«

«

Lis 18

Junioři získali s Poděbrady bod

Neděle 18.11.2018 SK Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady 3:4 (SN) (2:1,0:1,1:1, 0:1) Junioři přivítali v neděli na svém ledě tým HC Poděbrady. V této sezoně se jednalo již o čtvrtý vzájemný zápas a poprvé se Sršňům podařilo bodovat.

Dal se očekávat těžký zápas s kvalitním soupeřem. Hosté svoje kvality předvedli hned v úvodních minutách a v čase 01:53 se ujali vedení. Rychlé vedení hostů naštěstí Sršně nezlomilo, vyrovnali nejen hru, ale v 17. minutě i skóre. V zápise se sice jako střelec objevil Tomáš Fišar, ale úspěšným střelcem byl v přesilové hře Honza Kopecký a doufejme, že si tento úspěch brzy zopakuje! Uběhlo pouhých 51 sekund a Sršni se radovali znovu. Tentokrát byl úspěšným střelcem Dominik Bachtík, který střílel z podobné pozice jako Honza Kopecký. Do kabin se tedy odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí.

V prostřední části zápasu byla hra vyrovnaná, hosté ale dokázali ve 24. minutě srovnat na 2:2. Těsně před koncem třetiny stálo při domácích štěstí, když dvakrát krátce po sobě zvonila tyčka za zády Filipa Wagenknechta.

Stejně jako vstup do první třetiny, nevyšel Sršňům vstup ani do té poslední a po necelých dvou minutách znovu o gól prohrávali. I tentokrát se však podařilo poměrně rychle vyrovnat, když úspešným střelcem byl Petr Koubský. Přestože oba celky měli několik možností strhnout vítězství na svou stranu, výsledek 3:3 vydržel až do konce zápasu. O druhém bodu tak v krátké době znovu rozhodovaly samostatné nájezdy a stejně jako proti Černošicím v nich Sršni neuspěli, byť tentokrát se podařilo alespoň jednou skórovat. I když Sršni předvedli lepší hokej než v pátek ve Velkých Popovicích, na plný bodový zisk to tentokrát nestačilo…

Vyloučení: 4 (1×10) – 4

Využití: 1 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Fišar – Dytrych – Hobza, Koubský – Plíhal – Klazar, Mikeška – Hladík – Zíka, Bartoš, Kopecký – Link, Brich – Bachtík, Hnilička

Trenér: Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 17. Kopecký, 17. Bachtík (Bartoš), 44. Koubský (Klazar)