«

«

Led 06

Junioři ztratili zápas v úvodní třetině

Neděle 6. 1. 2019 SK Černošice –  SK Sršni Kutná Hora 5:2 (4:0,0:2,1:0) K prvnímu utkání roku 2019 jeli junioři do Černošic. Z dosavadních tří utkání hraných v letošní sezoně s tímto soupeřem (jedna výhra, jedna prohra a jedna prohra po nájezdech) se dal předpokládat vyrovnaný boj.

Sestava Sršňů se pomalu vrací k normálu a tak i s využitím dorostence Vojty Kvapila mohl zaskakující trenér Kubelka postavit tři kompletní pětky. Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, o trochu víc příležitostí měli domácí, ale Filip Wagenknecht chytal spolehlivě. Bohužel v 10. minutě přišla naše individuání chyba, kdy naše rozehrávka našla přesně hokejku domácího hráče, který sám před brankařem nezaváhal a poslal domácí do vedení. Za dalších pět minut jsme domácím věnovali další branku, když jsme si při naší přesilovce puk vystřelený vysoko nad naši bránu, několika něšťastnými odrazy srazili do vlastní branky. O dvě minuty později jsme ve vlastním pásmu znovu chybně rozehráli, domácí se zmocnili puku a ze vzniklé skrumáže znovu skórovali. Dílo skázy dokonali hráči Černošic čtyři sekundy před koncem třetiny, když jsme v oslabení nedokázali dostatečně pokrýt hráče soupeře a dovolili jim tak využít přesilovku. Stav po první třetině tak byl výrazně v náš neprospěch 4:0.

Druhá třetina byla z naší strany nejlepší z celého utkání, vyvarovali jsme se zbytečných chyb a nebyli jsme vylučovaní. Respektive při jediném našem oslabení ve druhé třetině vybojoval Ondra Plíhal puk a předložil ho před prázdnou branku, kde neměl Tobiáš Klazar problém zakončit. Branka nás povzbudila a měli jsme i další šance skórovat. Jednu z nich využil opět Tobiáš Klazar, ve 36. minutě prostřelil domácího brankaře a snížil na 4:2.

Povzbuzeni snížením jsme se do soupeře pustili i v poslední třetině. Bohužel jsme nejprve ve 44. minutě šli do čtyř, a o chvíli později dokonce do tří, a aby toho nebylo málo ještě v průběhu našeho oslabení o dva hráče, přišel náš další faul a domácí tak měli možnost hrát více než dvě minuty přesilovku 5 na 3… Tu jsme sice ubránili, ale v pokračující přesilovce 5 ku 4 jsme střelou od modré inkasovali pátou branku. Sršni se přesto nevzdali a měli znovu několik brankových příležitostí, Tomáš Fišar nastřelil tyčku domácí branky a měl (hlavně v přesilovce) monožnost několikrát skórovat, ale k další změně stavu už nedošlo a Černošice tak vyhráli 5:2.

Vyloučení: 8 (1×10 – 7

Využití: 2 – 0

Oslabení: 1 – 1

Sestava: Wagenknecht (Červinka), Klazar – Plíhal – Mikeška, Zíka – Macháček – Hladík, Cihlář – Fišar – Hobza, Bachtík – Kvapil, Brich – Kopecký, Link – Hnilička

Trenér: Jaroslav Kubelka

Branky a nahrávky: 26. Klazar (Plíhal), 33. Klazar