«

Zář 26

Hattrick Jana Tvrdíka zavelel k výhře

MUŽI: SK Sršni K. Hora – HC Chotěboř 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)
Poslední přípravné utkání před startem soutěže odehráli Sršni na domácím ledě. Přvítali tým Chotěboře. Do sestavy domáciho týmu František Coubal zařadil Romana Siváčka a do brány poslal Denise Hermanna.Od první buly bylo k vidění velké nasazeni a množství šancí na obou stranách. Více gólového hladu měli domácí. Sršňům se podařilo otevřít skóre z hole Jana Tvrdíka v jedenácté minutě. Před první sirénou došlo k prvnímu vyloučení. Nabídku přesilovky hosté využili a srovnali skóre.
Úvod druhé části patřil hostům, kteří otočili vývoj druhým gólem v síti domácích. Došlo k několika vyloučením a Sršni si zahráli také přesilovku. Když se jí nepovedlo využít povedlo se v následném oslabení Rudolfskému ujet obraně hostů a vyrovnat. Chotěboř ještě jednou strhla vedení na svou stranu, ovšem Jan Tvrdík byl odhodlán to tak nenechat. Prodral se mezi dvěma obránci a důrazně nacpal v pádu kotouč do brány soupeře. O necelé dvě minuty později stejná formace rozebrala Chotěbořskou obranu a Jan Tvrdík neomylně využil nabídnutý puk od Jelínka a dostal Sršně do vedení. Odvezl z ledu čepici a nabuzení Sršni dál bušili do soupeře. Nejprve Hetfleisch nastřelil tyč a po té vítězný kotouč do Chotěbořské sítě dostal povedenou střelou Vaněk.
Třetí dějství už gólovou úrodu nepřineslo. Pokus Jiřího Tvrdíka o střelecký zápis zastavila tyč a tak jedinou branku se povedlo vstřelit hostům. zdramatizovali závěr hrou šest na čtyři. Vyrovnat se jim však nepovedlo a Sršni tak mohli slavit první výhru.
F. Coubal zhodnotil přípravu jako solidní. Starost mu ovšem dělá složení obraných řad a post brankáře pro nedělní boj o první krajské body. Sršni přivítají v neděli 28.9. od 17:30 hod. HC Hořovice.

Branky K. Hora: Jan Tvrdík (Jelínek), Rudolfský, Jan Tvrdík, Jan Tvrdík (Jelínek), Vaněk (M. Minarčík)
Sestava: Hermann (Březina) – Vaněk, Meloun, Krejza, P. Švejda, Krištof, Minarčík, Rudolfský, Janota, Pipek, Jan Tvrdík, Jiří Tvrdík I., Jelínek, Sádlo, Siváček, Hetfleisch, Andrle