«

«

Lis 10

Můžeme hrát vyrovnanou partii s každým

001

14. kolo – neděle 5.11.2016

HC Junior Mělník:SK Sršni Kutná Hora 5:5 (1:1; 2:3; 2:1)

Ve čtrnáctém kole jsme se utkali s aktuálním druhým týmem tabulky, který se na druhém místě nacházel jen vinou horšího skóre za lídrem Libercem. Původní plán byl uhrát co nejslušnější výsledek. Získané body byla nadstavba, ve kterou jsme sice doufali, ale sílu soupeře jsme vnímali velice intenzivně. Po bojovném výkonu jsme nakonec vydolovali v Mělníku super bod.

Do utkání jsme tentokrát vstoupili přesně tak, jak to bylo řečeno v kabině. Aktivně s celoplošným bruslením a pokrýváním hráčů soupeřova mužstva, které jsme nenechali hrát jejich hru. Včasným přistupováním k hráčům soupeře a slušným napadáním jejich rozehrávky, jsme eliminovali rozdíly v rychlosti a šikovnosti některých hráčů. Po několika oťukávacích šancích na obou stranách jsme udeřili jako první, kdy v 7 minutě si výborně najel do rozhozené obrany Domča Franc, který nejprve svojí šanci neproměnil, ale důrazem u branky Máťa Šváb přistrčil zpět Dominikovi, který kolem pravé tyčky do odkryté branky poprvé rozezněl hlasivky našich fans. I po této brance se hrál vyrovnaný hokej, ale k naší nelibosti se ve čtrnácté minutě prosadil i soupeř, kdy výbornou střelou mezi modrou a kruhy trefil přesně levý horní roh naší svatyně. I přes inkasovanou branku jsme nepřestali hrát, což byla jediná možnost k dovedení utkání do nějakého kloudného skóre.

Po první části svítil na ukazateli stav 1:1, který však ve druhé části vydržel jen 41 sekund, kdy se před brankou soupeře ve skrumáži, kterou způsobila Natka Brichová nejlépe zorientoval Domča Franc, který dotlačil odražený puk za brankovou čáru. Tímto jsme šli opět do vedení, ale tvrdá práce pokračovala i nadále, protože soupeř pomalu, ale jistě přebíral iniciativu do svých rukou. Už jsme se tolik nedostávali dopředu, ale naše defenzíva zatím působila svěže. Snažili jsme se hrát a zdobila nás bojovnost v osobních soubojích. I proto přišel ve 28 minutě trochu překvapující úder, kdy vyhozený puk z naší třetiny si dojel ve středním pásmu zapomenutý Domča Franc a do levé horní části branky navýšil naše vedení na 1:3. Bohužel po této brance jsme ustoupili od předešlého důrazu a ve 28 minutě Mělník snižuje na 2:3 podobnou brankou, kterou jsme zvyšovali na 1:3. O minutu a půl déle přišel další direkt, kdy jsme opět špatně pokryli výborně bruslícího soupeře před naší brankou a vyrovnání stavu bylo na světě. Po této brance to s námi nevypadalo vůbec dobře, ale trenér na střídačce mužstvo neustále burcoval ke zvýšení úsilí, protože stav i přes uvedené byl v polovině utkání více než přijatelný. Na ledě Sršni opět zabrali a soupeř musel něco ubrat ze svého tlaku. Z tohoto vyplynula i situace ze 33 minuty, kdy jsme vyrobili zmatek před mělnickou brankou, Tom Janata přistrčil puk na volnou Natku Brichovou a ta zkušeně zasunula puk do branky. Najednou jsme zase vedli, čímž nám začala proudit i čerstvá krev v žilách. Do konce druhého dějství se již stav nezměnil a tak jsme do třetí části nastupovali s jednobrankovým vedením.

Třetí třetina začala takovým opatrným hokejem z obou stran, který skončil ve chvíli, kdy se soupeř v končící 41 minutě při rozehrávce dopustil hrubice a Domča Franc se před gólmanem z Mělníka nemýlil, čímž upravil svůj gólový příspěvek tohoto zápasu na číslovku 4. Vedli jsme o dvě branky, ale v této době již otěže zápasu držel pevně v rukou soupeř. Nám začaly docházet síly, protože tempo utkání bylo vysoké a tak jsme zbytek utkání odehráli hodně na naší polovině. Bohužel přišlo hodně rychle snížení. Ve 43 minutě se před naší brankou strhla mela a nikým nehlídané mělnické křídlo bekhendem upravilo na 4:5. Sršni však bojovali až do konce. Soupeř nás prakticky až do konce utkání tlačil a přehrával. Sice v 58 minutě ještě vyrovnal na 5:5, ale ani tato branka nijak nesnížila výkon, který jsme v tomto utkání podali.

Sestava:

Jan Koleček, David Litt

Natálie Brichová, Tomáš Janata, Barbora Sirotková, Petr Hrubý, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Ondřej Veit, Denis Čížek, Josef Komárek, Dominik Franc, Jaroslav Šetina, Jan Kašpar, Vojtěch Matějka

Trenér: Pavel Andrle

Branky: Dominik Franc 4x; Natálie Brichová 1x

Asistence : Matěj Šváb; Natálie Brichová; Tomáš Janata

Vyloučení: 2 : 3

Využití přesilovky: 0 : 1

Branky v oslabení: 0 : 1

Počet zásahů gólmani: 21 : 36