«

«

Úno 22

Juniorka se protrápila k zisku dvou bodů

Pátek 22.2.2019 SK Sršni Kutná Hora – SK Černošice 4:3 SN (0:0,2:1,1:2, 1:0) Junioři v pátečním utkání sice získali dva body, ale jejich herní projev se od předchozích několika utkání příliš nezměnil.

Domácí soupiska byla relativně slušně zaplněná, absenci dvou nejstarších hráčů využil Vojta Dytrych, který nastoupil jako centr druhého útoku. Hosté měli na soupisce hned tři dívky. Hra v první třetině byla poměrně vyrovnaná, ani jeden z týmů se nikam nehnal, domácí brzdily dlouhodobé slabiny – nepřesná a zdlouhavá rozehrávka a minimální zakončení, ale ani hosté si žádnou vyloženou příležitost nedokázali vypracovat a tak jediným vzruchem v této třetina byla boxerská vložka domácího Zíky a hostujícího Strnada.

V úvodu druhé třetiny měli hosté příležitost hrát přesilovou hru, ale puku se ve středním pásmu zmocnil Ondra Plíhal a s velkou dávkou štěstí svůj únik proměnil ve vedoucí branku domácích. Vedení jsme si udrželi až do poloviny zápasu, kdy hosté snížili při přesilovce 3 na 5. Za necelé čtyři minuty jsme si vedení vzali zpět, když jsme si snad poprvé v utkání několikrát za sebou přesně přihráli a Vojta Hobza střelou do pravého horního rohu zvýšil na 2:1. Tímto výsledkem skončila i prostřední část hry.

Dobře nám vyšel i úvod třetí třetiny, když se v přesilovce puk odrazil před Petra Koubského a ten ho bez velkého míření poslal pro změnu do levéhohorního růžku soupeřovy branky. Zdálo se, že máme vývoj utkání pod kontrolou, což ale bylo zdání klamné, protože ve 48. minutě po naší chybě ve vlastním pásmu dokázali hosté snížit na 3:2. Oba celky si v této části  hry vypracovali několik jasných příležitostí, kdy stačilo trefit prázdnou bránu, za nás neuspěl ani Dytrych ani Klazar, naopak ve skórování soupeři zabránil „tygřím“ skokem Tomáš Pekař. Bohužel ani on ale nedokázal zasáhnout v čase 58:50, kdy jsme znovu nedokázali odehrát puk z našeho pásma a hosté srovnali na 3:3. Tímto skóre také skončila základní hrací doba a na řadu přišli samostatné nájezdy, ve kterých jsme na rozdíl od soupeře dvakrát skórovali a připsali si tak bod navíc.

Vyloučení: 8 (1x 10) – 4 (1×10)

Využití: 2 – 1

Oslabení: 0 – 0

Sestava:Pekař (Wagenknecht), Koubský – Plíhal – Mikeška, Hobza – Dytrych –  Klazar,Bartoš – Hnilička – Cihlář, Zíka, Kopecký –  Bachtík,  Link – Brich

Trenér Stanislav Bednář

-oldaf-