«

«

Čvn 28

MALEŠOV OPEN VII. – ZAZVONIL ZVONEC A …

 
   Máte rádi příběhy s dobrým koncem? Já docela jo, takže když mám možnost nějaký vyprávět, dělá mi to radost. Pokud tedy máte o jeden takový zájem, příjemně se usaďte a já vám ho teď povyprávím.
   Za sedmero kopci a sedmero lesy leží sportovní areál, který v neděli hostil sedmý ročník MALEŠOV OPEN – MÍČOVÝ SEDMIBOJ. A snad proto, že je sedmička považovaná za nejšťastnější číslo na světě, dorazil letos i rekordní počet 61 účastníků, z nichž se 47 aktivně zapojilo do soutěží v přehazované, házené, tenisu, fotbalu, basketu, florbalu a pétangue. Zbytek osazenstva pak podporoval své favority fanděním a především svou přítomností. Atmosféra proto byla skvělá, i když počasí nám nepřálo tak jako v minulých letech. Zatímco před pár dny totiž nakukovala rtuť v teploměrech k tropické třicítce, stačila jedna studená fronta a zakaboněné počasí natahující oblačné moldánky svými teplotami moc nepřipomínalo léto, které ve čtvrtek oficiálně převzalo vládu nad naším severním mírným pásmem. A tak se nad účastníky sportovního klání občas vznášela interpunkční znaménka – vykřičníky i otazníky. Leč vždy se podařilo nezávislé božské či přírodní instituce uchlácholit a zvládnout celý šestihodinový sportovní maratón bez jediné kapky deště.
   K vidění byly vyrovnané a hodnotné sportovní výkony, které byly často prošpikovány i vtipnými hláškami. Soutěžícím dvojicím se v jednotlivých disciplínách dařilo střídavě úspěšně, a tak turnaj neměl zcela jasného favorita. Každý k akci samozřejmě přistoupil poněkud jinak…..někdo se soustředil na co nejlepší sportovní výkony, někdo na to, aby si to se svými dětmi užil a jiný aby si ve chvílích volna příjemně pokecal s přáteli. Já jsem si užil od každého trošku a musím s uznáním říct, že některé mače strhly svou kvalitou, atmosférou a napětím plně mou pozornost.
   Rád bych ještě zmínil a ocenil rodiče a děti, kteří v době, kdy oficielně nesoutěžili, využívali přesto volná sportoviště k hrám. To je totiž z mého pohledu možná ten nejhlavnější smysl podobných akcí. Ukázat dětem, že na hřišti si vyhrají mnohem lépe, než s tabletem a že větší dobrodružství zažijí s kamarády venku, než v okýnku na facebooku.
   S koncem posledního finálového zápasu v tenisu pak došlo na vyhlášení celkových výsledků, ale i celé jarní přípravy. Ve výkonnostních testech: 1.Honza Knížek, 2.Josef Dvořák, 3.Matouš Klouček. V obíracích hrách: 1.Josef Dvořák, 2.Pavel Tvrdík, 3.Honza Knížek. V konečném součtu sedmý ročník MALEŠOV OPEN vyhrál a pyšnit se titulem MÍČOVÝ KRÁL může MATOUŠ a MARTIN BAJEROVI, kterým tímto upřímně gratuluji, leč svůj pomyslný klobouk smekám před úplně všemi účastníky. Jejich výsledky i s mým soukromým dovětkem najdete na konci článku.
   Myslím, že ukončení jarní přípravy, proběhlo, jak mělo, s tím, že se potvrdila dobrá parta v týmu i mezi rodiči. Víc to asi není třeba rozvádět, a tak jen popřeji všem krásné – byť nejspíš ještě chvíli chladné dny. Ale nebojme – i když se to právě teď tak úplně nezdá, léto už tam venku je, zatím na chvíli schované, ale už nervózní jako natěšený závodník těsně před startem své disciplíny. Tak jen doufám, že nebude léto diskvalifikováno pro ulitý start, protože nevím jak vám, ale mně by rozhodně chybělo.
