«

Bře 28

Famózní zakončení sezóny

HC Podblanicko „B“  :  SK Sršni Kutná Hora     1  :  8   (0:3; 0:3; 1:2)

Dnes začnu trochu netradičně výsledkem z minulého týdne. V sobotu 21.3.2015 jsme odehráli dramatické a velice pohledné utkání na Kladně s místním PZ. Po výborném výkonu celého mužstva se Sršni radovali z vítězství  5 : 7. Byla to třetí výhra v řadě, což člověku samozřejmě dodá chuť do další práce. Tímto jsme ukončili naše účinkování v rámci Krajské ligy mladších žáků, alespoň co se termínové listiny týče. Vzhledem k tomu, že na našem kontě viselo ještě jedno utkání, které bylo v původním termínu odloženo, tak sezóna ještě u konce nebyla. Čekal nás tedy poslední týden na ledě v rámci tréninků a páteční střetnutí v Benešově s místním výběrem HC Podblanicko „B“.

V pátek 27.3.2015 jsme tedy od 17:00 hodin nastoupili (bez dvou nemocných Máti Švába a Toma Knížka, přejeme brzké uzdravení)  s odhodláním ukončit sezónu radostně a to dobrým výkonem a dovolím si tvrdit, že v tomto případě (zejména posilněni úspěchy v minulých týdnech) jsme dokonce věřili v bodový zisk. Utkání jsme zahájili aktivně a soupeře zatlačili na jeho polovinu. Kuba Červinka, jenž utkání v naší brance zahájil, měl v tuto dobu o poznání méně práce než jeho protějšek (vše, ale mělo teprve přijít). Během prvních pěti minut jsme směle ohrožovali soupeřovu branku, ale buď gólman domácích předvedl výborný zákrok, nebo naopak v jasných příležitostech jsme stříleli doprostřed jeho hrudě. Někteří naši všeumělci by mohli směle vyrazit na letní olympiádu, protože tolik desítek (pokud by měl gólman na sobě namalovaný terč) nedokáže nastřílet ani Kateřina Emmons ve své nejlepší formě. Naštěstí toto trvalo jen zmiňovaných pět minut. Na začátku šesté minuty si Tomáš Brich na naší střídačce všiml, že si jeho dcera zapomněla lahev na pití v kabině a lehce rozladěn touto skutečností odeběhl nastalou situaci vyřešit. Když se vracel vykřikoval něco jako, že někteří (myslel tím Naty) mají hlavu jen na parádu (no naspal jsem to trochu slušněji, protože jsme korektní a slušný web) a vláčel sebou zmiňovanou láhev. Trenér Michal Procházka ho ale uvítal se slovy „No to jsi jí teď měl vidět. To byla přihrávka“. Byla to reakce na naší první branku, kterou vsítil Lukyn Secký v čase 05:23, kdy zužitkoval skvělou přihrávku od Naty, která zavezla po levé straně puk do útočné třetiny a milimetrově na pravé straně našla Lukyna, který seřídil mířidla a mezi betony změnil stav z 0:0 na 0:1. Soupeře jsme poté ještě více zatlačili a druhý gól visel na vlásku. Bohužel jsme hned po sobě zahodili nějakou tu šanci a východisko ze střeleckého zmaru našel Jirka Secký otevírající dveře u střídačky. Otočil se na Tomáše a vyslal jasný povel „Hele nechtěl by jsi zase jít pryč, nemůžeme dát góla“. Nakonec to nebylo zpotřebí. V čase 6:53 jsme přesnou střelou k pravé tyči těsně nad ledem zvýšili na 0:2 a o minutu později se oklepal i Miki Hynek a po přihrávce Pavla Ježka zvýšil už na 0:3. Tento výsledek nás hodně ukolébal a naše tempo postupně polevovalo, až od desáté minuty definitivně polevilo. Kluci si mysleli, že to půjde samo, ale ve druhé desetiminutovce se hra minimálně vyrovnala. Kuba si tedy v brance také konečně zachytal. Protože nepustil ani jeden projektil, stav po první třetině zůstal nezměněn.

Do druhé části nastoupil do branky opět Kuba s instrukcí od trenéra, že v polovině utkání se prohodí s Jendou. Nutno dodat, že si ještě velice slušně zachytal a zlikvidoval i jeden samostatný únik soupeře. Druhou třetinu jsme zahájili ještě hůř, než jsme první skončili a tak se stalo, že jsme najednou byli horším týmem. Těžce jsme bruslili a byla z toho taková plácaná, ve které byl ale soupeř lepší, a tak jsme se po většinu času jen bránili. V čase 29:48 se vyměnili kluci na postu brankáře a do hry nastoupil Jenda Koleček, který na střídačce zápasil se zmrzlými prsty. Tento problém mu hned z počátku soupeř vyřešil, kdy byl nucen několikrát zasahovat a během chvilky se zahřál. Michal na střídačce neustále opakoval, že první gól soupeře, který by byl vlastně kontaktní, by znamenal velký problém. V čase 33:58 nám byla nabídnuta první přesilovka v zápase. Hráli jsme opět tužku a v naší početní převaze jsme se vlastně jen bránili. Kluci však naší přesilovku přežili bez úhony. Ve 37 minutě přesněji řečeno v čase 36:05 jsme se dostali po čase do útočného pásma, kdy jsme zde dokázali udržet puk a přihrát si. Zkrátím to Naty přihrává a Lukyn následně procedí puk mezi betony soupeřova gólmana, kdy se puk zastaví těsně za brankovou čárou, takže pohotová následná dorážka již nebyla potřeba 0:4. Soupeře to lehce položilo a následně během dalších 30 sekund dokázal Miki Hynek dvakrát po sobě skórovat, jednou s přispěním Šímy Pokorného a rázem jsme vedli 0:6. Tím jsme zápas definitivně zlomili.

Třetí třetinu jsme zahájili výkonem opět nic moc, ale soupeř branku nedal a tak jsme udeřili zase my. V čase 45:30 jsme odskočili již na 0:7. V čase, který následoval  jsme už hráli jen takový udržovací hokej. Jendovi trochu pokazila radost z konečného vítězství  53 minuta, kdy všem ujel utočník domácích a tvrdou střelou těsně nad ledem k levé tyči naší svatyně snížil na 1:7 a pokazil nám i Jendovi čisté konto, které si však připsal v první polovině utkání Kuba. Záhy v čase 55:12 jsme udeřili naposledy. Od modré vypálil Dave Zvěřina smrtící projektil, který sice gólman domácích zastavil, ale nečapl. Po následné výborné práci před soupeřovou brankou jsme se dostali k dorážce a Naty (dle našeho názoru to Naty sice nebyla, ale figuruje oficiálně v Zápisu o utkání jako střelec této branky) důrazem ve spleti hráčů dorazila puk do branky po osmé. Závěr utkání jsme dohrávali v klidu a pohodě. Kluci si užívali poslední sekundy v této sezóně na ledě v mistrovském utkání a nás hřál dobrý pocit, že se poslední čtyři utkání takhle povedly a my získali 8 bodů.

Branky: Secký, Hynek, Brichová

Asistence: Brichová, Ježek, Pokorný, Secký, Zvěřina

Poměr střel:  28 : 39

Vyloučení: 4 : 2

Využití:  0 : 0

Brankáři:    Jakub Červinka; Jan Koleček