme je měli naplnit. Podle výkonů z posledních zápasů jsme měli tomuto soupeři nasázet desítku a inkasovat jen minimálně. Výkon celého našeho týmu byl, ale špatný, proto si domácí po zásluze vzali bod z našeho „papírového“ konta a můžeme být rádi, že jen jeden.
Jestli budeme takto hrát i proti Vlašimi v dalším kole, odejdeme s nechutným výpraskem a ostudou.

Máme v týmu šikovné hráče, s dobrou fyzičkou, a hráče kteří umějí a chtějí vyhrávat. Abychom ale vyhrávali, musí každý hráč v každém zápase uplatňovat všechny zmíněné dovednosti a úsilí, aby byl výsledek korunován dobrým výkonem celého týmu a v lepším případě i plným bodovým přídělem. V tomto zápase jsme byly zejména „týmem“ jednotlivců, kteří dělali mnoho chyb. A to nefunguje.

Sestava:  Kunášek Michal
Marvan David, Šváb Ladislav, Švejda Petr, Konečný Miloš, Bachtík Dominik
Böhm Tomáš, Dytrych Vojtěch, Fišar Tomáš, Hríbik Vojtěch, Jelínek Matouš, Jestříbek David,
Sádlo Aleš, Šváb Michal, Tvrdík Jan

Branky:                                Jelínek 3x+vítězný nájezd, Tvrdík 2x, Jestříbek, Šváb Michal
Asistence:          Tvrdík 2x, Bachtík, Jelínek
Vyloučení:          4 minuty : 6 minut