«

«

Lis 19

Kvůli špatné produktivitě jsou Sršni opět bez bodů  

SK SRŠNI Kutná Hora – Slavoj Velké Popovice 0:5   třetiny (0:2,0:1,0:2)

 Sobotní podvečer 18. listopadu byl ve znamení zápasu s velkopopovickým soupeřem. Ten patří dlouhodobě mezi kvalitní týmy, aktuální formu navíc předvedl v minulém kole, kdy doma porazil silné Černošice. Sršni naopak vstupovali do tohoto zápasu po třetí prohře v řadě.

 Úvodní minuty zápasu byly vyrovnané, oba týmy si vytvářely dobré akce, včetně střeleckých. Převaha hostí se projevovala při hře třetích pětek, proto už ve třetí minutě soupeř otevřel skóre střelou Freislera.
V 5. minutě jsme dostali výhodu 2 minutové přesilovky. Sehráli jsme ji poměrně dobře, žádná střela ale neprošla za záda gólmana hostí Žingora.
Naopak to byl soupeř, který využil naší lacinou chybu v obranném pásmu a Krejčí s Vackem navýšili na 0:2.
Ve 13. minutě byl vyloučen na 10 minut za nesportovní chování hostující Petrželka. Ani tento zásah do soupeřovi sestavy jsme, ale nedokázali využít v náš prospěch.
Střelecky jsme byli aktivní, soupeř na tom byl podobně, i proto byla 1. třetina střelecky nejvyrovnanější, s největším počtem střel. Produktivita, ale byla jednoznačně na straně soupeře, do kabin jsme proto odcházeli za stavu 0:2.

Ve druhé třetině jsme přidali na důrazu, bylo to ale i na úkor disciplíny a s tím související střelby. První trest jsme dostali za technický přestupek, kterým bylo špatné střídání. Zbytečný trest, kterým jsme zbytečně přišli o dobře rozehranou třetinu. Dalším trestem bylo držení, které jde ale na vrub propadnuvší obraně, nikoliv jedinému vracejícímu se Michalovi Švábovi, který tak zabránil hrozícímu brejku soupeře.
Ve druhé půlce třetiny jsme získávali herní převahu. Poslední minuty třetiny jsme si vytvořili velký tlak, nejblíže gólu byla 2. pětka. Ani z tohoto tlaku jsme opět gól nevytěžili.
Naopak to byl soupeř, který po naší další laciné chybě na vlastní modré, prostřelil gólmana Jelínka z hole Vacka, a třetinu, kterou jsme z větší části měli pod kontrolou, jsme zbytečně prohráli. 30 sekund před koncem třetiny to bylo o to smutnější.

 Jít do poslední třetiny proti takovému soupeři se ztrátou 3 gólů je nelehký úkol, proto trenér v kabině povzbuzoval hráče a předával rady i jednotlivcům.
Soupeř si byl vědom svého náskoku, hrál proto odpovědně a nepouštěl nás příliš ke své bráně. Naše snaha útočit byla patrná, nebyli jsme ale příliš úspěšní. I proto ve 44. minutě soupeř navýšil na 4:0. Střela Kukačky se odrazila od gólmana mezi kruhy, kde pohodlně, do prázdné brány zakončil Maňas.
S takovým náskokem byla na soupeři patrná herní pohoda. Pořád nás důsledně bránil a stále častěji střílel. Přestože jsme potřebovali dávat góly my, střelecký účet 3. třetiny nakonec vyzněl výrazně pro hosty v poměru 18:9!
V 54. minutě byl nejprve vyloučen Rudolfský za podražení, v průběhu trestu ho následoval ještě Švejda, který dostal  2+10 minut. Půl minutu jsme se proto museli bránit 3 na 5, což se nám úspěšně podařilo, přesilovku však soupeř využil při našich 4 hráčích na ledě. Střílejícímu Černému asistoval Žoha.
Do konce třetiny jsme se sice ještě pokusili o korekci výsledku, to se nám ale nepovedlo a ukončili jsme první zápas letošní sezóny, kdy jsme nedali ani jediný gól!

 V zápase jsme měli poměrně málo vyloučených, byli jsme i aktivní ve střelbě, měli jsme i gólové šance. Soupeř náš přesto přestřílel, byl ještě ukázněnější a svoje gólové šance proměnil. Máme proto na čem pracovat, abychom se postavili čelem k příštímu soupeři, kterým je favorizovaný HC Benešov.

V sobotu 25. listopadu proto zveme fanoušky na náš zimní stadion na zápas s HC Benešov. Zápas začíná tradičně v 17:30 hodin. Kdo chce vidět i rozbruslení obou týmů, musí dorazit v 16:50 hodin.
Týden na to, v sobotu 2. prosince, pojedeme do ŠKOENERGO arény odehrát zápas proti týmu BK Mladá Boleslav „B“. Zápas začne v 17:00 hodin.

Statistiky SRŠNI – Velké Popovice:
– celkem střelba po třetinách 15:13, 8:13, 9:18 celkem 32:44
– úspěšnost gólmanů             81,3% : 100,0%
– počty trestných minut         28:12
– využití přesilovek                  0:1
– úspěšnost vhazování           55% : 45%

 

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Vaněk, Tvrdík Jiří II.
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Tvrdík Jan, Jiráň, Rudolfský, Šváb Michal,
Tvrdík Jiří I., Adam , Dytrych
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:               —
Asistence:          —
Vyloučení:          4x 2 minuty + 1x 10 minut : 1x 2 minuty + 1x 10 minut