«

«

Pro 23

Junioři zakončili rok výhrou po nájezdech

Neděle 22.12.2019 SK Sršni Kutná Hora – Slavoj Velké Popovice 2:1 SN (1:1,0:0,0:0,1:0) V posledním utkání kalendářního roku přivítali junioři na domácí ledě tým z Velkých Popovic. Se soupeřem jsme se utkali v průběhu sezony již třikrát a z toho jsme dvakrát odešli poraženi.

Ne příliš zaplněné soupisky byly zcela vyrovnané, oba týmy poslali do pole po dvanácti hráčích. Sršni vstoupili do utkání aktivně a několikrát zamkli soupeře před jeho brankou, dařily se nám kombinace, ale selhávala koncovka. Jak už to v takových případech bývá, dokázali hosté využít našeho malého důrazu před vlastní brankou a z opakované dorážky se ve 13. minutě ujali vedení. Vůbec naše hra ve vlastním pásmu byla chaotická a zbrklá, soupeři jsme v průběhu celého zápasu několikrát sami umožnili dostat se do zakončení. Po několika dalších možnostech se nám podařilo využít naši první přesilovou hru a Petr Koubský v 18. minutě srovnal na 1:1.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, jen „okének“ v naší obraně přibývalo. O možnost využití některé z přesilovek jsme se sami připravili tím, že jsme vzápětí sami faulovali a o početní výhodu tak přišli. Z naší strany pokračovalo zahazování šancí, do dobrého zakončení se dostali i netradiční střelci Šimon Pokorný, nebo Jarda Kubelka, ovšem cenu „Zlatého Jelimana“ by za toto utkání zřejmě zasloužil Pavel Bartoš, který v několika výborných příležitostech, nikým neatakován, v klidu zamířil a pak vyslal obrovskou asimetrickou (asi metr vedle) bombu do mantinelu…

S nerozhodným výsledkem po dvou třetinách jsme se mohli pokusit něco udělat hned v úvodu té třetí, hosté za pozdní příchod z kabin dostali dvouminutový trest. Snad to způsobila předvánoční atmosféra, ale nabídnutý dárek jsme jim po 40 sekundách vrátili nedovoleným bráněním a znovu jsme o početní výhodu přišli. Stejně jako ve druhé třetině ani v té poslední branka nepadla, i díky několika skvělým zákrokům Tomáše Pekaře v naší brance a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. Za nás proměnili Tobiáš Klazar a Patrik Hladík a protože hosté uspěli pouze jednou, připsali jsme si do tabulky bod navíc.

Další utkání sehrají junioři v neděli 5.1.2020 od 12:00 na domácím ledě proti HC Smíchov 1913.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil,  Koubský – Hladík – Hobza, Bartoš – Mikeška – Klazar, Pokorný, Kubelka

Branky a nahrávky: 18. Koubský (Kopecký, Klazar), 61. Hladík

Tresty: 10:12 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář