«

«

Led 29

Juniorka se prosadila v závěru zápasu

Neděle 29. 1. 2017 SK Sršni Kutná Hora – HC Spartak Žebrák 3:1 (0:1,0:0,3:0). V nedělním utkání přivítali junioři na domácím ledě celek ze Žebráku. Hostům jsme měli co oplácet, protože v předchozím vzájemném utkání hraném v Hořovicích nás Spartak porazil a připravil nám tak první porážku v právě probíhající sezoně.
Trenér Bednář zapsal na soupisku nebývale velký počet dorostenců (celkem 7 včetně náhradního brankaře) a mohl tak sestavit tři kompletní pětky. Od začátku utkání jsme byli aktivnější, hráli jsme více v soupeřově obranném pásmu, ale chyběl nám klid ve finální přihrávce a zakončení. Velmi dobře se také prezentoval hostující brankař, který lidkvidoval všechny naše střelecké pokusy směřující na branku. Dlouho se tak hrálo za bezbrankového stavu. V 17. minutě kapitán Honza Červinka špatně řešil situaci na útočné modré čáře, nastřelil bránícího hráče, který se tak dostal do samostatnéh úniku a poslal hosty do vedení 0:1.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s odhodláním obrátit výsledek ve svůj prospěch. Ale přesto, že jsme bojovali a mezihra byla slušná, stále se nám nedařilo překonat hostujícího gólmana. A protože pokud se hosté dostali do sporadické šance, stál v naší brance dobře chytající Filip Wagenknecht, zůstalo skóre po dvou třetinách nezměněno.

Podobný obraz hry, jako v prvních dvou třetinách, byl k vidění i v té třetí. Hosté úporně a se štěstím bránili hubené vedení, kdy při nich stála i dobře postavená branková konstrukce. Teprve ve 48. minutě se na nás usmálo štěstí, když se vyražený puk dostal k správně postavenému Vojtovi Hríbikovi, který bez problémů střílel do odkryté branky a vyrovnal stav na 1:1. V 53. minutě se prosadil Dominik Jiráň, který procedil puk za soupeřova brankaře a poslal nás do vedení. A i když jsme ve zbytku zápasu nastupovali na led především s úkolem neinkasovat, předvedli v 57. minutě nejhezčí útočnou akci zápasu Pavel Švejda a Dominik Jiráň, kdy Pavel nejprve našel u mantinelu Dominika, aby si vzápětí z pozice obránce sjel mezi kruhy, kam dostal puk zpět a nekompromisně zvýšil na 3:1. Sršni tak získali další tři body a díky většímu počtu odehraných utkání jsou v čele krajské ligy juniorů.

Branky a nahrávky: 48. Hríbik (Červinka), 53. Jiráň (Šváb L.), 57. Švejda (Jiráň)

Vyloučení: 5 – 5

Využití: 0 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Macháček – Jiráň – Málek, Adam – Šváb M.  – Hríbik, Kadleček – Kratochvíl – Zíka (Koubský), Konečný – Červinka, Šváb L., Bachtík – Švejda – Kopecký

Trenér: Bednář Stanislav