«

«

Led 15

Zlepšený výkon vedl k výhře

Neděle 15.1.2017 SK Sršni Kutná Hora – HK Kralupy nad Vltavou 6:2 (1:1,2:0,3:1). Junioři zabrali a na domácím ledě si poradili s posledním celkem tabulky.
Po posledím utkání v Příbrami nebyl trenér Bednář spokojen s výkony a přístupem některých hráčů. Před začátkem zápasu tak především apeloval na bojovnost, zodpovědnost a chuť hráčů do hry. Dal také znovu příležitost některým dorostencům, aby se „otrkali“ v juniorské soutěži.

Zápas jsme tentokrát začali tak, jak jsme si v kabině řekli a od začátku jsme hráli s velkou chutí. Dostávali jsme se do střeleckých pozic, ale dlouho se nám nepodařilo vsítit branku. Ve vytvoření trvalého tlaku nás brzdila hra v oslabení, ale právě při hře 4 na 5 jsme dokázali poprvé skórovali zásluhou Ládi Švába, který v 11. minutě dokázal nepříliš prudkou střelou od modré čáry překonat brankařku hostů. Stav 1:0 vydržel až do 19. minuty, kdy hosté dokázali po našem zaváhání srovnat na 1:1. Situace tak nepříjemně připomínala vývojem hry i skóre zápas proti Příbrami.

Naštěstí ale tato podobnost skončila po první přestávce, protože i ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, problém jsme však znovu měli s proměňováním šancí, tyč nastřelil Tomáš Fišar, na břevně skončila střela Vaška Kadlečka a Miloše Konečného, dvakrát jsme stáli sami před odkrytou brankou. Teprve ve 35. minutě našel Vašek Kadleček precizní přihrávkou Jendu Tvrdíka, který nás střelou bez přípravy opět poslal do vedení. Ve 36. minutě jsem se opět radovali, když po kombinaci, která volala po zakončení o dvě přihrávky dřív, zvyšoval Filip Málek, kterému přihrával Ondra Macháček. Stav 3:1, byl vzhledem k našim šancím pro soupeře ještě přijatelný, náskok ale nebyl nijak jednoznačný a před námi bylo ještě posledních 20 minut.

Domácí ale neponechali nic náhodě, neustali v nasazeném trendu a hostující brankařka se měla co ohánět. Ve 46. minutě jsme dokázali využít přesilovku, když nepříliš povedenou střelu Miloše Konečného tečoval do sítě Pepa Adam. O využití další přesilovky se tentokrát postaral sám kapitán Honza Červinka, když jeho první bombu od modré schytal obránce, ale odražený puk dostal na hůl opět Honza a nechytatelnou ránou propálil hostující brankařku a zvýšil na 5:1. Svou slabší chvilku si ale Honza Červinka vybral o tři minuty později, když ve vyložené příležitosti fauloval hostujícího útočníka a hosté z nařízeného trestného střílení snížili na 5:2. Gólovou tečku za zápasem pak udělal Tomáš Böhm po přihrávce Jendy Tvrdíka.

Trenér byl tentokrát s hráči spokojen a doufejme, bude stejně spokojen i po úterním utkání, kdy se Sršni od 17:30 střetnou v odloženém utkání s celkem z Vlašimi.

Branky a nahrávky: 11. Šváb L. (Tvrdík), 35. Tvrdík (Kadleček), 36. Málek (Macháček), 46. Adam (Konečný), 53. Červinka, 60. Böhm (Tvrdík)

Vyloučení: 8(1xTS) – 5

Využití: 2 – 0

Oslabení: 1 – 0

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Macháček – Fišar – Böhm, Adam – Šváb M. – Hríbik, Zíka – Tvrdík – Kadleček, Konečný – Šváb L., Málek – Červinka

Trenér: Bednář Stanislav