«

«

Čvn 28

Malešov open – review

Počasí, které nám celý týden ukazovalo svoji rozzářenou tvář, se k nám nezachovalo macešsky ani v neděli na „Míčovém sedmiboji“, a tak šestý ročník MALEŠOV OPEN mohl hostit rekordní počet 52 freš, jang & bjůtifl (píšeme samozřejmě správně fresh, young & beautiful) účastníků, z nichž se 39 aktivně zapojilo do soutěží týmových dvojic v přehazované, fotbale, házené, basketbalu, pétanque, kroketu a florbalu.

Ti bystřejší zřejmě vytušili jistý zádrhel skrytý v této poslední větě. Jak mohlo 39 účastníků vytvořit dvojice? Jednoduše. Jelínkovic děvčata dostala výjimku a jako trojice vyhlásily zbytku osazenstva Dívčí válku. Dále pak ani vzniklých 19 týmů není ideální počet pro pavoukový systém, což se vyřešilo předkolem a nasazením o které se v jednotlivých disciplínách prostřídali všichni účastníci. Jak vidíte, organizace vyžadovala značnou dávku precizní logistiky, které

  se mi občas nedostávalo, ale nakonec jsme se i přes drobné zádrhele úspěšně prokousali.
   Zápasy probíhaly v soutěžní atmosféře, a tak jsme mohli vidět několik skutečných dramat, hodnotných výkonů, překvapení a velké snahy uspět. Dvojicím se v jednotlivých disciplínách dařilo střídavě úspěšně, tudíž neměl turnaj zcela jasného favorita a na celkového vítěze se muselo čekat až do posledního odehraného zápasu. Tím se nakonec stal Štěpán a Pepa Jelínkovi, kteří předvedli naprosto nejvyrovnanější výkony ve všech disciplínách. A přestože ani v jedné se nestali absolutními vítězi, součet 30 bodů za všechna jejich finále a čtvrtfinále stačil na prvenství. Inu ne vždy platí, co zpívala ABBA, že vítěz bere všechno. To takový Kuba a Tomáš Jelínkovi (letos to bylo trochu one man show Jelínek) mě sice neskutečně překvapili (hlavně Tomáš jak s urputností sumce Holdegróna, co zabral jičínský rybník, sebou mrskal ve florbalové brance), ale i přes vítězství v pétanque to bylo c
 elkově 28 bodů a stříbrná pozice. No a taková Barbora a Adam Sirotkovi vyhráli dokonce dvě disciplíny (házená, přehazovaná) a přesto s 26 body byli až třetí. Inu výkonová vyrovnanost byla tentokrát úspěšnější.
   Abych splnil zcela svou reportérskou povinnost, tak zde jsou i další umístění ale již pouze v číslech.
4. Jiří + Jiří Koubský, Matěj Mimra + Míra Jelínek, David + Víťa Zvěřina – celkem 23 bodů
7. Matouš + Milan Klouček, Martin + Václav Závůrka – celkem 22 bodů
9. Pavel + Pavel Tvrdík – celkem 21 bodů
10. Jakub + Mirka Komárkovi – celkem 20 bodů
11. Michal + Gábina Zvěřinovi, Kamil + Tomáš Hladík – celkem 18 bodů
13. Josef + Lucka Dvořákovi – celek 16 bodů
14. Miroslav + Miroslav Nekvinda – celkem 14 bodů
15. Anežka + Kristýna + Šárka Jelínková – celkem 13 bodů
16. Petr + Veronika Martínkovi, Tomáš + Tomáš Břinčil – celkem 12 bodů
18. Matouš + Monika Bajerovi, Josef + Víťa Komárkovi – celkem 11 bodů
Vítězové jednotlivých disciplín:
fotbal – Pavel + Pavel Tvrdík
basket – Matěj Mimra + Míra Jelínek
kroket – Matěj Mimra + Míra Jelínek
florbal – David + Víťa Zvěřina
pétanque – Jakub + Tomáš Jelínek
házená – Barbora + Adam Sirotkovi
přehazovaná – Barbora + Adam Sirotkovi
   No a to je tak v kostce asi všechno. Celkově lze turnaj hodnotit velmi kladně, počasí se vydařilo, nálada byla příjemná a především organizátor přežil své přešlapy ve zdraví. A proto sláva vítězům, čest poraženým a ať žijí „Míčoví mistři“ – ŠTĚPÁN A PEPA.
P.S. Kdo si chce nedělní atmosféru připomenout, nechť navštíví naší fotogalerii, kde jsou umístěna všechna dílka naší bystré reportérky Lucky.
P.S.s. Ještě bych rád popřál všem, kteří si dobu prázdnin mohou dovolit vnímat jako prázdniny, krásné léto, přebohaté na neobyčejné zážitky. Dobře si je poschovávejte i na neprázdninové časy.
-Pavel Sirotek-