   A zde jsou ty celkové výsledky:
1.místo – Matouš Bajer + Martin Bajer
29 bodů (1.místo – házená,  2.místo – basketbal, 2.místo – přehazovaná, 2.místo – pétanque, 4.místo – kopaná, 4.místo – tenis, 5.místo – florbal)
   Přišli, viděli, zvítězili. Zaslouženě nejlepší pár prošel celým turnajem s přehledem a jejich prvenství dokládá i fakt, že jako jediní z celého startovního pole, nevypadli ani v jedné disciplíně již v prvním kole. Mimoto Matouš by si zasloužil cenu skokana, protože po loňském posledním místě – letos Míčový král – gratuluji.
2.místo – Pavel Tvrdík + Pavel Tvrdík
28 bodů (1.místo – florbal, 1.místo – kopaná, 1.místo – basketbal, 4.místo – přehazovaná, 4.místo – tenis, 4.místo – házená, 6.místo – pétanque)
   Letos chtěli móóóc vyhrát a opravdu jen tím nejtěsnějším možným rozdílem skončili druzí, i když s největším počtem vítězství v jednotlivých disciplínách. A pokud by jim to bylo málo, přidám i prvenství v soutěži o nejlepší hlášku turnaje. Ve chvíli, kdy odjížděla moje Barunka s Ondrou domu, naklonila se ke mně Lucka: „To je Barunky hoch?“
3.místo – Štěpán Jelínek + Josef Jelínek
23 bodů (3.místo – florbal, 3.místo – kopaná, 3.místo – přehazovaná, 3.místo – házená, 4.místo – tenis, 5.místo – basketbal, 5.místo – pétanque)
   Loňští vítězové svůj titul bohužel neobhájili, přesto prokázali, že se nejednalo o nějakou náhodu. V nabité konkurenci je i třetí místo skutečný úspěch, a co by za to jiní dali?!?! Závidět jim ale není co, protože jak známo vítězství a neustálé postupy v soutěžním pavouku zapříčiňují, že sportovní dvojice nemá v nabitém programu čas se ani pořádně najíst, natož si pak odpočinout.
4.místo – Honza Knížek + Tomáš Knížek
22 bodů (2.místo – florbal, 2.místo – kopaná, 3.místo – tenis, 4.místo – házená, 5.místo – basketbal, 5.místo – přehazovaná, 6.místo – pétanque)
   Klidná síla – nenápadní, šikovní a tišší jako mniši. Pohoda, klídek, leháro. Nevím, jak jinak popsat styl, kterým se prezentovali, a který mi byl neskutečně sympatický. Zápasy si užívali bez jakýchkoliv negativních emocí a některé své soupeře přímo deptali hrou na chytro.
5.místo – Jiří Koubský + Jiří Koubský
20 bodů (3.místo – házená, 3.místo – florbal, 4.místo – tenis, 4.místo – basketbal, 4.místo – přehazovaná, 5.místo – pétanque, 6.místo – kopaná)
   Jirku bylo tradičně nejvíce slyšet a jeho vtipné glosy opět příjemně zpestřovaly celé odpoledne. V utkáních ale velká bojovnost, nasazení a technická šikovnost, i když tu florbalovou trochu zaměňoval s golfovým úderem.
6.místo – Matouš Klouček + Filip Klouček
19 bodů (2.místo – házená, 3.místo – basketbal, 4.místo – pétanque, 5.místo – florbal, 5.místo – tenis, 5.místo – přehazovaná, 6.místo – kopaná)
   Kvalitní výkony, velká snaha, zdravá motivace, vzájemná podpora a k tomu nejkvalitnější realizační a podpůrný team, který měl svou vlastní zdravotnici i mentálního kouče.
6.místo – Josef Dvořák + Vít Dvořák
19 bodů (3.místo – pétanque, 3.místo – přehazovaná, 4.místo – házená, 4.místo – kopaná, 5.místo – basketbal, 5.místo – tenis, 6.místo – florbal)
   Trochu jsem si připadal jak na hokeji. Dobrému a kvalitnímu výkonu bylo jen malou pižkou na kráse Pepovo tradiční samotrýznění s výrazem zmučeného z dílčího neúspěchu.. Léčbu Vítkem: „Pojď mi to zase zkazit“, ale na střídačce asi praktikovat nebudeme.
