«

«

Lis 26

Kdo neviděl, neuvěří.

Neděle 25.11.2018 HC Berounští Medvědi – SK Sršni Kutná Hora 5:6 (3:1,1:2,1:3) Při pohledu na dosavadní výsledky čekal juniory v neděli večer těžký soupeř, domácí z pěti zápasů nebodovali pouze v jediném z nich. A když v sedmé minutě zvýšili domácí na 3:0, na Sršně by nikdo nevsadil ani zlámanou grešli.

Kdo neviděl, neuvěří… To je věta, kterou pronesl Milan Pekař zhruba po hodině a půl zpáteční cesty. A i ti co viděli měli problém uvěřit tomu, co se na ledě odehrálo.

Marodka tentokrát skrouhla sestavu Sršňů na dvanáct hráčů do pole a dva brankaře, někteří hráči museli nastupovat na netradičních postech a zahráli si opravdu všichni. Nutno dodat, že ani domácí střídačka nebyla nijak přeplněná, do pole nastoupili se stejným počtem hráčů jako my a na soupisce měli pouze jednoho brankaře. První náznak problému se objevil ještě před zápasem, když „rozvážný“ Tobiáš Klazar zjistil, že si dres nechal v kabině. Tuto drobnost jsme vyřešili snadno, horší však byly problémy, které jsme si způsobili hned na začátku zápasu. První střídání, čas 0:19, propadáme na útočné modré a domácí jdou do vedení 1:0! Než jsme se stačili vzpamatovat, čas 3:06 a po naší málo důrazné hře zvyšují domácí na 2:0. V čase 4:40 je vyloučen (prý za podražení) Ondra Plíhal a domácí v čase 6:13 přesilovku využívají a vedou již 3:0. V ten okamžik byli Sršni zralí „na ručník“ (trenér na infarkt 🙂 ). Jestli se ale letos juniorka něčím vyznačuje, tak tím, že neskládá zbraně za žádné situace. Tak tomu bylo i tentokrát a tak ve 14. minutě dokázal Vojta Dytrych střelou nad rameno brankaře snížit na 3:1. Tento výsledek vydržel až do konce třetiny.

Trenér Bednář o přestávce trochu zvýšil hlas a možná i díky tomu jsme do druhé třetiny nastoupili lépe než do té úvodní.Ve 28. minutě Vojta Dytrych v přesilovce snížil na 3:2,  ale domácí ve 39. minutě také využili početní výhodu a znovu nám odskočili na rozdíl dvou branek. Do konce druhé třetiny zbývalo 22 sekund, když Ondra Plíhal trefil tyč domácí branky, puk se k němu ale odrazil zpátky a Ondra tak uzavřel skóre po dvou třetinách na 4:3.

Vstup do poslední části hry byl z naší strany stejně hororový, jako vstup do celého zápasu, ale naštěstí pro nás tentokrát domácí skórovat nedokázali. Ve 49. minutě předvedl (pro svou hru netypickou) akci Tomáš Zíka, když zavezl puk za branku a místo toho, aby ho naslepo hodil bekhendem před bránu, vymíchal ještě několik protihráčů u mantinelu, zvedl hlav a přihrál Vojtovi Dytrychovi, který našel Tobiáše Klazara, který sice netrefil puk tak jak by si zřejmě přál, nicméně puk skončil v síti a bylo vyrovnáno. V 52. minutě po 11 sekundách přesilové hry sehráli obránci přesně to, co od nich trenér chce, Dominik Bachtík si sjel „na střed“ a svou poslední rezervní hokejkou vyslal ne příliš prudkou, ale o to víc přesnou střelu, která skončila v domácí síti a Sršni se ujali vedení 4:5. A aby toho nebylo málo, přesně za dvě minuty se před domácího brankaře prodral Petr Koubský a zvýšil náš náskok už o dvě branky! V 57. minutě byl při našem oslabení nešetrně poslán na mantinel Honza Kopecký, kterého se naprosto netakticky „zastal“ Vojta Dytrych a tak místo hry 4 na 4 a vhazování v našem útočném pásmu, pokračovali domácí v přesilovce, kterou dokázali 2 sekundy po vhazování využít a snížit na 5:6. Už tak dramatický závěr zápasu se ještě pokusil více zdramatizovat rozhodčí, když nejprve zcela po právu vyloučil našeho hráče za hákování, aby pak přehlédl jasný faul na Ondru Macháčka a místo toho udělil trest hráčské lavici a v čase 57:48 umožnil domácím více než minutovou přesilovku 5 na 3. Domácí se naštěstí na vyrovnání nezmohli a Sršni jim svou aktivní hrou ani neumožnili odvolat brankaře.

Přes naprosto katastrofální úvody třetin je na naší hře v posledních dvou utkáních vidět zlepšení a doufejme, že ve zlepšených výkonech budeme pokračovat.

Vyloučení: 6 (1×10) – 8

Využití: 3 – 2

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Pekař (Wagenknecht), Klazar – Dytrych – Hobza, Koubský – Plíhal – Bartoš, Mikeška – Zíka, Kopecký – Hnilička, Macháček – Bachtík,

Trenér: Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 14. Dytrych (Koubský), 28. Dytrych (Macháček), 40. Plíhal, 49. Klazar (Dytrych,Zíka), 52. Bachtík (Macháček, Plíhal), 54. Koubský (Plíhal)

-oldaf-