«

Bře 01

Náš obranný štít. To je gólmann Denis Hermann!

21. kolo KSM HC Buldoci Neratovice – SK Sršni Kutná Hora 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Na předposlední zápas sezóny jsme jeli do Neratovic, za jedním z čelních týmu letošní soutěže. Cíl byl jediný. Přivést domů 3 body.

Hned po příjezdu nás seznámil domácí trenér Martin Chabada s organizačním scénářem. Živá kapela zrovna ladila zvuk nad střídačkami, výčep na tribuně, stánek před zimákem a velká očekávání návštěvnosti, před posledním zápasem Buldoků v této sezóně. K této kulise jim náramně pasoval i tým z čela tabulky, tedy kutnohorští Sršni.
Naše sestava nebyla zdaleka kompletní, nastupovali jsme jen se čtyřmi beky a třemi útoky, plný stav jsme měli jen s gólmany. Zcela kompletní však byla tribuna. Skvělou kulisu tvořili diváci, kterých přišlo sedmset.

Zápas začal v poměrně vysokém tempu, to ale určovali hlavně Buldoci. Naše hra byla pomalejší až vystrašená, se spoustou nepřesností. Přestože je naše hra spíše útočná, působili jsme zakřiknutě, ochota zůstávat s pukem na vlastní polovině byla zarážející.
Při jedné z mnoha šancí domácích přepadl jeden z Buldoků před našeho gólmana a Jirka Tvrdík II. to s čištěním prostoru přehnal. Dostal trest 5 minut + do konce utkání! Do naší sestavy velká trhlina už ve 12. minutě první třetiny.
Trenér proto přeskupil sestavu a udělal to dobře. Dlouhé oslabení jsem dokázali přežít, přestože jsme si ho na samém konci protáhli o další 2 minuty, když chtěl Vaněk vyhodit puk ze třetiny a nešťastně ho poslal mimo led.
První třetinu jsme ustáli, ale její účet byl pro nás žalostný. Sestava mínus jeden hráč, v oslabení odehráno téměř  11 minut, soupeř „seděl“ jen 2 minuty. Jen 2x jsme vystřelili na domácí bránu a soupeř na naší 17x! Stručně řečeno, všechno bylo špatně, kromě jediného – našeho gólmana. Denis nás držel nad pomyslnou hladinou.

Naše tempo ve druhé třetině bylo podobné tomu z první části, přesto byla hra výrazně vyrovnanější. Tresty čtyři na naší straně, čtyři na straně domácích, našich střel na bránu 5, soupeř 7.
Měli jsme k dispozici i minutovou přesilovku 5 na 3, ale během ní jsme nedokázali ani ohrozit soupeřovu bránu. Podobnou příležitost jsme umožnili za 10 minut i soupeři. Ten okamžitě využil oddechového času k nabrání sil a taktické poradě. Přesilovka ale trvala jen 44 sekund, které jsme dokázali ubránit.
To, co stálo ve druhé části za pochvalu, byli nejvíce diváci. Velké množství, podpora svého týmu, parádní atmosféra. V tomto ohromném davu bylo i několik sršních dresů.

Do třetí části nabudil trenér výborně celý tým, protože od jejího začátku jsme určovali dění na ledě my. Naše hra začala být přímočařejší, nahrávky nacházeli spoluhráče, byla patrná i větší rychlost bruslení. Byly jsme zkrátka aktivní a aktivita bývá vždy odměněna. Ta naše přišla ve 45. minutě. Lukáš Rudolfský posunul puk na rozjetého Pavla Švejdu, který poslal poměrně prudkou, ale hlavně přesnou střelu na bránu. Gólmana rozhodně překvapil, protože ten zareagoval až v okamžiku, kdy už puk rozvlnil síť. Vytvořili jsme si ještě několik dalších akcí, asi největší měl Jirka Pácal, ale gólman Buldoků byl proti.
V 55. minutě , podobně jako v 16., zmizel vyhozený puk mimo led z hokejky Vaňka a domácí ihned přistoupili ke hře bez gólmana a výhodou 6 hráčů proti 4 sršňům. I tentokrát jsme, ale Buldoky ubránili a opět byl našim hlavním štítem Denis Hermann v bráně.
Pak zcela nesmyslně seknul domácí hráč Rak Romana Siváčka po hlavně, jak kat Mydlář, počty hráčů se proto vyrovnali. Ovšem ještě pár vteřin před koncem dostal 2 minuty Rudolfský a soupeř opět odvolal gólmana. Jedno naše nahození puku minulo prázdnou bránu a tu naši jsme před soupeři uhájili, zápas tak skončil stavem 0:1 pro Sršně.
V této třetině jsme domácí poprvé přestříleli, poměrem 10/7.

Zápas to od nás byl herním výkonem slabší, spíše než hokej, jsme předváděli nasazení. Ale i to je k výkonu potřeba a přestože jsme vyhráli trochu šťastným gólem, 3 body nám náleží. Dnešní cíl tak byl naplněn na 100%. Naše šance na celkové první místo v soutěži tak stále žije.

Branky Sršňů: Švejda (Rudolfský)

Sestava:  Hermann, Březina – Vaněk, Tvrdík II., Krejsa, Švejda, Rudolfský, Pipek, Siváček, Tvrdík I, Tvrdík Jan, Jelínek, Pácal, Andrle, Janota