6.místo – Jakub Jelínek + Tomáš Jelínek
19 bodů (1.místo – přehazovaná, 3.místo – tenis, 4.místo – florbal, 5.místo – házená, 5.místo – kopaná, 6.místo – basketbal, 6.místo – pétanque)
   Na tento pár se upínala moje velká pozornost, protože po loňském druhém místě a velmi kvalitních výkonech jsem je pasoval předem na jednoho z favoritů na celkové vítězství. Leč člověk soudí a život mění. Přesto pokud Tomáš předpokládal, že jeho největší předností bude objemová prostornost v brance, tak mě doslova nadchly jeho rychlé nohy u přehazované.
7.místo – Roman Socha + Roman Socha
17 bodů (1.místo – tenis, 4.místo – florbal, 5.místo – pétanque, 5.místo – přehazovaná, 5.místo – házená, 6.místo – kopaná, 6.místo – basketbal)
   Kluky Sochovi táhnul jak buldozer nekompromisně za úspěchem velký Roman, což se mu podařilo především v tenisu.
8.místo – Tomáš Břinčil + Tomáš Břinčil
15 bodů (3.místo – kopaná, 4.místo – basketbal, 5.místo – tenis, 5.místo – pétanque, 5.místo – házená, 6.místo – přehazovaná, 6.místo – florbal)
   Celý den působili neuvěřitelně pohodovým až jakoby „přibržděným“ dojmem, přesto několikrát potvrdili kvalitu šikovné enklávy sportsmenů z Kaňku. Proti loňskému umístění – výrazné zlepšení a věřím, že až pravděpodobně příští rok novelizujeme disciplíny o nohejbal – posunou se ještě výš.
8.místo – Matěj Mimra + Iva Melicharová
15 bodů (1.místo – pétanque, 4.místo – přehazovaná, 5.místo – basketbal, 6.místo – tenis, 6.místo – házená, 6.místo – kopaná, 6.místo – florbal)
   Iva trochu znavená z fesťáku, přesto v dobrém rozpoložení a Matěj individuálně výborně, ale na přehazované to byl jeho standardní herní projev – vystačil si v podstatě sám.
9.místo – Jakub Komárek + Míra Jelínek
14 bodů (4.místo – kopaná, 4.místo – basketbal, 4.místo – pétanque, 5.místo – florbal, 6.místo – házená, 6.místo – tenis, 6.místo – přehazovaná)
   Poměrně trochu překvapení a vzhledem ke Kubovým individuálním schopnostem, bojovnosti, nasazení a odhodlání hraničící až se sebeobětováním jsem čekal lepším umístění. Tak snad příště.
9.místo – Dominik Hruboš + Alena Hrubošová
14 bodů (4.místo – florbal, 4.místo – házená, 5.místo – kopaná, 5.místo – basketbal, 5.místo – pétanque, 6.místo – tenis, 6.místo – přehazovaná)
   Asi chtěli víc, ale konkurence byla letos veliká a jejich prohry byly často až po litém boji a nejtěsnějšími rozdíly. Dominik by možná rád upgradoval svého spoluhráče, ale já viděl Alenu hrát s maximálním nasazením a zápalem. Že bohužel někteří tatínkové ve hře neznají bratra ani gentlemanství je prostě fakt sportovních kolbišť.
9.místo – Adam Němec + Aleš Němec
14 bodů (3.místo – pétanque, 5.místo – kopaná, 5.místo – přehazovaná, 5.místo – házená, 5.místo – basketbal, 6.místo – florbal, 6.místo – tenis)
   Kluci Němcovi jako nováčci určitě nezklamali. A vzhledem ke skromnosti a pokoře jim vlastní, reprezentovali starou dobrou školu slušného vystupování snahy si to užít.
9.místo – Pavel Malina + František Malina
14 bodů (4.místo – kopaná, 4.místo – přehazovaná, 5.místo – florbal, 5.místo – tenis, 5.místo – pétanque, 6.místo – házená, 6.místo – basketbal)
   Co by jedni z nejmladších účastníků nebyli těmi hlavními aspiranty na bednu, nicméně i ve chvílích volna jsem je pořád viděl při nějaké sportovní aktivitě – super a palec nahoru.
