Lis 01

Krvavé vítězství juniorů ve Velkých Popovicích

Slavoj Velké Popovice – SK SRŠNI Kutná Hora 2:14 (1:6, 1:2, 0:6)

Poslední říjnový den nás zavedl do Velkých Popovic. Den jak malovaný, svítilo sluníčko, modrá obloha, příjemné podzimní teplo. K tomu jedenáctka juniorů a dobrá nálada v luxusním autobusu. To zní jak reklama na skvělý odpoledne se skvělým týmem u skvělého sportu…! A přesně tak to má znít.

Dorostenci s námi tentokrát nemohli jet, z důvodu vlastního zápasu, přesto jsme jeli s velkým odhodláním a touhou po dalším vítězství.

Co do počtu hráčů, byli domácí o pořádný kus dál před námi se svými 16 hráči a 2 gólmany. Počty hráčů ovšem zápasy nevyhrávají a jak ukázal i tento zápas, kvalita je víc než množství.
Skóre otevřeli  Sršni hned ve třetí minutě. Tomáš Böhm odváděl dobrou práci na hraně brankoviště, k volnému puku dojel Mates Jelínek a dloubnutím do pravého horního rohu branky přinutil zvednout ruce nad hlavu všechny Sršně i jejich fanoušky na tribuně.
Netrvalo ovšem dlouho a po dvou zákrocích, které uznal rozhodčí jako regulérní, jsme byli trochu rozhozeni a inkasovali jsme na 1:1. I když běžela teprve 5. minuta, troufám si říct velmi neskromně, že to bylo naposledy v zápase, kdy bylo utkání vyrovnané.
Rozdílový gól vstřelil v 8. minutě Michal Šváb, pak následovali góly z hokejek Jendy Tvrdíka v 10., Ládi Švába v 18., Petra Švejdy v 19. a znovu Michala Švába ve 20. minutě. Tím jsme uzavřeli první třetinu s vysokým skóre 1:6!
To podstatné, ne však příjemné,  se odehrálo ještě před koncem třetiny. Domácí hráč vypálil směrem na naší bránu a tečovaný puk trefil Aleše Sádla přímo do obličeje. Výsledkem jsou roztržená brada s nemalým množství krve a přeražené obě jedničky!

První přestávka se týkala zejména této události, trenér předal hráčů jen několik rad, jak budeme pokračovat ve zbytku zápasu v 9 hráčích a nastoupili jsme na led.
Vzhledem k výsledku první třetiny i našemu oslabení o jednoho hráče nebyla z naší strany druhá třetina tak akční a na jejím začátku jsme si nechali dokonce dát trochu zbytečný gól, přesto jsme dokázali nejprve odpovědět ve 33.minutě, to se procpal před obranu Jenda Tvrdík a prostřelil gólmana. A za 2 minuty pálil od modré Petr Švejda a opět to byl Jenda Tvrdík, které puk tečoval nad rameno domácího gólmana. I druhou třetinu jsme tak zvítězili, i když jen rozdílem jediného gólu.
Do třetí části jsme přesto nastupovali s přesvědčivým vedením o 6 gólů.

Třetí třetina už nenechala nikoho na pochybách, kdo je lídrem tohoto zápasu. Ve 44. minutě se trefil Tomáš Böhm z nehokejové polohy v leže! Na začátku 56. minuty vstřelil desítku David Jestříbek. Pak přidal v 54., 58. a 59. minutě zásahy č. 11, 12 a 13 Mates Jelínek a 19 sekund před koncem zápasu zarazil 14 hřebík do domácí rakve Tomáš Böhm.

Co se týká výkonu Sršňů, považuji ho za velmi dobrý. Bodově se prosadili úplně všichni hráči, gólově se prosadilo 7 hráčů z 10. I nadále nejsme týmem jednoho střelce, což je na začátku sezóny ta nejlepší zpráva. Prosazují se útočníci, góly dávají i obránci, mladší i starší. A to je velké plus našeho týmu.
Velkou skvrnou zápasu bylo zranění Aleše.

Podle dnešní ranní zprávy od Aleše je pusa sice oteklá, ale v pořádku přečkal noc. Takže jako ho znám, je pravděpodobná i jeho účast na nedělním zápase áčka. Ale už s košíkem na helmě.
Saldo, ať jsi brzy v pořádku.

Dnešním jediným zápasem kola, hraném v sobotu, jsme dorovnali jednozápasové manko (jeden odložený zápas), a alespoň dočasně jsme se vyhoupli na 1. místo průběžné tabulky. Věřím, že výkon, který jsme podali se silnou Zbraslaví a týmovou pohodu ze zápasu s Popkama, dokážeme přenést do dalších zápasů a znepříjemníme soupeřům zápasy se SRŠNI.

Sestava: Kunášek Michal
Marvan David, Šváb Ladislav, Švejda Petr, Konečný Miloš
Böhm Tomáš, Jelínek Matouš, Jestříbek David, Sádlo Aleš, Šváb Michal, Tvrdík Jan

Branky:               Jelínek 4x, Tvrdík 3x, Böhm 2x, Šváb Michal 2x, Jestříbek, Šváb Ladislav, Švejda,
Asistence:          Tvrdík 4x , Marvan 4x,  Böhm 3x, Jelínek 2x, Konečný 2x, Švejda 2x, Sádlo, Šváb Michal
Vyloučení:          20 minut (+10 min. OT) : 10 minut