«

«

Pro 14

Konečně důležitý plný bodový zisk

17. kolo sobota 9.12.2017

HC Hvězda Praha:SK Sršni Kutná Hora 2:4 (1:0; 0:3; 1:1)

Ve vyrovnaném utkání jsme odešli vítězně, protože tentokrát jsme měli opravdu silnou vůli po vítězství. Náš výkon šel během utkání s přibývajícím časem nahoru, což byl velký rozdíl oproti některým prohraným zápasům.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v prvních dvou minutách jsme si vytvořili územní převahu, ale výsledkem byly jen dvě sražené střely, které neohrozili gólmana soupeře. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a otěže hry po naší dvouminutovce převzal soupeř. V 17 minutě jsme zapomněli za obranou útočníka soupeře, který své sólo s přehledem bekhendem proměnil 1:0. Do konce první třetiny nás soupeř přehrával. Výsledkem tohoto byl i poměr zásahů brankářů po první části 3:13, ale to se mělo časem změnit.

Ve druhé třetině jsme dokázali již od začátku hráče soupeře lépe napadat při jejich rozehrávce a bylo znát, že jim to dělalo obrovské problémy. Tím jsme se konečně dostali do hry a vytvořili si i několik slibných akcí. Někdy kolem 28 minuty, když na ukazateli svítil stále stav 1:0 mnohé napadaly chmurné myšlenky spojené s dva týdny starém utkání v Poděbradech, kde jsme prohráli právě tímto výsledkem. Vše rozptýlil v čase 29.28 jako správný kapitán Lukáš Secký, který převzal ve vlastní obranné třetině po sklepnutí od Honzy Kašpara puk a svůj spanilý výlet s přispěním domácího obránce proměnil 1:1. Hned se nám dýchalo lépe a bylo to znát i na hře. Soupeře jsme uzamkli v jeho obranné třetině, jež se zmohl pouze na nahazování do středního pásma. Ve 32 minutě si zdánlivě ztracený puk vybojoval v útočné třetině Ondra Veit, který napodruhé skóroval a tím nás poslal do vedení 1:2. Svojí převahu jsme korunovali v začínající 37 minutě, kdy při vlastním oslabení ujel Lukáš Secký, jež svůj nájezd následně proměnil a dokonal obrat na 1:3.

Třetí třetina kopírovala tu druhou. Náš dobrý výkon se snoubil s rychlým napadáním soupeře, který pod tlakem dělal chyby. V této fázi utkání se stále udržovalo vysoké tempo hry a šance se přelévali z jedné strany na druhou. Ve 45 minutě se po levé straně rozjel Ondra Veit a z levého kruhu trefil přesně pod víko 1:4. S blížícím se koncem utkání jsme se soustředili trochu více na bránění, což se nám vymstilo v 59 minutě, kdy jsme nechali soupeře korigovat výsledek na konečných 2:4.

Utkání se dá celkově zhodnotit jako pohledné, čemuž přispěli oba mančafty velice dobrým výkonem. Utkání jsme vyhráli, což jsme potřebovali jako sůl. O dalším víkendu zveme fanoušky v sobotu 16.12.2017 od 11:15  na domácí derby s Kolínem a druhý den 17.12.2017 od 12:30 zajíždíme do nedalekého Nymburka.

Sestava:

Jan Koleček

David Zvěřina, Matěj Šváb, Vojtěch Hamsa, Lukáš Secký „C“, Jan Kašpar, Tomáš Knížek, Petr Hrubý, Denis Čížek, Šimon Pokorný, Vojtěch Matějka, Ondřej Veit, Josef Komárek

Trenér: Michal Procházka

Asistent trenéra: Martin Veit

Statistiky:

Branky: 2 x Lukáš Secký; 2 x Ondřej Veit

Asistence: 1 x Jan Kašpar

Vyloučení:  2  :  3

Branky přesilová hra:  0  :  0

Branky oslabení:   0  :  1

Zásahy brankáři: 21 : 32

 

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