«

«

Říj 12

Mladší žáci a jejich další výsledky v soutěži

SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“ – HC RYTÍŘI VLAŠIM   12:1
(2:0, 7:0, 3:1) 
SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“ – HVĚZDA PRAHA   6:9
(1:3, 4:3, 1:3) 

SC KOLÍN – SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“   0:6
(0:3, 0:3, 0:0)

SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“ – HC RYTÍŘI VLAŠIM   12:1  (2:0, 7:0, 3:1) 
   Domácí měření sil s Rytíři z Vlašimi – toť sváteční nedělní menu, které okusili naši mladší žáci v rámci čtvrtého kola ligy mladších žáků. Netradiční čas, ale tradiční a letitý soupeř, který měl v soutěži zatím velmi podobné výsledky jako my a byl v tabulce hned za námi se shodným bodovým ziskem. Takže se pomyslně hrálo o čtyři body. Mladé pušky ale zvládly tento duel ve velkém stylu a jeden obdržený gól vykoupily dvanácti vstřelenými.
   První třetina ale něco takového vůbec nenaznačovala, protože Rytíři bojovaly jako… no jako rytíři. Oba týmy se předháněly v útočných výpadech, hra se přelévala a velké gólové šance přibývaly na kontech obou týmů. Dlouho to vypadalo na vyrovnaný a napínavý zápas, který rozhodne jedna, dvě chyby a rozdílová branka, ale konec třetiny vše změnil. Dvě minuty před klaxonem vyletěly ruce kutnohorských fanoušků poprvé ke stropu zimáku, když Pepa prošel jako bulldog po levé straně a nechytatelnou pumelici zavěsil pod víko -1:0. A o chvíli později bylo pro domácí ještě veseleji, protože Tomáš po nahrávce od Pavla zpoza brány pohově přehodil beton hostujícího gólmana – 2:0.
   Hned v úvodu druhé části jsme na soupeře vlétli jak divocí Sršni a vyvinuli drtivý tlak, který se nám podařilo i rychle zužitkovat góly Pavla a Honzy – 4:0. To muselo být pro Rytíře docela frustrující, neboť do té doby hráli opravdu dobře. Ovšem po tomto direktu úplně vyklidili pozice a došlo k totální demolici protivníka, který se po sérii dalších gólů doslova sesypal jak domeček z karet. Někdy to tak prostě ve sportu bývá – z vyrovnaného duelu se tak stala naše střelnice a druhé dějství jsme vyhráli poměrem 7:0.
   Po tomto gólovém tobogánu již poslední dějství nebylo tak bohaté na branky. Přesto jsme předvedli několik pěkných kombinací a individuální šikovnost. Sršni si s chutí zastříleli i zaútočili a dá se říci, že to byla pohodová a vcelku jednoznačná dohrávaná dávno rozhodnutého zápasu, který tak skončil nečekaným, ale zaslouženě vysokým vítězstvím v poměru 12:1.
   Rád bych poděkoval úplně všem hráčům. Výborné představení ze strany našich lídrů – Honzy, Pavla, Tomíta, Pepy, Štěpána, ovšem podpořené i velmi dobrými výkony ostatních hráčů. Dál už to, ale nechci moc rozebírat, jen bych ještě rád poděkoval Pavlovi, který nastoupil, i když jeho zdravotní stav mu to tak úplně neumožňoval. Takže přátelé, za tenhle výkon všechny chválím, skláním se a snad bych i smekl, kdybych měl co…
Sestava: Sam Nevole, Jan Sadílek, Jan Knížek, Pavel Tvrdík, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Jiří Koubský, Josef Dvořák, Tomáš Břinčil, Matouš Klouček, Štěpán Jelínek, Matouš Bajer, Martin Závůrka, David Staško.
branky: Jan Knížek 3x, Josef Dvořák 3x, Pavel Tvrdík 2x, Tomáš Břinčil 2x, Marie Hynková 1x, David Staško 1x.
asistence: Pavel Tvrdík 2x, Jan Knížek 2x, Marie Hynková 1x, Jiří Koubský 1x, Josef Dvořák 1x, Tomáš Břinčil 1x.
SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“ – HVĚZDA PRAHA   6:9  (1:3, 4:3, 1:3) 
   Třetí kolo ligového ročníku MŽ postavilo v neděli 30.9. do cesty našemu celku zatím asi nejkvalitnějšího soupeře – Hvězdu Praha. Ačkoli konečný výsledek nevyvolává přílišnou radost, o hře našeho týmu se to již říct nedá. Kluci hráli opravdu moc dobře a bylo jen k uzoufání, co všechno se dá neproměnit. Samostatné úniky, trestné střílení, poskakující kotouče na brankové čáře, rozezvučené tyčky…. Samozřejmě, tým Hvězdy měl svojí velkou kvalitu, o které nás nejednou přesvědčil, ale kluci s Maruškou v tomhle utkání do jednoho hráli velmi, velmi dobře. Takový je ale sport…
