«

«

Srp 15

KSM v novém formátu, Sršni trénují, kolotoč zápasů se roztáčí.

Na další ročník krajské soutěže se od začátku srpna připravují muži na kutnohorském ledu. Sezóna 2016/17 přinese zajímavější formát a více účastníků. Základní dvoukolovou část bude hrát více týmů, než v krajské lize – celkem 13. Soutěž opouští vítěz minulého ročníku Žabonosy a nováčci budou tři. Poděbrady, které sestoupily z krajské ligy, Spartak Žebrák – vítěz meziokresního přeboru a Čáslav, která buduje nový krytý stadión a oživuje hokej ve svém městě. Po odehrání základní části se první čtyři týmy probojují do Play – off, které se bude hrát na dvě utkání v semifinále i finále soutěže.

V nové sezóně se Sršni představí s menší změnou svého kádru. Kostru týmu budou nadále tvořit zkušené opory – Vaněk, Rudolfský, Čejka, Meloun, Javůrek, Siváček a osvědčení mladí borci  – Matouš Jelínek, oba Jiří Tvrdíkové, Jan Tvrdík, O. Hynek…. Nejvýraznější změnou bude post brankářské jedničky, které se ujal mladý kutnohorský odchovanec David Jelínek. Dobrou zprávou je, že je po zranění kolene připraven nastupovat kutnohorský obránce Pavel Švejda a o přestup do Kutné Hory usiluje skvělý bek Michal Havelka. Kádr doplní navrátilec Dominik Jiráň a David Křeček. Trenér Stanislav Bednář plánuje do týmu zapracovávat další mladé kutnohorské odchovance. Začátek sezóny nebude k dispozici Aleš Sádlo, který musí doléčit operované koleno a tým opouští Pavel Andrle, který se rozhodl předávat svůj um Sršní mládeži jako trenér žáků.

Držme tedy mužům palce, ať jsou úspěšní a baví své fanoušky pohlednou hrou. Jak to budou zvládat napoví přípravné zápasy, které začínají již v neděli 21.8. v Kutné Hoře od 18:00. Své hole zkříží s Poděbrady a o týden později odehrají odvetu v Poděbradech. Třetí, poslední přípravu odehrají 4.9. opět doma proti HC Žabonosy. Do prvního kola soutěže vstoupí domácím utkáním11. září.