«

Led 14

Odvetu derby v Čáslavi Sršni prohráli

HK Čáslav – SK Sršni Kutná Hora 4:1  (2:0, 0:0, 2:1)

Odložené utkání 14.kola odjeli Sršni odehrát do Čáslavi. Odveta derby v novém hokejovém prostředí vzbuzovala divácký zájem a Sršni se na ní těšili. Stanislavu Bednářovi chyběli na soupisce někteří zkušení hráči, ovšem motivace na tohoto soupeře byla jasná.

Úvod zápasu byl herně vyrovnaný a oba soupeři nechtěli svou hru příliš otevřít a chybovat. V polovině třetiny smolným podklouznutím v obraném pásmu Sršni soupeři v podstatě připravili první branku. Vedení domácí Čáslavi navýšila přesilovková střela, která Davidu Jelínkovi propadla pod rukou za brankovou čáru. Čáslav se tak celkem lacino dostala do klidu a začala být lepší.

Ve druhé části si Sršni zkomplikovali situaci několikanásobným vylučováním, ovšem David Jelínek všechny pokusy domácích i při dlouhém dvojnásobném oslabení spolehlivě likvidoval. Udržel tak po bezbrankovém průběhu naděje svého týmu ještě zvrátit vývoj ve třetí třetině.

Odhodlání Sršňů zabrat ve třetí třetině a dát kontaktní branku zchladila hned v jejím úvodu vlastní chyba na obranné modré čáře, kterou Čáslav potrestala třetím gólem. Nervózním Sršňům se opět nedařilo skoro nic a naopak Čáslavi vše vycházelo, jak potřebovala a kontrolovala zápas. Navíc v 51 minutě udeřili domácí počtvrté a naděje na obrat byla už jen teoretická. O korekci skóre se zasloužil Javůrek, když zpoza branky odrazem od brankáře skóroval. Závěr utkání ještě mohli Sršni zdramatizovat, ovšem po kombinacích dvakrát netrefili prázdnou branku. Skóre 4:1 se již nezměnilo a tak Čáslav oplatila Sršňům porážku z Kutné Hory a zaslouženě zvítězila.

Za týden 22.1. odjíždějí Sršni do Slaného odehrát 19.kolo základní části proti HC Zlonice

Branky Sršňů: Javůrek

Sestava: D. Jelínek (Březina) –  Čejka, Křeček, Švejda, Havelka, Marvan, Tvrdík Jiří II., Šváb L., Tvrdík Jiří I., Javůrek, Málek, Jiráň, Jelínek M., Jan Tvrdík, Siváček. Meloun, Sádlo, Fišar, (Šváb M.)

Trenér: Stanislav Bednář