10.místo – Jan Sadílek + Tomáš Sadílek
13 bodů (4.místo – pétanque, 5.místo – kopaná, 5.místo – basketbal, 5.místo – házená, 5.místo – tenis, 6.místo – florbal, 6.místo – přehazovaná)
   Kluci Sadílkovi utvořili velmi kvalitní a silný tandem. Ale nad nimi by především zaplesalo srdce Miroslava Tyrše, protože víc než výsledky za každou cenu, byla pro ně snaha si zahrát všechno s chutí, naplno a se zaujetím.
10.místo – Katka Sadílková + Jana Sadílková
13 bodů (2.místo – tenis, 5.místo – kopaná, 5.místo – florbal, 6.místo – basketbal, 6.místo – pétanque, 6.místo – házená, 6.místo – přehazovaná)
   Předvedli ideální rodinnou pohodu a souhru, kterou lze jen závidět. Především jejich výkon na kurtech osobně považuji za nejkvalitnější a nejtýmovější ze všech.
10.místo – Petr Malina + Katka Malinová
13 bodů (3.místo – basketbal, 5.místo – florbal, 5.místo – přehazovaná, 5.místo – házená, 6.místo – tenis, 6.místo – pétanque, 6.místo – kopaná)
   Nejpočetněji zastoupená rodina v míčovém klání zcela naplnila ideu, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a užít si to.
11.místo – Anežka Jelínková + Kristýna Jelínková + Šárka Jelínková
12 bodů (4.místo – pétanque, 4.místo – florbal, 5.místo – basketbal, 6.místo – házená, 6.místo – tenis, 6.místo – kopaná, 6.místo – přehazovaná)
   Holky Jelínkovi navázaly na loňskou dívčí trojku, a přestože těch vítězství nebylo přehršle, vždy my je došly nahlásit s velkou chutí a radostí. Milé, hezké, usměvavé – co víc žádat od děvčat a doufám, že jim medaile udělaly radost.
12.místo – Aneta Hrubošová + Míra Malina
11 bodů (4.místo – kopaná, 5.místo – pétanque, 5.místo – přehazovaná, 6.místo – florbal, 6.místo – házená, 6.místo – tenis, 6.místo – basketbal)
   Benjamínci našeho klání a jako volní hráči spojili své síly na poslední chvíli. Přesto své soupeře nejednou potrápili a vím, co píšu, viděl jsem je hrát. Na svůj věk byli fakt dost dobří.
12.místo – Vojta Němec + Petra Němcová
11 bodů (4.místo – tenis, 5.místo – přehazovaná, 5.místo – kopaná, 6.místo – florbal, 6.místo – házená, 6.místo – pétanque, 6.místo – basketbal)
   Další nováčci našeho klání a musím se přiznat, že v tom všem shonu jsem nějak neměl štěstí je vidět hrát ani na jednom stanovišti. Škoda, snad příště.
13.místo – Míra Nekvinda + Míra Nekvinda
10 bodů (5.místo – házená, 5.místo – florbal, 5.místo – pétanque, 6.místo – tenis, 6.místo – kopaná, 6.místo – basketbal, 6.místo – přehazovaná)
   Oproti loňsku si trochu pohoršili, ale to Mírovi nebránilo být neustále v pohodě, což bylo navíc umocněno tím, že se na jeho sportovní výkon přišla podívat i jeho maminka s malým sourozencem.
14.místo – Sam Nevole + Jana Nevolová
9 bodů (4.místo – basketbal, 6.místo – tenis, 6.místo – florbal, 6.místo – házená, 6.místo – kopaná, 6.místo – pétanque, 6.místo – přehazovaná)
   Jana a Sam zaplatili nováčkovskou daň a do příštího ročníku mají 365 dnů na větší skamarádění se s kulatým nesmyslem. Nicméně pokud si myslíte, že skončili čtrnáctí, tak neznáte Síru, protože ten je vyhlásil na čtvrtém místě a tudíž naše sportovní klání nemělo poslední místo – ideální tečka na konec.
P.S. Pro ilustraci přikládám i pár fotografií – odkaz

 

-PSirotek-