   Sršni od úvodního buly nabrali ten správný tah na branku a již v 6.min. se ujali Pavlem vedení 1:0. Přestože jsme v této fázi byli lepším celkem a měli víc šancí, trochu paradoxně hosté otočili kormidlem zápasu až na 1:3 ve svůj prospěch, protože my ten puk prostě do brány ne a ne dostat. Deku, která na nás padla, se podařilo shodit až přesunem Pavla do první lajny, který její hru oživil a jeho herní drzost na soupeře platila. V závěru druhé třetiny, která přinesla brankovou přestřelku, se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, díky čemuž jsme šli do posledního dějství s tím, že se to stále dá hrát. Bohužel se ale neurodilo, i když obraz hry se příliš nezměnil. Hra byla i nadále mimořádně vyrovnaná se spoustou šancí na obou stranách. Ovšem zatímco naše šance, které doslova volaly po gólu, zůstaly neproměněny, Hvězda z rychlých protiútoků navyšovala skóre. O osudu utkání tak rozhodla efektivita v zakončení, a proto nakonec z ledu odcházel soupeř jako ten šťastnější celek.
   I přesto musím říct, že to byla klasická prohra s obrovskou ctí a není se za co stydět. Za tenhle výkon tedy chválím, i když přiznejme si, že pokud budeme chtít někdy příště s podobným celkem uspět, musíme především zlepšit a zrychlit naší koncovku v tréninku a zde si zažít onen potřebný dril. Zlozvyk z laxního zakončení se v zápasovém tempu už jen těžko odstraňuje. No a to samé platí i pro gólmany, protože tentokrát jsme dostali i několik takzvaně pitomých gólů. Nemá ale cenu končit negativně, a tak závěrem zopakuji, že jsem byl s naší hrou spokojený, hostům jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem, a co lze ještě ocenit, že jsme to i za nepříznivého stavu nezabalili a bojovali až do konce.
Sestava: Sam Nevole, Jan Sadílek, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Štěpán Lipský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Matouš Klouček, Štěpán Jelínek, Matouš Bajer, Šimon Král.
branky: Jan Knížek 2x, Pavel Tvrdík 2x, Dominik Hruboš 1x, Marie Hynková 1x.
asistence: Pavel Tvrdík 3x, Jan Knížek 2x, Dominik Hruboš 2x, Josef Dvořák 1x, Tomáš Břinčil 1x.
SC KOLÍN – SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“   0:6  (0:3, 0:3, 0:0)
   V sobotu v rámci druhého kola naší soutěže jsme zavítali do nám velmi dobře známého ledového království kolínských Kozlů. S tímto tradičním soupeřem odehráli naši hráči za ty roky již nespočet zápasů a ke cti všem slouží, že to byla vždy ta správná derby, kde nikdo nedá ani píď ledu zadarmo. Dalo se tedy očekávat, že sobotní utkání bude mít šťávu a náboj, který jsme v prvním zápase s Poděbrady tak trochu postrádali.
   Předzápasové prognózy se potvrdily a zápas přinesl po celých 60 minut tuhý boj, v němž jsme proti domácímu celku těžili z naší efektivnější koncovky, šikovnosti, vynikajícího výkonu Honzy a Sama v bráně a především z veliké bojovnosti a týmové hry. Vstup do utkání se nám vydařil na výbornou a již po 46 vteřinách jsme se ujali vedení. Bruslilo se ve velmi slušném tempu a hra se přelévala rychlostí meteoritu od branky k brance. Přestože se nám dařilo svůj náskok postupně navyšovat, nejednalo se o hru na jednu bránu, protože i domácí si dokázali vytvářet parádní příležitosti a dostat nás nejednou do úzkých. Ovšem povzbuzováni čůrky potu na tvářích jsme vše zvládli a po 40 minutách odcházeli do šatny s šestibrankovým náskokem. V posledním dějství již byla hra oboustranně trošku kostrbatá a bez patřičného tempa, nicméně Kozly jsme udrželi na uzdě a vyválčili cennou výhru poměrem 0:6.
   Zvládnout náročné utkání pomohli svým výkonem úplně všichni hráči a nebylo by spravedlivé někoho konkrétně vyzdvihovat. První formace měla vynikající pohyb i účinný forčekink, velmi dobře spolupracovala v útočné třetině a zajistila čtyři naše branky. Druhá pětka hrála trochu živelněji, ale i ona si vytvořila velké množství šancí a připojila dvě krásné branky, leč scházela mi tam větší spolupráce s obránci při hře v útočné třetině.
   Celkově lze říci, že kluci na ledě zúročili veškerou dřinu, kterou podstoupili a zaslouženě vyhráli. Samozřejmě máme stále co zlepšovat a spoustu práce je teprve před námi, ale to je normální. Přísnější zrcadlo nám ovšem nastaví hned tuto neděli Hvězda Praha, která nás prověří daleko víc a ukáže se, na co vlastně opravdu máme. Ale pokud budeme hrát jako v Kolíně, můžeme udělat slušný výsledek a především předvádět dobrý hokej.
Sestava: Sam Nevole, Jan Sadílek, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Štěpán Lipský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Matouš Klouček, Jakub Komárek, Matouš Bajer, Martin Závůrka.
branky: Jan Knížek 2x, Dominik Hruboš 2x, Josef Dvořák 1x, Pavel Tvrdík 1x.
asistence: Dominik Hruboš 2x, Marie Hynková 1x, Tomáš Hájek 1x, Josef Dvořák 1x, Štěpán Lipský 1x, Tomáš Břinčil 1x, Jakub Komárek 1x.
-Pavel Sirotek –

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