«

«

Lis 17

Juniorka vyhrála v Popovicích, střelecky se blýskl hattrickem Tomáš Fišar

Pátek 16.11.2018 HC Slavoj Velké Popovice – SK Sršni Kutná Hora 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Sršni si v pátek připsali plný bodový zisk, největší podíl na tom měl střelec tří branek Tomáš Fišar.

Sršně v utkání vedl Michal Procházka a utkání pro ně začalo velmi dobře. Ve čtvrté minutě hráli přesilovku, kterou dokázali za jedenáct sekund zužitkovat, když Tobiáš Klazar našel před brankou přesnou přihrávkou Tomáše Fišara, který otevřel skóre utkání. Další velkou příležitost na vstřelení branky měli Sršni ve 14. minutě, kdy domácí hráč v oslabení dostal trest na 5 + OK. Sršni tak měli možnost hrát minut přesilovku pěti hráčů proti třem a následné čtyři minuty klasické přesilovky. S touto možností však naložili velice špatně a za celých pět minut v podstatě neohrozili domácího brankaře. Za svou nemohoucnost byli také náležitě potrestáni. V 19. minutě z přečíslení 2 na 1 jsme špatnou přihrávkou vytvořili stejnou situaci, ale směřující na naši branku, která skončila pukem v naší síti a domácí před koncem třetiny srovnali stav utkání na 1:1.

Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, střelecké příležitosti si vytvářely oba týmy, ale branku dokázali vstřelit pouze Sršni. Ve 29. minutě prostřelil Ondra Macháček domácího brankaře, puk se však zastavil několik centimetrů před brankovou čárou, dojíždějícího Tobiáše Klazara stačili ještě domácí obránci odblokovat, ale nakonec svoje kilogramy dokázal prodat Tomáš Fišar, dotlačil puk do branky a svým druhým zásahem v utkání poslal Sršně opět do vedení. Ve 37. minutě se Tomáš Fišar dostal za obranu domácích, jeho pokus prostřelit brankaře mezi betony sice brankař zlikvidoval, ale vyraženého puku se znovu zmocnil Tomáš Fišar a po rychlém objetí branky završil svůj hattrick. Vedení 1:3 jsme udrželi až do druhé přestávky.

Do poslední části hry jsme nastupovali s uklidňujícím dvoubrankovým vedením, nicméně ještě zdaleka nebylo nic rozhodnuto a proto trenér požadoval po hráčích maximální zjednodušení hry a zodpovědné bránění. Domácí se ale do výraznějšího tlaku nedostali, naopak v 53. minutě Petr Koubský po přihrávce Jakuba Cihláře zužitkoval tlak, který se svými spoluhráči vytvořili v přesilové hře a upravil konečný stav zápasu na 1:4.

Vyloučení: 8 (5+OK) – 8

Využití: 0 – 2

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Pekař, Fišar – Macháček – Klazar, Koubský – Plíhal – Cihlář, Mikeška – Hladík – Zíka, Kopecký – Link, Brich – Bachtík

Trenér: Michal Procházka

Branky a nahrávky: 4. Fišar (Klazar), 29. Fišar (Macháček), 37. Fišar (Macháček), 53. Koubský (Cihlář)

Další utkání nás čeká již v neděli 18.11.2018, kdy na domácím ledě přivítáme celek HC Poděbrady.