Led 21

Hermelíny jsme nakonec usmažili

Krajská liga JUN 20. kolo: Tatran Sedlčany vs. SK Sršni 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Hrálo se: 17.01.2015

Jeli jsme do Sedlčan s tím, že nás čeká soupeř, kterému jsme sice dvakrát naložili (7:0, 12:0), ale bylo jasné, že tohle utkání nebude tak snadné ani jednoznačné. Sedlčany letos hodně bodují a i se silnějšími týmy hrají vyrovnaná utkání. Navíc jsme jeli bez našich nejlepších střelců a bodovačů Tvrdíka a Jelínka.

Pro mě jsou tahle utkání důležitá právě v tom, že hráči mají velkou možnost si uvědomit sami sebe, nehrát s myšlenkou, že „obvyklí borci“ to zařídí. Ať si kdo chce co chce říká, stejně si většina myslí, že je výkonnostně na úrovni těch nejlepších. To platí pro prostředí téměř všech lidských oborů. Proto to určitě platí i pro hokejové juniory SK Sršni Kutná Hora.

Trochu jsem se naopak uklidnil, protože už jel Pája Švejda.

Další utkání s námi odehrál (a zase velmi dobře) Honza Červinka a Vojta Hribík (ten se do akce téměř nedostal, mrzí mě to – počítal jsem s tím, že uděláme tři útoky, ale neměli jsme prostě dost hráčů).

Hra byla od počátku vyrovnaná, přece jen jsme bez vedoucí dvojky o něco méně průbojní. Ale od začátku bylo vidět, že jsme nebezpečnější. Byl jsem spokojený, protože jsem nepociťoval žádný nedostatek elánu svých hráčů. Sedlčany mají „JEN“ kapitána Béma. To je prvotřídní hráč, který nesmí dostat ani zlomek vteřiny volného času s kotoučem. Je velký, dobře bruslí a fakt se umí rychle a tvrdě trefit. Pak mají ještě pár vysokých hráčů, kteří dovedou hrát tvrdě, někdy až na hranici bezohlednosti.

Martin Pipek tuhle touhu hrát tvrdě soupeřům vždycky zkoriguje a znechutí (někdy je ale těch jeho testů po rozích až moc, bylo by hlavně pro něj prospěšnější, kdyby rychleji zamířil do brány soupeře… Ale jeho role je v našich podmínkách nezastupitelná. Symbolicky na druhém křídle hrál náš benjamínek Michal Šváb. Ten se narodil až v říjnu (!!!) 1998, takže mu není ještě ani 17! Přesto si myslím, že už dnes patří k největším oporám juniorky. Švábíci prostě patří do Kutné Hory jako základní kamínky. Oba předvedli v Sedlčanech silně nadprůměrný výkon. A to je přesně ono – pokaždé se najde někdo, kdo ten úkol na sebe vezme. Věřím, že to tak bude až do konce sezóny fungovat.

Vedli jsme od poloviny první třetiny po dnes typickém a hezkém gólu – Pája Švejda poslal kotouč od modré před branku, Pípa vzorově položil do dráhy čepel a kotouč skončil pod víkem.

Jenže za pět minut jsme udělali právě tu chybu, že jsme nechali volného kapitána domácích a ten pěkným gólem srovnal – mezi kruhy bez složitého zpracovávání kotouče švihnul zápěstím a kotouč letěl Michalovi Kurkovi kolem vyrážečky nad pravým betonem nezadržitelně až do sítě.

Láďa Šváb byl absolutně zbytečně po odehrání kotouče (ještě jsem si říkal, že je dobře, že Láďa ho po rychlém dobruslení odehrál okamžitě přímo z voleje podél mantinelu ven z naší třetiny) tvrdě naražen hlavou do mantinelu. Zůstal chvíli otřesen, do konce třetiny už do hry nezasáhl, bolela ho hlava… Bez potrestání…

Ve druhé třetině jsme drželi stejný styl hry, nechtěli jsme dopustit, aby se domácí dostali do sedla. Dařilo se nám to, ale stejně jsme nakonec jako první dostali druhý gól.

Naštěstí jsme vyrovnali, i když to byl takový eskamotérský gól, když tečovaný kotouč vylétl do vzduchu a zapadl přes záda golmana za čáru.

Tak jako Michal Šváb po zbytečném ataku na něj v utkání s Kralupy, Láďa v utkání v Sedlčanech podobně obrátil zápas hned v první minutě třetí třetiny parádní střelou od modré. Skončila překvapenému golmanovi domácích mezi nohama a v síti… Bylo to 3:2 a převzali jsme utkání zpět do vlastních rukou.

Domácí se nedostali ani ke hře bez brankáře.

V poslední minutě utkání šel na led mimo své střídání David Marvan. Tak nějak jsem si představoval, že svou agilitou, šikovností a schopností rychle a tvrdě vystřelit by mohl udržet kotouč v sedlčanské obranné třetině. Jenže on to očekávání překonal – nejenže se hned po vhazování dostal opravdu ke své typické bombě, ale hned sám za ní dojel až k brance domácích a po následném přiťuknutí perfektně trefil kotouč téměř pod horní tyčku do sítě.

Bylo hotovo a tři body jsme odvezli k nám do hnízda…

Naše branky, jak šly za sebou – min. (asistence v závorce): 10. Pipek Martin (Švejda Pavel, Kořistka Jan). 38. Kořistka Jan (Pipek Martin). 41. Šváb Ladislav (Šváb Michal, Kořistka Jan). 60. Marvan David (Kořistka Jan).

Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1.

Sestava: Kurka Michal – Šváb Ladislav, Švejda Pavel, Marvan David, Červinka Jan – Pipek Martin, Kořistka Jan, Šváb Michal – Šváb Petr „C“, Sádlo Aleš, Jestříbek David – Hribík Vojtěch.