«

Bře 11

Konečně jsme si připsali plný bodový zisk

SK Sršni Kutná Hora : TJ Stadinon Nymburk     5  :  3   (0:1; 4:1; 1:1)

Sezóna se nám kvapem blíží ke konci. Moc upřímné radosti v utkáních však nepřinesla. Jen opravdu pár zápasů jsme odehráli tak jak se sluší a patří. Zrovna utkání v Nymburce (na ledě našeho aktuálního soupeře) jsme odehráli se ctí. Sic jsme prohráli, ale po velmi slušném výkonu a nebýt několikaminutového herního výpadku, mohli jsme na Nymburském ledě hrát i o body. Naše poslední ani ne výsledky (ty jsou někdy dost neobjektivní), ale hlavně výkony však nenaznačovali zlepšení. Velkou radost (nevím, jestli mohu mluvit za ostatní, ale za sebe určitě) mi udělal páteční trénink, tedy poslední před tímto utkáním. Po velmi dlouhé době jsem viděl, že se kluci hokejem bavili, že poslouchali, co jim trenér na ledě říká a hlavně, že se jeho pokyny snažili plnit. Nakonec se tato nálada přenesla do utkání, což se odrazilo nejen ve výkonu mužstva, ale tentokrát i ve výsledku.

Od začátku utkání do branky nastoupil Kuba Červinka, který jak se později ukázalo, byl jedním ze strůjců konečného úspěchu. Zejména v první třetině podržel skóre na přijatelné úrovni. V této části jsme byli horší než soupeř. Ten však marně dobýval naši branku vyjma 12-té minuty, kdy jedinkrát Kuba kapituloval .

Po zahřívací první třetině jsme do druhé vstoupili aktivní hrou. Napadali jsme soupeře už na jeho obranné modré (což je u nás jev přímo nevídaný) a podnikali jsme protiútoky, ze kterých světe div se, jsme dokázali nebezpečně ohrozit i soupeřova brankáře (to je jev přímo z říše scifi). No a vzhledem k tomu, že na planetě zemi se dějí dosud nevysvětlené jevy (jsme v oblasti vědy teprve na prahu poznání) tak se stalo, že v čase 23:05 Tom Knížek z mezikruží z první vypálil po přihrávce Lukyna Seckého a vyrovnal na 1:1. Naše aktivní hra pokračovala a v čase 25:53 se stala asi nejneuvěřitelnější věc tohoto utkání. Jednoduše řečeno Naty Brichová vstřelila branku. Po přihrávce Mikiho Hynka procedila puk mezi betony Nymburského gólmana a vedli jsme 2:1. Hráli jsme opravdu dobře, ale to neznamená, že bychom soupeře válcovali. Hra byla vyrovnaná a Nymburští hrozili také, ale Kuba Červinka v brance odváděl jako v první třetině spolehlivý výkon. V čase 28:44 začal úřadovat Lukyn Secký. V tomto případě ujel po levé straně a do levého horního rohu nedal gólmanovi hostí šanci 3:1. Bohužel za 23 sekund se soupeř dostal opět na dostřel. Levé křídlo se prosadilo přes naší obranu a tento hráč naplnil rčení „když nevíš co s pukem tak vystřel“ v realitu. Golfem k levé tyči Kubovy branky snížil na 3:2. Kdo by si myslel, že nás tento moment pošle do kolen tak by se šeredně mýlil. Ze své hry, kterou jsme do této doby produkovali jsme neustoupili a v čase 33:52 Lukyn Secký vykoupal skvělým bekhendovým blafákem soupeřova gólmana a stav se pohnul na 4:2. Tak skončila i druhá třetina a do kabin se šlo s veselou náladou.

Kdo však sleduje pozorněji naše utkání po celou sezónu tak mohl odtušit, že tohle ještě konec není, protože v nejednom utkání jsme dokázali výborně rozehrané zápasy ztratit právě během tragického výkonu v jedné ze třetin. V neděli 9.3.2015 to však neplatilo. Ve třetí třetině jsme produkovali stále stejnou hru jako v předešlých dvou třetinách a soupeře jsme nepustili do nějakého souvislejšího tlaku. Naopak si myslím, že v této části jsme byli lepší. Toto přesvědčení se umocnilo v 43 minutě, kdy Lukyn Secký vybojoval v útočném pásmu puk a vyslal skvělou haluz mezi betony soupeřova brankáře a zvýšil na 5:2. V 50 minutě do branky naskočil Jenda Koleček, který vystřídal jak jsem již zmínil výborně chytajícího Kubu Červinku. Ten se během svého působení na ledě také jednou zaskvěl, kdy vytasil svojí lapačku proti střele jednoho z útočníků soupeře z bezprostřední blízkosti našeho brankoviště. Utkání jsme dohrávali v klidu a to pozornou hrou hlavně ve středním pásmu, kde jsme si dokázali dát puk a tím se prosadit až do útočné třetiny, nebo naopak paralyzovat založení soupeřova útoku, čímž jsme eliminovali možnost připuštění nějaké komplikace v případě obdržené branky. Soupeř se prosadil až v poslední minutě utkání, kdy útočník projel mezi třemi našimi hráči a k pravé tyči Jendovy branky korigoval na konečných 5:3.

Pokud bych toto utkání měl shrnout, nezbývá než konstatovat, že mužstvo konečně šlapalo jako celek. Každý si odehrál to svoje a konečný výsledek se dostavil. Tímto zvu všechny na poslední domácí utkání v neděli 15.3.2015, kdy přivítáme od 09:00 hodin Kralupy n/V.

Branky: 3 x Secký, 1 x Knížek, 1x Brichová

Asistence: 1 x Secký, 1 x Hynek

Poměr střel:  25 : 33

Vyloučení: 5 : 4

Využití:  0 : 0