«

Lis 26

Zlatý bod s kvalitním soupeřem

SK Sršni Kutná Hora : PZ Kladno     4  : 4   (2:2; 1:0; 1:2)

Na úvod bych chtěl zabrousit ještě hluboko do minulého týdne, kdy jsme hráli v úterý utkání v Mělníku, který bych lehce zasadil do aktuálního domácího utkání s Kladnem. Z našeho pohledu to bylo takové divnoutkání. Takových utkání moc nesehrajeme. Po celou dobu hry (snad vyjma prvních dvou minut, kdy jsme na ledě prakticky jen stáli a přihlíželi jak soupeř hraje hokej) jsme byli lepší. Nejen, že se to promítlo v číslech střel na branku, kdy jsme soupeře zdolali 30:21, ale naše převaha byla vidět i na ledové ploše. I přes uvedené jsme toto utkání prohráli 5:3. Zde jsme malinko doplatili na úvod utkání, který jsme zaspali, až z toho vyústil gól v naší síti a dále dost brutální neproměňování šancí, kterých jsme měli oproti jiným utkáním habakuk. Ještě v probíhající 50-té minutě byl stav 1:1, kdy nakonec  soupeř rozhodl 8 vteřin před koncem, při naší power play.

Teď si sami srovnejte tyto dvě utkání jen v těch nejzákladnějších statistikách. Utkání s Kladnem počet střel 16:50 ve prospěch soupeře a konečný výsledek 4:4. Zejména produktivita střelby je jak noc a den. Nechme, ale těchto polemik a přejděme k utkání. Už postavení v tabulce před utkáním napovídalo, že nás nečeká procházka růžovým sadem a tak se také stalo. Soupeř začal utkání svižně a i trochu svižněji než my. Jenda Koleček se brance zahřál několika zákroky na provozní teplotu a v této byl udržován až do konce utkání. První střelu jsme na soupeře vyslali po třech a půl minutách a jejím autorem byl Petr Hrubý. Druhý kontr do obrany na konci čtvrté minuty byl mnohem odvážnější a dokonce vyústil v první branku utkání. Lukáš Secký vnikl do útočné třetiny, na hranici brankoviště předložil Natce Brichové lahůdku a ta neodmítla. Ujali jsme se vedení 1:0, což nás trochu povzbudilo. Obraz hry však zůstával stejný a prakticky se moc nezměnil až do konce utkání. Naši borci bojovali a dohrávali souboje. Vedlo to i k vyloučením na naší straně (v této statistice jsme soupeře porazili), ale vždy to bylo z přemíry snahy dohrát si osobní souboj. V čase 11:30 soupeř po naší špatné rozehrávce srovnává na 1:1. I nadále si však hrajeme svůj hokej. Dobře zezadu a málo dopředu, ale když už dopředu tak nebezpečně. To se potvrdilo v 18-té minutě, kdy Lukáš Secký z vlastního obraného pásma nachází rozjetého Tomáše Knížka, který se prosazuje přes obránce soupeře a důsledným zakončením nás opět posílá do vedení 2:1. Trochu škoda konce první třetiny, kdy dostáváme branku po využité přesilovce soupeře, která trvala jen 8 sekund a do konce zbývalo jen deset sekund.

Druhá třetina se nesla opět v duchu naší bojovnosti. Opět přišlo i vyloučení, ale toto druhé nám přineslo štěstí. Při vlastním oslabení ujel Lukáš Secký a podruhé vybídl  Natku Brichovou užít si chvíle slávy. Ta s ledovým klidem zakončuje a stav se opět přehupuje na naší stranu, v poměru 3:2. Do konce druhé třetiny již žádná jiná branka nepadla a i proto vedeme po odchodu do kabin 3:2.

Do třetí třetiny vstupuje soupeř odhodlán zvrátit výsledek. Proti je celá naše obrana a za ní gólman, kteří úspěšně odvrací soupeřovy kontry někdy i s trochou štěstí, což ale k dobrému výkonu vždy patří. Bohužel ve 47 minutě nedohrajeme pár soubojů ve vlastní třetině a soupeř okamžitě využívá svého umění a srovnává na 3:3. Do smutku jsme se ponořili v 55 minutě, kdy soupeř přesnou střelou k tyči z mezikruží využívá přesilovku a poprvé v utkání se ujímá vedení. Následně jsme vše podřídili pouze  jednomu cíli a to vyrovnání. Podařilo se. Na konci 58 minuty dostává Lukáš Secký přihrávku do jízdy od Natky Brichové, prosadí se mezi dvěma obránci a následně prostřeluje gólmana hostí 4:4. Infarktový závěr jsme uhráli a připsali si jeden bod, za velmi cenou remízu.

Branky: 2 x Brichová; 1 x Knížek; 1 x Secký

Asistence: 3 x Secký; 1 x Brichová

Poměr střel:  16 : 50

Vyloučení: 4 : 1

Využití:  0 : 2

Branky v oslabení: 1 : 0